• Na śląskich drogach w I półroczu 2019 roku bezpieczniej niż przed rokiem

  Śląska drogówka podsumowała pierwsze półrocze 2019 roku pod względem bezpieczeństwa na drogach w naszym województwie. Jest bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku 2018. Do wymarzonej wizji: żadnych śmiertelnych ofiar wypadków, niestety nadal daleka droga. Pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie, uważajmy na drogach dbając o siebie i innych. Zwolnijmy...

 • List Prezydenta RP do policjantek i policjantów z okazji ich święta

  Z okazji przypadającego dzisiaj Święta Policji, połączonego z jubileuszowymi obchodami 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, Prezydent RP Andrzej Duda przesłał do policjantek i policjantów list z życzeniami.

 • Zapraszamy na Centralne obchody Święta polskiej Policji 2019

  24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej, której tradycje kontynuujemy. W tym wyjątkowym i jakże ważnym dla nas roku, tegoroczne, 100. już centralne obchody, przy udziale najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze - ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci,odbędą się w Warszawie.

 • Na drodze odpowiadasz za życie…

  Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Dominującą przyczyną tych tragicznych zdarzeń jest prędkość, która ma decydujący wpływ na konsekwencje wypadków. Im jest większa, tym wyższe jest ryzyko utraty życia.

 • Narkotyki i dopalacze zabijają

  Okres letni, a w szczególności wakacje i związana z nimi duża ilość czasu wolnego, sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi, w tym z dopalaczami. Śląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem nastolatków, prowadząc działania profilaktyczne i informacyjne. W czasie spotkań z dziećmi i młodzieżą przekazują najistotniejsze informacje związane z zagrożeniami wynikającymi z sięgania po zakazane substancje.

 • Tapety są obecnie nieodzownym elementem wystroju mieszkania i modnego wnętrza. Mnogość wzorów i kolorów pozwala trafić w gust każdego, kto planuje remont i zastosowanie tapety we wnętrzu. Dzięki tapetom w szybki sposób można dodać wnętrzu charakteru i fantazji. Na rynku istnieje wiele znakomitych marek które tworzą piękne wzory, teraz również projektanci mody tworzą swoje kolekcje. Pewna marka jest już na rynku od 1875 roku. Produkuje tapety wysokiej jakości a co za tym idzie cenie, jednak w tym wypadku warto zapłacić za jakość. Chyba każdy, kto choć trochę interesuje się aranżacją wnętrz zna wzór Woods. Firma  jako jedyna do dziś wykonuję tapety używając metody stemplowania czyli nanoszenia wzorów za pomocą stempla. To co urzeka w tych tapetach najbardziej oprócz pięknych tekstur, to dbałość o szczegóły i detale. Warto wiedzieć, że nie trzeba dekorować wszystkich ścian w pomieszczeniu a tylko wybrany fragment np. za łóżkiem w sypialni, czy jako wypełnienie sztukaterii. Pozwoli to na zakup droższej tapety, lepszej jakości i uczyni wnętrze niepowtarzalnym. W swojej ofercie marka posiada ponad tysiąc wzorów od delikatnych i jednolitych kolorów, kwiatowych i geometrycznych wzorów aż po wyraziste i odważne w barwie i kompozycji.

  Zatrudnienie fachowca

  Samodzielne położenie tapety nie jest prostą sprawą. Bardzo łatwo mogą pojawić się nierówności i bąble czego nie da się ukryć. Poza tym fachowiec dysponuje odpowiednim sprzętem.  Nie tylko do tapetowania, ale też takim do przygotowania podłoża jak żyrafy do gładzi czy  zacieraczki. Jeżeli nawet osoba, którą zatrudniamy nie posiada szlifierki do scian gipsowych, zyrafy do gipsu czy innych elektronarzędzi, można je bez problemu wynająć. Wystarczy posłużyć się internetem. W przeglądarce wpisać nazwę sprzętu do wynajmu np. szlifierka do gładzi gipsowych. Aby zwiększyć szanse na znalezienie jak najlepszej oferty, można wpisać kilka haseł opisujących dany przedmiot. W przypadku wspomnianej szlifierki do gładzi: żyrafa do gibsu, żyrafa szlifierka, żyrafa szlifierka do gipsu, szlifierka do gipsu żyrafa. Kiedy znajdzie się odpowiedni fachowiec, wybrana jest tapeta pasująca do wystroju wnętrza, jak i potrzebne narzędzia takie jak  np. żyrafa do gipsu, zacieraczka można zacząć pracę.

