Kobieta z własnym biznesem - czy jej wygląd rzeczywiście jest istotny?

Każda kobieta, która prowadzi własny biznes doskonale wie, ile różnego rodzaju spraw musi dopilnować każdego dnia. Życie w biegu, ciągły stres i przemieszczanie się z miejsca na miejsce, nie sprzyja rzecz jasna zachowaniu idealnego wizerunku. Choć panie dwoją się i troją, po kilku godzinach pracy fryzura czy makijaż siłą rzeczy nie wyglądają już tak jak z samego rana. A prezencja w przypadku businesswoman, to podstawa! Jak nas widzą, tak nas piszą. Jeśli jesteśmy zadbane i pilnujemy, by każdy szczegół naszej stylizacji był dopracowany w najmniejszych nawet detalach - wzbudzamy większe zainteresowanie i zaufanie.

I choć odpowiednio ułożone włosy, estetycznie pomalowane paznokcie i piękny makijaż, to już wiele - nie bez znaczenia pozostaje również nasza garderoba i jej dodatki. A z czego businesswoman korzysta najczęściej? Oczywiście z portfela. Akcesoria w których przechowujmy pieniądze i karty, w takim przypadku po prostu muszą być pierwszej jakości. Płacąc za towar lub rozliczając się z klientem, nie wypada wyjąć z torebki starej czy nie daj Boże dziurawej lub popękanej portmonetki. Jaki zatem powinien być idealny portfel dla businesswoman?

Jaki powinien być portfel dla businesswoman?

O ile nastolatki i nieco infantylne panie mogą pokusić się o dodatki urozmaicone wizerunkami postaci z bajek, o tyle businesswoman na pewno nie wypada tego robić. W złym guście są też krzykliwe kolory połączone z wieloma tandetnymi ozdobami - kamieniami, połyskującymi z daleka kryształkami itd. Przy wyborze portfela dla kobiety pracującej liczyć musimy się z odpowiednią kolorystyką. Najlepiej rzecz jasna wybrać damski portfel w stonowanej, bezpiecznej kolorystyce. Ponadczasowa czerń lub brąz będzie idealna. Czarny portfel damski pasuje zresztą do każdej torebki i pozostałych akcesoriów.

Jaki powinien być portfel dla busineswoman?

Kolor, to jednak nie wszystko. Równie istotne jest to, z czego portmonetka jest wykonana! Modne portfele damskie, a co ważniejsze - eleganckie portfele damskie, to przede wszystkim produkty ze skóry. Materiał ten od dawna już kojarzy się bowiem z dobrym gustem. Gdy ktoś wybiera skórzane dodatki, momentalnie postrzegany jest, jako człowiek z klasą.

Poza tym, skórzane portfele damskie, to klasyka sama w sobie. Z tego rodzaju dodatkiem zawsze będziemy prezentować się elegancko. Co więcej, takowe wyroby bardzo łatwo połączyć z innymi elementami galanterii skórzanej, które w biznesie mogą okazać się niezwykle potrzebne. Przy czym – wszystkie akcesoria tego typu mogą towarzyszyć nam przez lata! Skóra nie ma tendencji do rozciągania się i niszczenia. Odpowiednio zadbana będzie długi czas odznaczała się trwałością i brakiem jakichkolwiek pęknięć. Czego chcieć więcej? Ewentualnie kolejnych akcesoriów!

Skórzany damski portfel - co i po co dobrać do niego w zestawie?

Damskie portmonetki mieszczą w sobie naprawdę wiele drobiazgów. Możemy schować w nich zarówno pieniądze, jak i karty czy wizytówki. W przypadku kobiet prowadzących własny biznes, i tak mogą okazać się jednak niewystarczające. Na szczęście producenci galanterii skórzanej znaleźli na to radę…

Każda działająca w określonej branży kobieta, chcąc nie chcąc - gromadzi różnego rodzaju wizytówki. Jeśli zajmuje się działalnością związaną z odzieżą czy obuwiem - takowe wręczają jej producenci, firmy przewozowe, ubezpieczeniowe i potencjalni klienci. Wówczas niezbędny okazuje się wizytownik - specjalny dodatek w którym można gromadzić wizytówki. Oczywiście, jeśli tylko to konieczne – także i własne! To zresztą jego główne przeznaczenie. Jeśli chcemy wręczyć komuś wizytówkę o wiele lepiej wyjąć ją z eleganckiego, skórzanego wizytownika, niż po prostu z torebki. Dbanie o takie detale świadczy o profesjonalizmie i poważnym podejściu do interesów.

Poza tym, prowadząc własną działalność zazwyczaj mamy też przy sobie potrzebne dokumenty. Jadąc do urzędu, na spotkanie z kontrahentem czy udając się na biznesowe spotkanie, nie wypada przyjść z plikiem pism w rękach. Do kompletu warto więc dokupić skórzane etui na dokumenty. Gdy stworzymy zestaw składający się ze skórzanego portfela, etui i skórzanego wizytownika - od razu czujemy się pewniej. Prowadzenie rozmów, mając przy sobie specjalnego przeznaczenia akcesoria jest też o wiele łatwiejsze.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz

Wniosek? Jeśli jesteś aktywną zawodowo kobietą i założyłaś własną działalność gospodarczą, pamiętaj że dobry produkt lub usługa nie obroni się sama. Niezależnie od tego czy jesteś kosmetyczką, doradcą ubezpieczeniowym czy agentem nieruchomości - Twoja prezencja jest prawie tak samo ważna, co kompetencje. Jeśli chcesz być traktowana poważnie, nie możesz po prostu założyć bluzy z kapturem, a pieniędzy trzymać w kieszeni spodni. Wszystko począwszy od dodatków i odpowiednich, biznesowych stylizacji, a skończywszy na wiedzy i umiejętnościach jest tak samo ważne!

W bezwzględnym świecie biznesu liczy się każdy szczegół. A pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz.
Z całą pewnością warto o tym pamiętać.

Źródło zdjęć: https://paoloperuzzi.it/ona/49-portfele-damskie

 • Zabrzańskie obchody Dnia Niepodległości

  Zabrzańscy policjanci zabezpieczali i wzięli udział w obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Państwo Polskie Niepodległości. Obchody święta narodowego tradycyjnie już odbyły się na Placu Warszawskim. Wśród formacji służb mundurowych w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele zabrzańskiej policji, a także uczniowie zabrzańskich klas policyjnych.

 • Auta w abonamencie to usługa skierowana głównie do klientów indywidualnych, pozwalająca na wynajem nowego samochodu na bardzo korzystnych zasadach. Jakie są największe zalety tej oferty, dla których warto się na nią zdecydować?

  Auto na abonament, czyli samochód prosto z salonu

  Nowy samochód posiada wiele zalet – jest niezawodny, posiada gwarancję producenta, występuje w wersji z bogatym wyposażeniem i najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Zachwyca też nienagannym wyglądem z zewnątrz i wewnątrz, dzięki czemu jego codzienne użytkowanie jest dużą przyjemnością. Niestety, jest to droga opcja, na którą nie wszyscy chcą lub mogą się zdecydować. Sposobem na ominięcie dużych kosztów i wieloletniego zobowiązania jest wynajem – auta w abonamencie to obecnie najbardziej korzystna opcja, dostępna dla klientów indywidualnych.

  Samochód na abonament to ciekawe rozwiązanie, w ramach którego można otrzymać zupełnie nowe auto na 12 miesięcy, płacąc przy tym jedynie korzystny abonament. Zasady są proste – wybiera się auto wśród dostępnych, nowoczesnych modeli, odbiera się je z wypożyczalni samochodów luksusowych i korzysta z niego przez pełen rok. W tym czasie opłaca się jedynie comiesięczny abonament o wysokości ustalonej przy podpisaniu umowy. Po roku zwraca się auto do wypożyczalni i można albo zrezygnować z usługi, albo zdecydować się na kolejną umowę, w ramach której otrzyma się następny nowy model, również pochodzące prosto z salonu.

  Samochody w abonamencie – auto z przydatnymi usługami

  Wybierając auto na abonament, nie trzeba martwić się o takie kwestie, jak ubezpieczenie czy przeglądy. W ramach abonamentu można bowiem zyskać również przydatne usługi, które ułatwią codzienne korzystanie z auta i odciążą klienta od wielu formalności.

  Można zdecydować się na standardowy abonament, w ramach którego otrzymuje się nowe auto na gwarancji producenta – jest to najtańsza opcja, która przypadnie wielu klientom do gustu. Można także wybrać pakiety rozszerzone o dodatkowe usługi, takie jak:

  • zapewnienie pełnego ubezpieczenia AC i OC,
  • zapewnienie pakietu assistance i samochodu zastępczego w razie awarii,
  • zapewnienie serwisowania i przeglądów w ASO.

  Dzięki temu klient może skupić się na codziennej jeździe, a wszystkimi innymi kwestiami zajmie się wypożyczalnia.

  Samochód na abonament – niskie ograniczenia, duża elastyczność

  Auta w abonamencie to usługa dopasowana do potrzeb współczesnego klienta. Nie wiąże się z wieloma ograniczeniami i pozwala na dużą swobodę – użytkownik może korzystać z auta niemal na takich samych zasadach, jak z własnego pojazdu. Warto jedynie pamiętać, że w każdej wypożyczalni obowiązuje inny limit kilometrów – jest to kwestia, na którą powinno się zwrócić uwagę. Limit może być z góry narzucony dla wszystkich pakietów lub różnić się w zależności od wybranej opcji. Zazwyczaj można go także dopasować do swoich potrzeb, należy jednak zgłosić taką potrzebę przed podpisaniem umowy.

  Autem na abonament można swobodnie poruszać się po kraju, a także za granicą – fakt wyjazdu poza Polskę należy jedynie zgłosić do wypożyczalni na kilka dni przed planowaną podróżą ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Tak duża elastyczność usługi sprawia, że z samochodu w abonamencie korzysta się bardzo wygodnie.

  Auta w abonamencie – co zyskasz, decydując się na usługę?

 • Działania "Bezpieczne skrzyżowanie" na zabrzańskich drogach

  Trwają działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie” prowadzone przez policjantów zabrzańskiej drogówki. W rejonie skrzyżowań policjanci prowadzą stałą obserwację, reagując na wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych użytkowników dróg. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych zwłaszcza w rejonie skrzyżowań i oznakowanych przejść dla pieszych.

 • Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. Przepisy obowiązujące od 7 listopada.

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

 • Odnaleźli i uratowali niedoszłego samobójcę

  Policjanci uratowali życie 29-letniego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna połkną tabletki nasenne, miał też rany cięte w okolicach nadgarstków. Policjanci odnaleźli go, ponad 30 kilometrów od Zabrza. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

 • Kolejne automaty do nielegalnego hazardu zabezpieczone

  Zabrzańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 2 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • Wypadek na ulicy Roosevelta, jedna osoba poszkodowana

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Sobieskiego. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala. Podróżując pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze.

 • Dzielnicowa po służbie zatrzymała poszukiwanego

  Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiodła tego dzielnicowa rejonu numer 7 sierż. szt. Iwona Nadolska z Komisariatu I Policji w Zabrzu. Policjantka w dniu wolnym od służby zatrzymała poszukiwanego mężczyznę.

 • Doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego listem gończym

  Zabrzańscy kryminalni we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej doprowadzili do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego listem gończym. Poszukiwany, aby ukryć się przed policjantami wyjechał w swoje rodzinne strony. Nie pomogło mu to uniknąć zatrzymania.

 • Dzielnicowi i przewodnik psa z wizytą u przedszkolaków

  Policyjny przewodnik z zabrzańskiej komendy i dzielnicowi z piątego komisariatu odwiedzili Przedszkole nr 6 w Zabrzu – Helence, gdzie przeprowadzili pokaz tresury psa służbowego. Była to nie lada atrakcja dla przedszkolaków, którą pokazała Wiki, na co dzień pełniąca służbę pod okiem swojego przewodnika jako pies tropiący i poszukujący osób zaginionych. Ponadto dzieciom opowiedziano o pracy policjanta i przypomniano zasady bezpiecznego zachowania.

 • Podsumowanie akcji "ZNICZ 2019"

  Tegoroczna akcja "ZNICZ" rozpoczęła się 31 października i zakończyła się dzisiaj o godzinie 6.00. Zabrzańscy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. W tym czasie doszło do 3 wypadków drogowych, w których żadna osoba nie zginęła. Policjanci drogówki zabezpieczyli również 22 kolizje drogowe. Ponadto ujawnili 3 osoby, które usiadły za kierownicą pod wpływem alkoholu.

 • Podziękowania za poprowadzenie prelekcji na temat bezpiecznych zachowań

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia wpłynęły podziękowania dla policjantów za poprowadzenie prelekcji na temat bezpieczeństwa dla dzieci z Przedszkola nr 18 im. Karolinki w Zabrzu

 • Wizerunek sprawcy kradzieży

  Publikujemy wizerunek mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie kradzieży pieniędzy w mieszkaniu. Do kradzieży doszło w dniu 16.09.2019 r. Sprawca wykorzystał wiek pokrzywdzonego, wszedł do jego mieszkania, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 1000 złotych. Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 35 10, 32 370 35 11, 32 370 35 21 lub najbliższą jednostką Policji – 997. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

 • Zabezpieczali derby Górnika <a href=Zabrze i Piasta Gliwice" />

  Zabrzańscy policjanci wraz z katowicką prewencją w ostatni dzień długiego weekendu dbali o bezpieczeństwo podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego, który odbył się na stadionie miejskim. Niestety nie obyło się bez incydentów. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z naruszeniem przepisów prawa, w tym o bezpieczeństwie imprez masowych. Podczas meczu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice jeden z kibiców wtargnął na teren boiska.

 • Czy wiesz, że?

  Czy znasz różnicę pomiędzy Policją Państwową, a tzw. policją granatową?

 • Zatrzymali sprawców rozboju

  Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni napadli na swojego znajomego, z którym chwile wcześniej rozmawiali. Zatrzymani w przeszłości byli już karani za przestępstwa z użyciem przemocy. Grozi im teraz do 18 lat więzienia.

 • Podziękowania dla policjantów

  Na ręce Komendanta Komisariatu I Policji w Zabrzu wpłynęło podziękowanie dla policjantów za regularną współpracę i przeprowadzanie prelekcji o bezpieczeństwie dla dzieci z Przedszkola nr 1 w Zabrzu. Przedszkole to jest regularnie odwiedzane przez dzielnicową rejonu sierż. szt. Iwonę Nadolską.

 • Chciał wysadzić kamienicę - trafił do aresztu

  Policjanci z II komisariatu w Zabrzu zatrzymali i doprowadzili do tymczasowego aresztowania mężczyznę, który usiłował wysadzić w powietrze kamienicę w której mieszkał. Desperat groził mieszkańcom zdetonowaniem butli gazowej. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 • W jeden dzień zatrzymali 3 poszukiwanych

  Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu w ciągu jednego dnia zatrzymali aż trzech poszukiwanych. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości z powodu orzeczonych kar pozbawienia wolności. Poszukiwani zostali już osadzeni w zakładach karnych i aresztach.