Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Zabrzańscy policjancie zatrzymali 22-latka, który prowadząc samochód osobowy toyota, spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo, usiłował wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 4 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedziele krótko przed godziną 7.00 na ulicy Robotniczej, gdzie policjanci zabrzańskiej drogówki zostali wezwani do kolizji samochodu osobowego ford i toyoty. Jak zwykle w takich przypadkach policjanci poddali uczestników zdarzenia badaniu trzeźwości. W trackie badania okazało się, że 22-letni obywatel Mołdawii jest nietrzeźwy i kierował swoją toyotą, mają w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W trakcie czynności, które wykonywali policjanci, 22-latek oświadczył, że sprawę można załatwić inaczej i zaproponował mundurowy 4 tys. złotych, namawiając w ten sposób policjantów do odstąpienia od wykonania czynności służbowych.

Z uwagi na zaistniałą sytuację mundurowi zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale również za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Za takie przestępstwo kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 10.