  Rodzaje tapet

  Tapety można wybierać do wnętrza kierując się jedynie gustem i upodobaniami. Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia w którym tapeta ma zostać położona. Inny rodzaj trzeba zastosować w łazience ze względu na wilgoć a inny w pokoju małego dziecka. Tapety na flizelinie są bardzo popularne. Są znacznie wytrzymalsze od papierowych tapet. Wykonane są jak sama nazwa wskazuje z flizeliny i bardzo łatwo się je nakłada. Klej aplikuje się tylko na ścianę a nie na ścianę i tapetę jak to bywa w tapetach wykonanych z innych materiałów. Tapety papierowe są mniej trwałe, łatwiej je uszkodzić, choć bywają też wodoodporne i zmywalne, niektóre można pokryć farbą. Tapety winylowe wykonane ze spienionego PCV idealnie sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak kuchnia, przedpokój czy łazienka. Ze względu na ich wytrzymałość można je czyścić bez problemu. Na rynku można też zakupić tapety tekstylne i strukturalne. Przed położeniem tapety niezwykle istotną kwestią jest przygotowanie podłoża, do tego przyda się między innymi dobra maszyna do gipsu. Taka, która wygładzi powierzchnię. Szlifierka do gipsu poradzi sobie z tym problemem, chociaż szlifierka do gipsu zyrafa może się lepiej sprawdzić ze względu na swoją konstrukcję.

  Tapety

 • MIT: DOBRA POGODA SPRZYJA BEZPIECZEŃSTWU NA DRODZE?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

 • TRWAJĄ DZIAŁANIA „ALKOHOL”

  Od wczesnych godzin porannych na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Alkohol”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

 • Odzyskali skradzione samochody i zlikwidowali „dziuplę”

  Zabrzańscy kryminalni wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach odzyskali 4 skradzione samochody i zlikwidowali „dziuplę”, w której znajdowało się kilkaset części samochodowych. Część z nich miała celowo zatarte znaki identyfikacyjne. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzut paserstwa. Czynności w sprawie trwają, a podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 • Najpierw upili, a potem okradli

  Kryminalni z IV komisariatu zatrzymali parę, która okradła mieszkańca Mikulczyc. Podejrzani płacili zbliżeniowo za zakupy skradzioną kartą bankomatową aż 12 razy. Zatrzymani przyznali się do winy. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

 • Okradli mieszkanie sąsiada

  Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich, prowadzą czynności w sprawie dwóch nastolatków podejrzanych o kradzież mieszkaniową. Ich łupem padły laptopy, drukarka, słuchawki i gotówka. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

 • ZAPROSZENIE NA WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2019

  Serdecznie zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Święta Policji, które odbędą się w niedzielę 21 lipca 2019 roku. Uroczystość odbywać się będzie pod honorowym patronatem Elżbiety Witek - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. W tym roku policyjne święto jest szczególne, bowiem przypada w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Z tej okazji wydarzenie przybierze jeszcze bardziej uroczysty charakter.

 • Po 2 latach ukrywania się „wpadł” w Gubinie

  Zabrzańscy kryminalni zakończyli poszukiwania mężczyzny, który od 2 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki współpracy z policjantami komisariatu w Gubinie poszukiwany został zatrzymany. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

 • Bezpieczne lato nie tylko w mieście

  4 tydzień wakacji powoli dobiega końca. Cześć zabrzańskich dzieci już wyjechało na wakacje, a kolejni czekają na wyjazd. Wielu z nich spędza również wakacje w mieście korzystając z oferty półkolonii. To właśnie z tymi dziećmi policyjni profilaktyce rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie wakacji.

 • Kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej

  Policjanci zabrzańskiej drogówki i inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach na dworcu w centrum miasta kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej. Tym razem zostały zatrzymane 4 dowody rejestracyjne. To już trzecia taka kontrola z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów w naszym mieście. Kolejne działania już wkrótce.

 • Uwaga na oszustów podszywających się pod policjantów

  Zabrzańscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy podszywając się pod policjantów wyłudzają pieniądze. Wczoraj oszuści zadzwonili do mieszkanki Zabrza i prowadząc rozmowę telefoniczną skłonili ja do wypłacenia z dwóch banków oszczędności całego życia. Następnie kobieta koperty z pieniędzmi wrzuciła do kosza na śmieci w centrum miasta. Dopiero po kilku godzinach zawiadomiła policję.

 • Podsumowali wczorajsze działania

  Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali wczorajsze działania „Bezpieczny pieszy”. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Tylko w ciągu kilku godzin 17 kierujących złamało przepisy ruchu drogowego.

 • Przyjęliśmy 8 nowych policjantów

  Dzisiaj śląski garnizon zasiliło 111 nowych policjantów. Aż 8 policjantów służbę pełnić będzie w Zabrzu. Pod koniec lipca złożą oni ślubowanie i rozpoczną ponad półroczne szkolenie podstawowe. Po trwającym następnie blisko trzy miesiące procesie adaptacji w oddziałach prewencji, młodzi mundurowi trafią do swoich jednostek, gdzie będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

 • Poszukiwany i jego nastoletni kolega zatrzymani za posiadanie narkotyków

  Policjanci z III komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich dodatkowo poszukiwany był nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia wyrok za alimenty. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 50 działek dilerskich marihuany i prawie 500 porcji amfetaminy. Za posiadanie narkotyków zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.