Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Wczoraj na zabrzańskich drogach w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2021" policjanci zabrzańskiej drogówki przeprowadzili działania "Prędkość", w których trakcie ujawnili 65 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Ponadto zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który kierował pojazdem bez uprawnień.

W ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2021" zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wczoraj na terenie naszego miasta działania "Prędkość". Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Do prowadzonych działań zaangażowano łącznie 16 policjantów zabrzańskiej drogówki. Policjanci skontrolowali 77 pojazdów i ujawnili 65 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali także nietrzeźwego kierującego, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.