• Podziękowanie za prelekcje na temat bezpiecznych wakacji

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia wpłynęły podziękowania za poprowadzenie prelekcji na temat bezpiecznych wakacji dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu.

 • Utrudnienia w ruchu - zamknięcie ulicy Karola Miarki

  Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że w dniach 5 - 9 lipca w związku z pracami dotyczącymi przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ul. Powstańców Śląskich i Placu Teatralnego nastąpi całkowite zamknięcia odcinka ul. Karola Miarki bezpośrednio przed skrzyżowaniem z ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi.

 • Rabkoland świętuje 30 urodziny

  Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zaprasza na weekend jakiego jeszcze nie było! Pełno atrakcji, koncertów, konkursów i zabaw dla całych rodzin. Okazja jest wyjątkowa! Rabkoland kończy 30 lat i zaprasza wszystkich na swoje urodziny 6 i 7 lipca 2019 roku!

  Okazja do świętowania jest szczególna, okrągła rocznica to wspaniała szansa na wspominki przy urodzinowej tablicy ze zdjęciami, które pokażą Rabkoland na przestrzeni lat. A zmian było tyle, że najstarsi goście nie wierzą, że to wciąż ten sam park. Co roku Rabkoland dla swoich gości otwiera nowe strefy, atrakcje i punkty gastronomiczne. W tym roku flagowym przedsięwzięciem najbardziej upamiętniającym zmiany była renowacja Wielkiego Młynu.

  Urodziny Rabkolandu to także masa pokazów, koncertów i zabawy. W całym parku będzie można spotkać Roztańczoną Baletnicę, która poprowadzi dla dzieci warsztaty tańczenia ze wstęgą. Świętując urodziny będzie można pomalować sobie twarz, a także nauczyć się modelować baloniki na specjalnych warsztatach.

  Dla lubiących konkursy dostępna będzie Facebookowa ramka, przy której będzie można zrobić sobie zdjęcia. Występy na żywo zapewni Szczudlarz oraz liczne gwiazdy! Na scenie wystąpią Beti & Bobas z piosenkami dla dzieci, a także Zespół góralski Majeranki z Rabki Zdrój pod przywództwem Doroty Majerczyk.

  Rabkoland zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami na swoje urodziny 6 i 7 lipca od 10:00 do 18:00. Ceny wstępu standardowe, czyli maksymalnie 39 zł od osoby za cały dzień zabawy, bez limitu na wszystkie atrakcje, warsztaty i pokazy.

  Niezapomniany weekend pełen atrakcji! Rabkoland świętuje 30 urodziny!

 • MIT: NAJBEZPIECZNIEJ JEST NA PROSTEJ DRODZE?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

 • Bezpieczne zakupy w internecie

  W ostatnich latach coraz więcej osób korzysta ze sklepów internetowych, portali aukcyjnych, portali ogłoszeniowych, oraz grup zakupowych na portalach społecznościowych. Jest to wykorzystywane przez oszustów, którzy nie przebierają w środkach, bazując przede wszystkim na naiwności i nieświadomości przeciętnego użytkownika Internetu. Pamiętajmy, że nowe technologie, które mają nam ułatwić codzienne życia niosą za sobą także zagrożenia, o których niestety przekonali się zabrzańscy mieszkańcy.

 • 12-latka wjechała rowerem w samochód

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce. 12-letnia rowerzystka wjechała w samochód osobowy. Dziewczynka z urazem nogi i głowy została hospitalizowana. Czynności w sprawie trwają.

 • Trwają działania promujące bezpieczeństwo na wakacjach

  Przez cała wakacje zabrzańscy policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola, które na terenie Zabrza organizują różne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej. Odwiedzając miejsca, w których prowadzone są półkolonie i zajęcia rekreacyjno-sportowe policjanci informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku i unikania zagrożeń. Tym razem odwiedzili przedszkole nr 1 oraz ponownie szkolę podstawową nr 17.

 • Kolizja samochodów na ulicy Czołgistów

  Pięć uszkodzonych samochodów, to bilans zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na ulicy Czołgistów. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzili policjanci zabrzańskiej drogówki. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia wydział prewencji zabrzańskiej komendy.

