• Czy wiesz że...

  Czy wiesz, że nastąpiły zmiany w przyjmowaniu zgłoszeń z numeru alarmowego?

 • Uczestniczyli w otwarciu ulicy Piłsudskiego

  Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu uczestniczyli w otwarciu ulicy Piłsudskiego po modernizacji. Prace trwały od marca tego roku, droga ta ma szczególne znaczenie z uwagi na jej intensywne wykorzystanie w trakcie trwania imprez sportowych na przylegającym do niej stadionie miejskim. Przed otwarciem drogi policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili prawidłowość oznakowania oraz zgodność wykonania drogi z projektem.

 • Pomogła policjantom zlikwidować punkt z nielegalnymi automatami do hazardu

  Wczoraj w godzinach wieczornych, policjanci z I komisariatu, przeprowadzili interwencję dotyczącą punktu z nielegalnymi automatami do gier hazardowych. Dzięki zgłoszeniu jednej z mieszkanek Zabrza weszli do lokalu i zabezpieczyli 3 automaty. Obecnie na miejscu trwają czynności prowadzone przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i funkcjonariuszy służby celno-skarbowej.

 • Policja po raz kolejny na pierwszym miejscu spośród wszystkich ocenianych instytucji

  Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja po raz kolejny jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów.

 • Ogólnopolskie działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Dzisiaj całym kraju prowadzone są działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Do działań włączaj się również zabrzańscy policjanci. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Podziękowanie za współprace i pomoc przy organizacji Skarbnikowych Godów 2019

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia wpłynęły podziękowania za pomoc i wsparcie podczas organizacji Święta Miasta Zabrze - Skarbnikowe Gody 2019. W dniu 28 września 2019 roku kilkudziesięciu policjantów zaangażowanych było w zabezpieczenie barwnej parady, która przeszła ulicami naszego miasta. Dzięki pracy zabrzańskich policjantów, święto naszego miasta odbyło się bez żadnych incydentów.

 • Brali udział w Igrzyskach Policyjnych z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

  Zabrzańscy policjanci zajęli wysokie 5 miejsce w Igrzyskach Policyjnych zorganizowanych z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Zawody zorganizowano na terenie MOSiR-u Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich. W igrzyskach wzięły udział zespoły złożone z policjantów i uczniów śląskich klas mundurowych. Sportowe zmagania otworzył Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Rywalizowało ze sobą 30 czteroosobowych zespołów.

 • Zabrzańscy policjanci z grupy SPEED

  Kolejny "pirat drogowy" zatrzymany przez zabrzańskich policjantów z grupy SPEED. 30-letni kierowca Astry jechał DW902 przez Zabrze w kierunku Gliwic z prędkością ponad 180 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h, otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

 • Zatrzymania i areszt za oszustwa internetowe

  Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o oszustwa internetowe przy sprzedaży pieluch dla dzieci, ubrań oraz chemii gospodarczej. W sprawie tej zarzuty usłyszała także kobieta, która sama zgłosiła się do komendy. Dwaj mężczyźni trafili już za kratki. Wobec jednego sąd zastosował areszt, a drugi poszukiwany był do odbycia kary za rozbój.

 • Czy wiesz że...

  Czy wiesz, że Policja kontroluje operatorów bezzałogowych statków powietrznych?

 • Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  W ciągu ostatniej doby zabrzańscy policjanci zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu. Pokazuje to jak ważne są stałe kontrole, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie". O losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

 • Kupuj bezpiecznie w internecie

  W ostatnich latach coraz więcej osób korzysta ze sklepów internetowych, portali aukcyjnych, portali ogłoszeniowych, oraz grup zakupowych na portalach społecznościowych. Jest to wykorzystywane przez oszustów, którzy nie przebierają w środkach, bazując przede wszystkim na naiwności i nieświadomości przeciętnego użytkownika Internetu. Dziś informowali my o osobach zatrzymanych za oszukiwanie przy transakcjach internetowych. Warto wiedzieć jak nie zostać ofiarą oszusta.

 • Zatrzymany za znieważenie policjanta

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji znieważył policjanta. Zatrzymany trzeźwiał w policyjnym areszcie. W czasie czynności procesowych przyznał się do winy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

 • Kolejny klejnot Korony Europy zdobyty!

  W sierpniu tego roku przedstawiliśmy relacje ml. asp. Michał Puchały z zabrzańskiej komendy, który od 20 lat zdobywa Koronę Europy. Wtedy stanął na najwyższym szczycie Austrii - Großglockner 3798 m n.p.m. Tym razem celem jego wyprawy był najwyższy szczyt Hiszpani - Mulhacén 3479 m n.p.m.

 • Kontrolują motocykle,quady i skutery

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego zabrzańskiej komendy szczególną uwagę zwracają na uczestników ruchu poruszających się motocyklami, skuterami, i quadami. Jazda jednośladem jest często naszym hobby, jednak pamiętajmy, że należy korzystać z niego w pełni odpowiedzialnie. Świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym to zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na dwóch kółkach. Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów prawie zawsze kończą się bowiem poważnymi obrażeniami.

 • Policjanci odzyskali rower, poszukują właściciela

  Kryminalni z zabrzańskiej komendy odzyskali rower, który został skradziony na terenie dzielnicy Mikulczyce w Zabrzu na przełomie sierpnia i września tego roku. W związku z prowadzonymi czynnościami policjanci poszukują właściciela roweru. Właściciel proszony jest o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu przy ul. 1-go Maja 10 lub o kontakt telefoniczny pod nr tel: 32 2779200, lub 32 2779235

 • Poszukiwani sprawcy włamania

  Publikujemy wizerunek mężczyzn, którzy podejrzewani są o dokonania włamania na teren "Sląskiego Rancza" w Zabrzu przy ul. Webera 14/2 . Do zdarzenia doszło w dniach 23/24 lipca 2019 roku oraz 2 sierpnia 2019 roku. Jeżeli rozpoznajesz mężczyzn, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 35 10, 32 370 36 11 lub najbliższa jednostką Policji – 997. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.