Dzisiaj, 22 listopada 2021 roku, policjanci ruchu drogowego prowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

W wyniku trwających dzisiaj kontroli ujawnili 3 przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierujący utracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zatrzymano też nietrzeźwego kierowcę. Do zatrzymania doszło w centrum miasta przy Placu Teatralnym. Zatrzymany 36-letni kierowca Opla miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.

W akcji wykorzystane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideo rejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Zarówno statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie, możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych oraz skrzyżowań.