 • Podziękowania za poprowadzenie prelekcji na temat bezpiecznych zachowań

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia wpłynęły podziękowania za poprowadzenie prelekcji na temat bezpiecznych zachowań oraz przybliżenie pracy policjanta dzieciom z przedszkola Nr 7.

 • Zniszczył sygnalizację świetlną, bo był zdenerwowany i pijany

  Mundurowi z I komisariatu zatrzymali mężczyznę, który będąc nietrzeźwym, postanowił wyładować swoją złość na sygnalizacji świetlnej. Zatrzymany na gorącym uczynku wandal odpowie za zniszczenie mienia.

 • Trwają działania “Trzeźwość”

  Od wczesnych godzin rannych na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Trzeźwość”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Jak ważne są to kontrole pokazuje kilka ostatnich dni, kiedy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, i czterech w stanie po spożyciu alkoholu.

 • Zabrzańscy policjanci zatrzymali 3 poszukiwanych

  Zabrzańscy kryminalni zatrzymali kolejnych poszukiwanych listami gończymi. Tym razem policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwani zostali już osadzeni w zakładach karnych i aresztach.

 • Bezpiecznie na rowerze

  Sezon rowerowy rozpoczął się już dawno. Co jednak zrobić, aby przejażdżka rowerowa nie skończyła się nieprzyjemnie? Należy zadbać o stan techniczny roweru, a podczas jazdy obserwować otoczenie wokół nas i bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Jak wszyscy wiemy, zdarzenia z udziałem pieszych i rowerzystów niestety często należą do najbardziej tragicznych w skutkach. Przede wszystkim dlatego, że pieszych i rowerzystów nie chronią żadne środki techniczne.

 • Podsumowanie akcji "Alkohol"

  Wczoraj zabrzańscy policjanci ruchu drogowego poprowadzili działania pod kryptonimem “Alkohol”. Akcja miała na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

 • Poszukujemy kierującego i świadków zdarzenia drogowego

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 13 czerwca 2019 r. na DK 88, gdzie kierujący prawdopodobnie samochodem osobowym marki Opel Astra koloru szarego, w trakcie zmiany pasa ruchu uderzył w autobus marki MAN. Kierującego, a także osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją tel. 32 27792500, 322779297, 322779260 lub najbliższą jednostką Policji.

 • Podziękowanie za przybliżenie pracy policjanta podczas obchodów Dnia Dziecka

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia wpłynęły podziękowania za przybliżenie pracy policjanta podczas obchodów Dnia Dziecka w przedszkolu Nr 48 .

 • Policja ostrzega przed fałszywymi wiadmomościami e-mail

  Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed nową kampanią znanego już wcześniej zagrożenia. Przestępcy wykorzystują odpowiednio spreparowane wiadomości e-mail, które mają nakłonić do pobrania złośliwego pliku.

 • Uciekał przed policją z narkotykami i pod ich wpływem

  Mężczyzna, który kierował pod wpływem narkotyków, nie zatrzymał się do kontroli i zmusił policjantów do pościgu, został zatrzymany przez zabrzańską drogówkę. W trakcie czynności mundurowi dodatkowo ujawnili amfetaminę. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Pobili, bo chcieli wymierzyć sprawiedliwość

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o pobicie 4 osób. Za pomocą drewnianego kija, gazu pieprzowego i pięści chcieli wymierzyć sprawiedliwość za skradziony sprzęt budowlany i pieniądze. 3 pokrzywdzonych nie miało nic wspólnego z kradzieżą. Jeden w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Czynności w sprawie trwają.

 • Podziękowanie za wsparcie podczas szkolnego "Urodziny Rodziny"

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia wpłynęły podziękowania za udzielone wsparcie podczas szkolnego festynu "Urodziny Rodziny". Słowa podziękowania zostały przesłane przez Zabrzańskie Towarzystwo Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski.

 • FAKT: NADMIERNA PRĘDKOŚĆ TO GŁÓWNA PRZYCZYNA TRAGEDII NA DRODZE

  Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych.