• Działania „Bezpieczny pieszy” na zabrzańskich drogach

  Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych, co znacząco wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na zabrzańskich drogach. W rejonie skrzyżowań policjanci wykorzystują Ruchome Stanowisko Dowodzenia, które rejestruje wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych użytkowników dróg.

 • Kontrolowali zbiorniki wodne i tereny leśne

  Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lasów Państwowych Nadleśnictwa Brynek sprawdzali tereny leśne i zbiorniki wodne pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania. Miejsca te w trwającym sezonie letnim będą systematycznie kontrolowane przez służby mundurowe. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w mieście.

 • INSPEKTOR KUCIA PO WIELOLETNIEJ SŁUŻBIE POŻEGNAŁ SIĘ Z MUNDUREM

  Po 27 latach służby Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Piotr Kucia rozstał się z mundurem. Komendant z dniem 12 lipca odszedł na zasłużoną emeryturę. Pożegnali go policjanci oraz pracownicy cywilni śląskiej Policji.

 • FAKT: WYPRZEDZANIE TO NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY MANEWR W RUCHU DROGOWYM

  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

 • Zatrzymali 11 kierujących pod wpływem alkoholu

  Od początku lipca policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali aż 11 kierujących pod wpływem alkoholu. 5 z nich odpowie za popełnienie przestępstwa jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości, pozostali poniosą konsekwencje za popełnienie wykroczenia. Kierujący, którzy kierowali „na podwójnym gazie” już utracili swoje prawo jazdy. Czynności w sprawach trwają.

 • Bos już pełni służbę w Zabrzu

  Od kilku dni w zabrzańskiej jednostce pełni służbę nowy funkcjonariusz policji. Jest nim Bos - owczarek niemiecki wyszkolony do służby patrolowej i tropienia śladów ludzkich. Już w sierpniu wspólnie z asp.szt. Dariuszem Woźnicą odbędą specjalne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach.

 • Zatrzymany z marihuaną w kieszeni

  Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Marihuanę ujawniono w trakcie interwencji w centrum miasta. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

 • Kontrolują prędkość w ramach działań „Prędkość zabija”

  Zabrzańscy policjanci wspólnie z policjantami drogówki z Gliwic, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór i komisariatu autostradowego prowadzą na terenie naszego miasta kontrole prędkości. Akcja ta ma na celu eliminowanie z ruchu piratów drogowych, wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz wideorejestratory, zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach. Policyjne działania, które są prowadzone w ramach współpracy pomiędzy śląskimi jednostkami, potrwają do wieczora.

 • Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą!

  Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Policja apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

 • Poszukujemy kierującego i świadków zdarzenia drogowego

  Kryminalni zabrzańskiej komendy poszukują świadków i kierującego samochodem osobowym, który brał udział w zdarzeniu drogowym w dniu 10 czerwca 2019 r. na ul. Bytomskiej w Zabrzu. Kierujący samochodem osobowym nagle wjechał przed autobus, zmuszając kierującego do gwałtownego hamowania, co spowodowało obrażenia ciała u 3 pasażerek autobusu. Osoby, które posiadają wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją tel. 32 277 92 00, 32 277 92 49, 32 277 92 80 lub najbliższą jednostką Policji.

 • Letnie kontrole autokarów z turystami

  Policjanci zabrzańskiej drogówki codziennie kontrolują autokary wyjeżdżające turystami na wakacje. Przypominamy, że organizator zorganizowanych wyjazdów ma możliwość pisemnego zgłoszenia kontroli z tygodniowym wyprzedzeniem. Kontrola przeprowadzana jest w miejscu wskazanym przez organizatora. Policjanci ruchu drogowego realizują również kontrole zgłaszane telefonicznie przez rodziców wyjeżdżających dzieci.

 • Poszukiwany listem gończym „wpadł” po 6 latach

  Zabrzańscy kryminalni, którzy zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się od 6 lat. Poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad była partnerką i dzieckiem. Najbliższy rok spędzi za kratami więzienia.

 • Obchody Święta Policji w Zabrzu

  W zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu, 320 metrów pod ziemią odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. W tym roku obchodzona jest 100. rocznica powołania Polskiej Policji. Podczas uroczystości Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Kopeć wręczyli policjantom mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 132 funkcjonariuszy.

 • Zatrzymali poszukiwanych listami gończymi

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwie osoby poszukiwane. Poszukiwani ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Zatrzymani zostali już osadzeni w zakładach karnych.

 • Policjanci uratowali niedoszłego samobójce

  Policjanci uratowali życie 47-letniego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna nożem podciął sobie gardło. Policjanci byli na miejscu przed karetką pogotowia. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

 • Kontrolowali zbiorniki wodne

  Zabrzańscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi sprawdzają zbiorniki wodne pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania. Miejsca te w trwającym sezonie letnim będą systematycznie kontrolowane przez służby mundurowe. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w mieście.

 • Bezpieczne wakacje w przedszkolu nr 25

  Od początku wakacji policyjni profilaktycy prowadzą prelekcje dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw i wypoczynku. Tym razem zabrzańscy mundurowi gościli w przedszkolu nr 25. Dzięki temu dzieci, które w trakcie wakacji uczęszczają do przedszkola, mogły wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznych zachowań, bezpiecznego wypoczynku nad wodą, i zachowaniu się w przypadku kontaktu z osobami obcymi.

 • Usiłował zgwałcić już jest w areszcie

  29-letni mieszkaniec Zabrza napadł i usiłował zgwałcić 42-letnią kobietę. Zdarzenie miało miejsce na przedmieściach. Do tragedii nie doszło dzięki stanowczej postawie kobiety oraz postronnym osobą, które nie zawahały się zareagować. Najbliższe 3 miesiące 29-latek spędzi za kratami.

 • Trwa akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Dzisiaj zabrzańscy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. W działaniach wezmą udział również policjanci z Rudy Śląskiej oraz Gliwic.

 • Zatrzymali pirata drogowego

  Kierujący, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h, utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. To nie jedyne konsekwencje, jakie poniósł. Na najbliższe 3 miesiące utracił swoje prawo jazdy.

 • Miejsca parkingowe na <a href=Zabrze Summer Festival" />

  Informujemy, że w trakcie imprezy Zabrze Summer Festival, która odbędzie się w dniu 7 lipca 2019 r. na parkingu przed Centrum Handlowym Platan, udostępnione będą dodatkowe parkingi. Ze względu na duże zainteresowanie festiwalem muzycznym zaleca korzystać się z komunikacji miejskiej.