• Ukończył Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Komendanta Głównego Policji

  Zabrzański policjant mł. asp. Andrzej Spiechowicz ukończył Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Komendanta Głównego Policji. Ukończenie półmaratonu to kolejny krok w przygotowaniach do zdobycia Wielkiego Szlema Komandosa. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!

 • Zatrzymali poszukiwanych listami gończymi

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Czwarta wpadła w ręce mundurowych z województwa podlaskiego. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Zatrzymani już zostali osadzeni w zakładach karnych.

 • Pożyczki krótkoterminowe udzielane są na krótki okres czasu. Najczęściej umowa jest zawierana na okres krótszy niż 48 miesięcy. W takim wariancie, możliwe jest również pożyczenie pieniędzy tylko na jeden miesiąc. Z takich produktów finansowych, oferowanych za pośrednictwem internetu, może skorzystać pełnoletnia osoba.

  Pożyczki krótkoterminowe z perspektywy pożyczkobiorcy

  Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, nawet na spłatę bieżących wydatków. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne, że w dowolnej chwili można ubiegać się o pożyczkę. Pieniądze po pozytywnym przejściu formalności, trafiają na osobiste konto bankowe i od tej chwili są one do całkowitej dyspozycji pożyczkobiorcy. Jednym obowiązkiem pożyczkobiorcy jest spłata należnego długu w terminie, który przewiduje umowa zawierana z instytucją finansową.

  Pożyczka sposobem na podreperowanie finansów

  Z całą pewnością pożyczki krótkoterminowe stanowią dobry sposób na podreperowanie finansów. Niekiedy niekorzystna sytuacja finansowa bardzo źle wpływa na cały budżet domowy. Zła sytuacja finansowa może być powodem do niezrealizowania planów. Dzięki niskim kwotom, które można pożyczyć, łatwo jest oszacować stopień ryzyka oraz swoją możliwość spłaty. Po wybraniu pożyczki na serwisie internetowym, trzeba uzupełnić dane teleadresowe i następnie trzeba poczekać na weryfikację ze strony firmy. Co ważne, jeśli pożyczkobiorca przejdzie weryfikację pomyślnie, to wówczas może on spodziewać się gotówki na koncie indywidualnym jeszcze w tym samym dniu.

  Dokumenty niezbędne przy procesie weryfikacji

  Należy podkreślić, że ten rodzaj ubiegania się o wsparcie finansowe nie wymaga przedkładania dużej ilości dokumentacji. Wręcz przeciwnie, w większości przypadków wymagany jest jedynie dowód osobisty. Niekiedy trzeba jeszcze okazać skan umowy z pracy. Również często trzeba dokonać przelewu weryfikacyjnego potwierdzającego dane osobowe.

  Jednak wszystko to, można zrealizować zdalnie. Podpisanie umowy pomiędzy pożyczkobiorcą a instytucją finansową również odbywa się za pośrednictwem internetu. Cały proceder odbywa się bez udziału osób trzecich, bez poręczycieli. W tym celu może posłużyć elektroniczny podpis. Po zaakceptowaniu warunków pożyczkobiorca musi pamiętać o terminowej spłacie. Warto podkreślić, że spłata zadłużenia w terminie bardzo często umożliwia ponowne zaciągnięcie pożyczki.

  Pożyczka legalnym źródłem wsparcia finansowego

  Pożyczka udzielana jest legalnie i zgodnie z obowiązującym prawem. Pożyczkobiorcę obowiązują warunki, które są wskazane na umowie. Na dokumentacji znajduje się okres trwania pożyczki oraz całkowita kwota do zapłaty. Oferty pożyczek są bardzo różnorodne. Kwota całkowitej spłaty jest zależna od wysokości pożyczki oraz od okresu jej trwania. To pożyczkobiorca decyduje o kwocie, jaką ma zamiar pożyczyć. O takie wsparcie finansowe można ubiegać się o każdej porze dnia. Całą procedurę można zrealizować zdalnie z udziałem internetu. Bez wychodzenia z domu pieniądze mogą trafić na konto już w przeciągu kwadransa od zaakceptowania wniosku.

  Więcej informacji

  Więcej informacji znajdziesz na stronie porównywarki Centrum Pożyczek 360 - sprawdź!

