Wczoraj policjanci zabrzańskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość". Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano sześciu kierujących pod wpływem alkoholu.

Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były od wczesnych godzin porannych. Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości w kilku miejscach naszego miasta. Sześć  z przebadanych osób znajdowało się pod wpływem alkoholu.

Działania „Trzeźwość” są powtarzane cyklicznie. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne.

Pamiętaj!!! Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia.