• Dbali o bezpieczeństwo podczas niedzielnych piłkarskich zmagań

  Policjanci z zabrzańskiej komendy wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji z Katowic zabezpieczali sobotni mecz ekstraklasy. Widowisko zgromadziło ponad 17 tys. miłośników piłki nożnej. Na stadionie przy ul. Roosevelta, Górnik Zabrze zmierzył się z drużyną Śląska Wrocław. W trakcie imprezy zatrzymano 6 pseudokibiców, którzy naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

 • Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, jak się zachować na drodze widząc pojazd uprzywilejowany?

 • Ogólnopolskie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Dzisiaj zabrzańscy policjanci ruchu drogowego biorą udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

 • Odzyskali telefon i zatrzymali sprawce kradzieży

  Tylko 2 dni zajęło odzyskanie skradzionego telefonu i ustalenie sprawcy kradzieży kryminalnym z II Komisariatu Policji w Zabrzu. Sprawczyni przyznała się do winy. Za kradzież grozi jej do 5 lat więzienia.

 • „Czy wiesz, że?” - nowy projekt informacyjno-edukacyjny policji

  Na tej stronie internetowej pragniemy informować czytelników portalu, o wszystkich zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w tych obszarach, za które odpowiada Policja. Formuła Projektu sprowadza się do stawiania pytań i udzielania krótkich odpowiedzi z wielu dziedzin, czasem także tych niezwiązanych bezpośrednio z bezpieczeństwem, lecz ciekawostkami z historii Policji oraz ludzi, którzy ją tworzyli.

 • Zabezpieczyli nielegalny tytoń

  Prawie 17 kg tytoniu, zabezpieczyli zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Do zabezpieczenia nielegalnego tytoniu doszło podczas kontroli jednego z mieszkań w centrum miasta.

 • Trwają działania "Kaskadowy pomiar prędkości"

  Dzisiaj zabrzańscy policjanci biorą udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju.

 • Złodziej hurtownik zatrzymany

  Policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież hurtowej ilości alkoholu. Sprawca wpadł dzięki zapisowi z monitoringu. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Poszukiwany zatrzymany w trakcie zakupów

  Zabrzańscy kryminalni zatrzymali kolejnego poszukiwanego listem gończym. Tym razem policjanci zatrzymali ukrywającego się mężczyznę w trakcie, gdy robił zakupy. Poszukiwany został już osadzony w areszcie śledczym.

 • Zabezpieczali mecz Górnika II <a href=Zabrze i Ruchu Chorzów" />

  W sobotę na stadionie miejskim w Zabrzu zostały rozegrane trzecioligowe derby pomiędzy drużynami Górnika II Zabrze a Ruchem Chorzów. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej w Zabrzu i bielskiego oddziału prewencji. Podczas wydarzenia nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

 • Brali udział w akcji "Tajemnica Parku 12C"

  W ostatnią sobotę Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu zorganizowało dla najmłodszych akcje „Tajemnica Parku 12C”. Zabrzańscy policjanci z Zespołu Profilaktyki i Wydziału Ruchu Drogowego wzięli udział w tym wydarzeniu. Dzięki temu ponownie mogli przybliżyć najmłodszym prace policjanta oraz opowiedzieć im o zasadach bezpieczeństwa.

 • Policjanci zabezpieczali "Zabrzańskie Klasyki Nocą"

  W sobotnie popołudnie ulicami Zabrza przejechał korowód starych samochodów w ramach dziesiątych „Zabrzańskich Klasyków Nocą”. Policjanci zabrzańskiej drogówki nie tylko zabezpieczali przejazd pojazdów ulicami Zabrza, ale również rozmawiali z kierującymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 • Wypadek z udziałem dzieci, apelujemy o ostrożność!!!

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na ulicy Pawła Stalmacha w Zabrzu. Kierująca renault potrąciła na przejściu dla pieszych dwójkę dzieci. Na szczęście obrażenia, jakie odniosły dzieci, nie były groźne. Apelujemy o ostrożność!

 • Uwaga na oszustwa!

  Oszuści szukają cały czas nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. Jedną z form takich oszustw jest przedstawianie się za policjanta lub członka rodziny. Podszywając się pod krewnych i policjantów okradają najstarszych mieszkańców ze wszystkich oszczędności.

 • Zatrzymany bez prawa jazdy

  Kolejny kierowca z cofniętymi uprawnieniami został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Za kierowanie pojazdem pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień grozi mu kara do 2 lat więzienia. Ponadto kierujący otrzyma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum jeden rok.

 • Zabezpieczyli 4 automaty do nielegalnego hazardu

  Zabrzańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem tym razem 4 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • Spragniony włamywacz zatrzymany

  Dzisiaj nad ranem mundurowi z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do szafy z napojami. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Zabrzańscy policjanci prowadzą akcję "Bezpieczna droga do szkoły"

  Od początku roku szkolnego zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu Profilaktyki prowadzą działania o nazwie "Bezpieczna droga do szkoły". Głównym celem tej akcji jest przypominanie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Stróże prawa apelują także do rodziców o prawidłowe przewożenie swoich pociech, korzystanie z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

 • Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali poszukiwanego listem gończym

  Zabrzańscy wywiadowcy to policjanci, którzy swoje działania prowadzą wtapiając się w otoczenie. Dzięki temu mogą zobaczyć więcej niż patrole umundurowane. Daje im to przewagę nad sprawcami przestępstw i wykroczeń. Tym razem pozwoliło na zatrzymanie poszukiwanego listem gończym.

 • Akcja "Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko"

  Zabrzańscy policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei włączyli się do działań Polskich Linii Kolejowych „Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko”. Ich celem jest kontrola w rejonie przejazdów oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych oraz na tzw. „dzikich przejściach”.