• Czy wiesz że...

  Czy można zostać policjantem przy braku zdanej matury, ale z posiadanym wykształceniem średnim?

 • Odwiedzają kolejne przedszkola

  Prowadzenie działań profilaktycznych wśród najmłodszych to jeden z priorytetów działania zabrzańskich policjantów. Jak ważne jest to, aby dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania i sposoby na unikanie zagrożeń nie trzeba nikomu tłumaczyć. Tym razem zabrzańscy policjanci odwiedzili wychowanków z przedszkola nr 1.

 • Działania "Prędkość"

  Dzisiaj zabrzańska drogówka prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Dlatego dzisiaj policjanci drogówki będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

 • Zlikwidowali kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych

  Zabrzańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem tym razem 3 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • 59-latek wjechał rowerem pod samochód

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w centrum miasta. 59-letni rowerzysta wjechała w samochód osobowy. Mężczyzna doznał lekkiego urazu głowy. Czynności w sprawie trwają.

 • Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że w jakimś miejscu regularnie popełniane są wykroczenia ? Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji, możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

 • Poszukujemy kierującego i świadków zdarzenia drogowego

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 20 września 2019 r. około godziny 19.30 na zabrzańskim odcinku DK88, gdzie kierująca BMW podczas manewru wyprzedzania miał uderzyć w tylną cześć samochodu Hyundai. Po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kierujący BMW, a także osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją

 • Zatrzymany z promilami i potrójnym zakazem

  Zabrzańscy policjanci drogówki zatrzymali mężczyznę, który pomimo trzykrotnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, jechał ulicami naszego miasta, będąc dodatkowo pod wpływem alkoholu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości po raz kolejny oraz złamanie zakazu sądowego grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Znęcał się nad matką, trafił do aresztu

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali agresywnego mężczyznę, który w jednym z mieszkań na terenie miasta znęcał się nad swoją matką. Proceder trwał już od 2017 roku, a w ostatnim czasie znacznie się nasilił. W konsekwencji za swoje czyny decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące

 • Brali udział w seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

  Policjanci z Wydziału Ruch Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wzięli udział w seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć", które zorganizowano na terenie naszego miasta. Seminarium zostało zorganizowane przez fundacje Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zabrzańscy policjanci mogli w trakcie jego trwania zaprezentować stan bezpieczeństwa na drogach naszego miasta oraz omówić główne zagrożenia.

 • Trwają działania trzeźwość

  Od wczesnych godzin rannych na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Trzeźwość”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Jak ważne są to kontrole pokazuje ostatni tydzień, kiedy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, i czterech w stanie po spożyciu alkoholu.

 • Kolejne zarzuty w sprawie kradzieży alkoholu

  Wracamy do sprawy z początku września, gdzie policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież hurtowej ilości alkoholu. Skuteczna praca policjantów z zabrzańskiej czwórki pozwoliła na ustalenie podejrzanego o paserstwo oraz odzyskanie części skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Kolejne spotkania policjantów z najmłodszymi

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i z powodu rozpoczynającego się roku szkolnego policjanci odwiedzili kolejne przedszkola, w których prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa. Mundurowi przeprowadzili w nich zajęcia dla dzieciaków dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwej reakcji podczas kontaktu z nieznajomym.

 • Pirat drogowy zatrzymany

  Kierujący, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h, utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. To nie jedyne konsekwencje, jakie poniósł. Na najbliższe 3 miesiące utracił swoje prawo jazdy.

 • Zatrzymany bez uprawnień z narkotykami

  Wczoraj policjanci z Zespołu Wywiadowczego zatrzymali kierującego, który poruszał się po ulicach naszego miasta samochodem osobowym bez wymaganych uprawnień. Policjanci ustalili też, że samochód, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu, ujawnili w nim narkotyki.

 • Czy wiesz że...

  Czy policjant musi zawsze uprzedzić o zamiarze użycia środków przymusu bezpośredniego?

 • Areszt za kradzież rozbójniczą

  Policjanci z I Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali sprawce kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją zabrzańskiego sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 • Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 7 września 2019 r. na ul. Chudowskiej, gdzie kierujący srebrnym Reault Scenikt, włączając się do ruchu z pasa zieleni, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem marki Ford Mustang, przez co pojazd ten wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Osoby będące świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z zabrzańską Policją tel. 32 27792500, 322779297, 322779260 lub najbliższą jednostką Policj

 • Szukał grzybów a znalazł marihuanę

  O nietypowym znalezisku poinformowała zabrzańskich policjantów osoba, która w niedziele postanowiła wybrać się na grzyby w okolice lasów przy ulicy Chudowskiej. Zamiast grzybów znalazła trzy doniczki z krzakami marihuany. Czynności w sprawie trwają.

 • Zabrzańscy policjanci ukończyli bytomski półmaraton.

  Szóstka zabrzańskich policjantów wzięła udział w 11. PKO Bytomski Półmaraton. Przy dobrej pogodzie, wszyscy nasi policjanci ukończyli zawody na dystansie 21 km i 97 m. Policyjnym sportowcom życzymy idealnej pogody i braku kontuzji podczas kolejnych udanych startów.