Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia. Wczorajsze wydarzenia zszokowały nas wszystkich. Brutalną agresją dotknięty został będący na służbie przedstawiciel samorządu…

 • Trwają działania „Alkohol i narkotyki”

  Od wczesnych godzin porannych na terenie całego kraju trwa 24 – godzinna policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”. W działania mające na celu uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu lub środków odurzających włączyli się również policjanci z zabrzańskiej drogówki.

 • Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego

  Policjanci z zabrzańskiego zespołu ds wykroczeń prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło 03 stycznia 2019 roku w centrum Zabrza na ul. De Gaulle'a. Młoda kobieta kierująca samochodem osobowym uderzyła w pojazd pokrzywdzonej dokonując jego uszkodzenia. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z zabrzańską Policją tel. 32 277 92 00, 32 277 92 97, 32 277 92 60 lub najbliższą jednostką Policji 997.

 • Informacja dotycząca kontroli autokarów przez zabrzańską drogówkę

  W związku ze zbliżającym się okresem wyjazdów na ferie zimowe i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych dotyczącym przeprowadzenia kontroli tych pojazdów. Policjanci zabrzańskiej drogówki informują o możliwości przeprowadzenia takich kontroli po wcześniejszym jej zgłoszeniu. Ferie zimowe w Naszym województwie rozpoczynają się 11.02.2019r. Zgłoszenia pisemne można kierować na adres Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, a także pod nr telefonu 32 277 92 90.

 • Zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier hazardowych

  Zabrzańscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wraz z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Tym razem przeprowadzona akcja doprowadziła do przejęcia i zabezpieczenia 3 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • Aresztowany za napad na sklep

  Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój dokonany w sklepie w dzielnicy Zaborze. Przy napadzie podejrzany posłużył się przedmiotem przypominającym broń, terroryzując ekspedientkę. 28-latek decyzją zabrzańskiego sądu na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat więzienia.

 • Zatrzymani za posiadanie efedryny i marihuany

  Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Nielegalne substancje znalezione zostały podczas kontroli samochodu zaparkowanego na jednej z ulic w centrum. Jak się okazało mężczyźni posiadali przy sobie blisko kilogram efedryny i marihuanę. Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków.

 • Areszt dla 38-latka za groźby

  Policjanci z komisariatu III zatrzymali mężczyznę, który groził śmiercią 4 mieszańcom Zabrza. Mężczyzna przy tym posługiwał się przedmiotem przypominającym pistolet. Na wniosek prokuratury zabrzański sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za groźby w warunkach recydywy grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 • Odprawa roczna zabrzańskich policjantów

  W Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca wyniki pracy mundurowych w 2018 roku. W naradzie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Justyński, Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Z-ca Prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, kierownictwo zabrzańskiej komendy, policjanci oraz pracownicy policji, a także zaproszeni goście. Podczas narady omówiono wyniki pracy osiągnięte w minionym roku oraz cele i założenia na rok bieżący.

 • Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Wywiadowcy z zabrzańskiej komendy zatrzymali mężczyznę , który posiadał przy sobie narkotyki. Do zatrzymania doszło w dzielnicy Zaborze podczas kontroli zaparkowanego pojazdu, w którym przebywał mężczyzna. Policjanci zabezpieczyli ponad 450 porcji dilerskich amfetaminy oraz marihuanę. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu 8 lat więzienia.

 • 26 kolizji drogowych na zabrzańskich drogach

  Zabrzańscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Tylko przez dwa pierwsze dni tygodnia doszło aż do 26 kolizji. Zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Śliska nawierzchnia, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 • Na zabrzańskich drogach trwają działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Dzisiaj policjanci od wczesnych godzin rannych na terenie całego województwa prowadzą działania kontrolno-prewencyjne o kryptonimie „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem przedsięwziętych działań jest dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych.

 • Poślizg zakończony dachowaniem na DK 88

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek na drodze krajowej nr 88. Kierujący volvo stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w jadącego z przeciwka opla po czym wpadł do rowu. Uczestnicy doznali na szczęście jedynie potłuczeń. Sprawca był po użyciu alkoholu zatrzymano mu prawo jazdy, a teraz odpowie przed sądem.

 • Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

  Zabrzańscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 • Karambol z udziałem 6 pojazdów na A4 – ślisko na drogach – zwolnijmy

  Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w sobotni poranek na zabrzańskim odcinku autostrady A4. Kierująca pojazdem osobowym jadąc w kierunku Gliwic straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg. W wyniku zdarzenia doszło do karambolu 6 pojazdów. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Autostrada w kierunku Wrocławia była zablokowana przez kilka godzin. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci zabrzańskiej komendy.

 • Uwaga !!! Groźny czad!

  Do niebezpiecznego zdarzenia podtrucia tlenkiem węgla doszło w niedzielny wieczór. W jednym z mieszkań wykryto przekroczone stężenie czadu. Dzięki szybkiej reakcji służb zaalarmowanych przez mieszkańca wśród domowników nie doszło do poważniejszego zatrucia. Niestety tlenek węgla będący bezwonnym gazem jest śmiertelnym zagrożeniem, który co roku powoduje śmierć wielu osób.

 • Śmiertelne potrącenie rowerzystki

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na ulicy Chudowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault master śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła czynności pod nadzorem prokuratora.

 • Poszukujemy pokrzywdzonego

  Kryminalni z zabrzańskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie napadów rabunkowych, do których dochodziło w I połowie sierpnia 2018 roku. Zatrzymany sprawca przyznał, że w Parku im. Poległych Bohaterów (potocznie zwanym parkiem Dubiela) napadł na mężczyznę i go okradł. Pokrzywdzony do tej pory napaści nie zgłosił. Prowadzący proszą pokrzywdzonego mężczyznę o kontakt z zabrzańską Policją tel: 32 277 92 00, 32 277 92 80, 32 277 92 34 lub najbliższa jednostką Policji – 997.

 • Trwają działania „Bezpieczne skrzyżowania”

  Do godz. 18.00 policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczne skrzyżowania”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ograniczenie ilości wypadków drogowych w rejonie skrzyżowań. Funkcjonariusze obserwują zachowanie uczestników ruchu drogowego w rejon skrzyżowań i reagują na wykroczenia popełniane na przejściach dla pieszych i głównych ciągach komunikacyjnych – miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

 • Wtargnęła na jezdnię

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na Drogowej Trasie Średnicowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nietrzeźwa nastolatka wtargnęła wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Przytomna dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziona do szpitala. Czynności w sprawie trwają.