• Ogólnopolskie działania „SMOG”

  12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

 • Bezpieczne zakupy przedświąteczne

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów.

 • Złożyli kwiaty pod obeliskiem internowanych w latach 1981-1982

  Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu podinsp. Jacek Nowak wziął udział w uroczystościach upamiętniających opór społeczny wobec stanu wojennego. Podczas uroczystości złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą internowanych w latach 1981-1982. Uroczystość odbyła się w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

 • Nabywca zawieszki pochodzącej z kradzieży poszukiwany.

  Komisariat Policji II w Zabrzu prowadzi postępowanie w sprawie zaboru w celu przywłaszczenia łańcuszka złotego wraz z zawieszką ze złota w postaci trójkąta zwieńczonego rubinem. Jak ustalono sprawca w dniu 01.10.2019 rok, zawieszkę oddał do lombardu na terenie Zabrza, a następnie została ona sprzedana nieznanej osobie. Osoba, która zakupiła przedmiotową zawieszkę lub posiadająca wiedzę odnośnie miejsca znajdowania się zawieszki proszona jest o kontakt z prowadzącym postępowanie, telefon kontaktowy: 32 370-36-31, 32 370-36-11, 32 370-36-10.

 • Wizerunek kobiety podejrzewanej o kradzież kosmetyków

  Publikujemy wizerunek kobiety, która podejrzewana jest o dokonanie kradzieży kosmetyków w dniu 08.11.2019 r. Do kradzieży doszło w sklepie na terenie centrum handlowego przy Placu Teatralnym 12 w Zabrzu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu. Jeżeli rozpoznajesz kobietę, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 36 10 lub 32 370 36 11.

 • Zatrzymany z podsłuchem policyjnych częstotliwości radiowych

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się urządzeniem podsłuchowym, uzyskując dostęp do korespondencji radiowej policjantów.45-latkowi został przedstawiony zarzut wykorzystania urządzenia w celu uzyskania informacji dla niego nieprzeznaczonej. Został już przesłuchany i przyznał się do zarzucanego czynu. Za podsłuchiwanie Policji grozi nawet do dwóch lat więzienia.

 • Obywatel zatrzymał nietrzeźwego kierującego

  Wczoraj na rondzie Sybiraków doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Jadący DTŚ mężczyzna, zauważył jadącego całą szerokością drogi kierowcę chevroleta. O sytuacji poinformował zabrzańską policję. Kiedy nadarzyła się okazja, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że zatrzymany kierowca samochodu miał w organizmie blisko 2.5 promila alkoholu.

 • Jutro ogólnopolskie działania „SMOG”

  12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

 • Daj Misiaka Dla Dzieciaka!

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 8 im. Janusza Korczoka oraz Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej KOPERNIK włączyli się w akcje "Daj Misiaka Dla Dzieciaka". Akcja ta organizowana jest przez Gliwickie Centrum Onkologi, gdzie każdego roku w Zakładzie Radioterapii leczona jest ponad setka dzieci, które codziennie przechodzą kolejne etapy ciężkiej walki z chorobą. Lekarze wręczają im wtedy zabawki, co choć trochę umili małym pacjentom trudny czas.

 • Areszt za usiłowanie zabójstwa

  Policjanci z zabrzańskiej czwórki zatrzymali 29-letnią kobietę, która w trakcie awantury domowej ugodziła nożem swojego 46-letniego znajomego. Po analizie zebranego materiału dowodowego, zabrzańscy śledczy przedstawili 29-latce zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Zabrzu przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował kobietę na okres trzech miesięcy.

 • Podsumowanie akcji "Alkohol i Narkotyki"

  Wczoraj zabrzańscy policjanci ruchu drogowego poprowadzili działania pod kryptonimem “Alkohol i Narkotyki”. Akcja miała na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

 • Zabezpieczali mecz Górnika <a href=Zabrze i Wisły Kraków" />

  Ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Wisły Kraków. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale i w całym mieście. Podczas wygranego przez gospodarzy spotkania, zatrzymano 1 osobę, która złamała obowiązujące przepisy. Czynności w sprawie trwają.

 • Trwają działania "Alkohol i Narkotyki"

  Dzisiaj zabrzańscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania pn. "Alkohol i Narkotyki”. Są one ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Miał przy sobie narkotyki, prowadził samochód na zakazie i był poszukiwany

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który pomimo obowiązującego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, kierował samochodem marki Audi na ulicy Dworskiej. Ponadto w trakcie czynności znaleziono przy nim narkotyki w postaci amfetaminy. Mężczyzna był też poszukiwany w celu odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

 • Ugodziła nożem, została zatrzymana

  Policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali 29-letnią kobietę, która w trakcie awantury domowej ugodziła nożem swojego 46-letniego znajomego. Dzisiaj śledczy zdecydują o jej dalszym losie. Do awantury doszło podczas spożywania alkoholu.

 • Nowe radiowozy operacyjne dla zabrzańskich policjantów

  Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Zabrze, Komenda Miejska Policji w Zabrzu zasiliła swój tabor trzema nowymi radiowozami. Radiowozy na co dzień będą wykorzystywane przez policjantów z pionów w kryminalnych. W czwartek na parkingu zabrzańskiej komendy I Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski w obecności I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu mł. insp. Pawła Kopernika i Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu podinsp. Jacka Nowaka przekazał kluczyki policjantom.

 • Poszukiwany właściciel zawieszki

  Komisariat II Policji w Zabrzu prowadzi postępowanie przygotowawcze dotyczące kradzieży łańcuszka wykonanego ze złota. W trakcie wykonywanych czynności zabezpieczono zawieszkę barwy żółtej z wizerunkiem "Twarz Jezusa w koronie cierniowej". Właściciel proszony jest o zgłoszenie się do Komisariatu II Policji w Zabrzu lub zgłoszenie się pod numer telefonu 32 370 36 10, 32 370 36 11, 32 370 36 39,

 • Uwaga kierowco ślisko na drogach

  Zimowa aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że w tym okresie na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka mogą stwarzać duże utrudnienia na drodze. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych!

 • Daj Misiak Dla Dzieciaka!

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 8 im. Janusza Korczoka oraz Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej KOPERNIK włączyli się w akcje "Daj Misiaka Dla Dzieciaka". Akcja ta organizowana jest przez Gliwickie Centrum Onkologi, gdzie każdego roku w Zakładzie Radioterapii leczona jest ponad setka dzieci, które codziennie przechodzą kolejne etapy ciężkiej walki z chorobą. Lekarze wręczają im wtedy zabawki, co choć trochę umili małym pacjentom trudny czas.