 • Kontrolują autokary wyjeżdżające z dziećmi

  Policjanci zabrzańskiej drogówki codziennie kontrolują autokary wyjeżdżające z dziećmi. Tylko w maju mundurowi skontrolowali prawie 30 autobusów. Przypominamy, że organizator zorganizowanych wyjazdów dzieci ma możliwość pisemnego zgłoszenia kontroli z tygodniowym wyprzedzeniem. Kontrola przeprowadzana jest w miejscu wskazanym przez organizatora. Policjanci ruchu drogowego realizują również kontrole zgłaszane telefonicznie przez rodziców wyjeżdżających dzieci.

 • Trwają działania „Bezpieczne skrzyżowania”

  Do godz. 19.00 policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczne skrzyżowania”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ograniczenie ilości wypadków drogowych w rejonie skrzyżowań. Funkcjonariusze obserwują zachowanie pieszych i kierujących w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

 • Zatrzymali poszukiwanego listem gończym

  Zabrzańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Poszukiwany ukrywał się 4 lata przed wymiarem sprawiedliwości. Najbliższy rok spędzi w więzieniu.

 • 25 maja 2019 r. - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

  Dla uczczenia obchodzonego corocznie na całym świecie Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, przypadającego w dniu 25 maja, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim i Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” z Łomży zaplanowało organizację okolicznościowych przedsięwzięć, mających na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć osób małoletnich.

 • Zderzyli się na al. Korfantego

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na al. Korfantego w Zabrzu. Na wysokości marketu budowlanego doszło do zderzenia peugeota i volkswagena. Kierujący i pasażer passata zostali przewiezienia na badania do szpitala. Czynności w sprawie trwają.

 • Poszukujemy kierującego i świadków zdarzenia drogowego

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego do jakiego doszło 8 maja 2019 roku około godz. 19.00 na ulicy Jagiellońskiej. W zdarzeniu tym brała udział 5-letnia dziewczynka, która wybiegła zza zaparkowanych samochodów i została potrącona przez samochód osobowy. Kierującego, a także osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją tel. 32 27 79 200, 32 27 79 280 lub najbliższą jednostką Policji.

 • Zapomniała wyłączyć samochód i pobiegła na sprawdzian

  Czujne oko mieszkańca Zabrza pozwoliło najprawdopodobniej zapobiec kradzieży Audi A3. Zauważył on zaparkowany samochód z włączonym silnikiem. Samochód stał tak przez ponad godzinę bez kierowcy. O sytuacji powiadomił zabrzańskich policjantów. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

 • Dziś akcja "Kaskadowy pomiar prędkości". Kierowco noga z gazu!

  Dzisiaj policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone na terenie 8 jednostek policji w województwie śląskim.

 • Zatrzymani za oszustwa przy sprzedaży pieluch

  Zabrzańscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z policjantami z Wielkopolski zatrzymali 2 osoby podejrzane o oszustwa internetowe przy sprzedaży pieluch jednorazowych dla dzieci. W trakcie czynności policjanci zatrzymali jeszcze mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Czynności w sprawach trwają.

 • Zarzut i policyjny dozór za pobicie

  Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który wspólnie z 3 nieletnimi pobili 16-letniego mieszkańca Zabrza. Na czas trwającego postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Za pobicie grozi mu kara do 3 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.

 • Kierowco – nie blokuj torowiska!

  W związku ze zdarzeniami z ubiegłego tygodnia przypominamy, że w przypadku zatrzymania się w tzw. korku, zabronione jest blokowanie torowiska tramwajowego. Zachowanie takie jest tamowaniem ruchu, co stanowi wykroczenie drogowe. Utrudnienia w ruchu pojazdów nie muszą jednocześnie paraliżować jazdy tramwajów.

 • Zatrzymany z marihuaną w kieszeni

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Marihuanę ujawniono w trakcie interwencji w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce. Podejrzany przyznał się do winy. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

 • Kradli prąd w centrum miasta i na Osiedlu Młodego Górnika

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej. W wyniku podjętych kontroli ujawnili 3 nielegalne podłączenia w centrum miasta i na Osiedlu Młodego Górnika. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

 • Kontrolowali kierujących i samochody pod kątem narkotyków

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki prowadzili działania mające wykluczyć z dalszej jazdy kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków. Podczas kontroli, obok stróżów prawa obecny był także funkcjonariusz z Krajowej Administracji Skarbowej wraz z psem wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Kolejne działania już wkrótce.

 • Działania „Bezpieczny pieszy” nadal trwają

  Policjanci zabrzańskiej drogówki kolejny dzień prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. Policyjna akcja potrwa do późnych godzin popołudniowych.