• Byłeś tu tylko przejazdem...

  To hasło akcji, którą wczoraj zabrzańscy policjanci przeprowadzili wspólnie z uczniami klasy policyjnej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Akcja promowała bezpieczne zachowania w obrębie kolejowych przejazdów, a także miejsc, gdzie przechodzenie przez tory jest niedozwolone. Mundurowi i uczniowie klasy policyjnej rozmawiali z kierującymi pojazdami, a także z pieszymi o zagrożeniach związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych.

 • Podsumowanie ogólnopolskich działania „Bus&Truck”

  Wczoraj na terenie całego kraju prowadzone były działania kontrolno-prewencyjne „Bus&Truck”. Policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania na terenie naszego miasta, które miały na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

 • Bos i Viki już po egzaminach

  Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach cyklicznie organizuje zajęcia kontrolne sprawności użytkowej psów przeznaczonych do działań prewencyjnych. Testom poddawane są psy patrolowe oraz patrolowo-tropiące. Zwierzęta sprawdzane są m.in. pod kątem pracy węchowej. Muszą bezbłędnie podjąć trop śladu człowieka i odnaleźć ukrytą osobę. Powinny umieć obronić swojego przewodnika, ale również w umiejętny sposób zaatakować pozoranta.

 • Na zabrzańskich drogach trwają działania „Bus&Truck”

  Działania „Bus&Truck” w ramach ogólnopolskiej akcji, prowadzone są również przez policjantów zabrzańskiej drogówki. Głównym celem wzmożonych kontroli jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Działania, które rozpoczęły się o godzinie 6.00 potrwają do późnych godzin wieczornych.

 • Wykopali pocisk moździerzowy

  We wtorek w Zabrzu w dzielnicy Mikulczyce znaleziono niewybuch, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Do czasu przybycia saperów obszar, na którym znajdował się pocisk, był zabezpieczany przez zabrzańskich policjantów oraz policjantów z katowickiego oddziału prewencji. Konieczna była ewakuacji mieszkańców. Pocisk został zdetonowany przez saperów na wojskowym poligonie.

 • Pod stadionem o bezpiecznej drodze do i ze szkoły

  Już ponad miesiąc temu rozpoczął się rok szkolny, a zabrzańscy policjanci korzystają z każdej okazji do przekazanie dzieciakom wiedzy na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Tym razem skorzystali z zaproszenia Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik do wzięcia udziału w akcji „Energia do nauki”, która odbyła się na promenadzie Areny Zabrze. W trakcie akcji mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły.

 • Podziękowanie dla policjantów

  Na ręce Komendanta Komisariatu III Policji w Zabrzu wpłynęło podziękowanie dla policjantów za zorganizowanie zwiedzania komisariatu, przybliżenia specyfiki pracy policjanta oraz przeprowadzenie prelekcji o bezpieczeństwie dla dzieci z Przedszkola nr 18 w Zabrzu.

 • W ciągu jednej doby dwa razy na podwójnym gazie

  W ubiegły weekend zabrzańscy mundurowi dwa razy zatrzymali tego samego mężczyznę, który w ciągu jednej doby dwukrotnie kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna posiadał też sądowy zakaz kierowania pojazdami, który kończył się 31 października bieżącego roku. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara 5 lat więzienia.

 • Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Składowej i Handlowej

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 1 października 2019 r. około godziny 5.30 na skrzyżowaniu ulic Składowej i Handlowej, gdzie kierujący nieustalonym pojazdem podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Fiat. Po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby będące świadkami tego zdarzenia lub posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją.

 • Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Wolności i Rymera

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 5 października 2019 r. około godziny 21.45 na skrzyżowaniu ulic Wolności i Rymera, gdzie kierujący samochodem Skoda Fabia na skrzyżowaniu świetlnym nie udzielił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi. Po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby będące świadkami tego zdarzenia lub posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją

 • Areszt za groźby i napaść na pracownice MOPR

  Zatrzymany mężczyzna, który znieważył, groził, zamknął w swoim mieszkaniu i zaatakował pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu, został decyzją zabrzańskiego sądu tymczasowo aresztowany. Zabrzanin nie przyznaje się do zarzucanych czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara 5 lat więzienia.

 • Trzecie miejsce dyżurnego z Zabrza

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzono konkurs na najlepszego dyżurnego w województwie śląskim. W szranki stanęło 33 policjantów służby dyżurnej wyłonionych wcześniej w macierzystych jednostkach. Pierwsze miejsce zajął asp. sztab. Maciej Młodzianowski z wodzisławskiej komendy, tuż za nim uplasował się asp. sztab. Krzysztof Krzempek z komendy w Cieszynie, a 3. miejsce przypadło asp. sztab. Adrianowi Kmieciakowi z jednostki w Zabrzu.

 • Czy wiesz że...

  Czy wiesz, że funkcjonuje w naszym kraju prawo o nazwie Kodeks wyborczy?

 • Medal dla zasłużonego krwiodawcy

  Odznaczony, aspirant sztabowy Tomasz Herba, traktuje oddawanie krwi jako niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Jest to bezinteresowne poświęcenie się na rzecz chorych, dla których krew jest darem życia. Skromny, ale za to skuteczny w swojej pracy policjant, jest jednym z wielu mundurowych w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu, którzy regularnie oddają krew.

 • Podziękowanie za prelekcje na temat bezpieczeństwa

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia wpłynęły podziękowania dla Wydziału Ruchu Drogowego za poprowadzenie prelekcji na temat bezpieczeństwa dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu

 • Poszukiwani mężczyźni podejrzewani o uszkodzenie szlabanu

  Publikujemy wizerunki dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o uszkodzenie szlabanu. Do zdarzenia doszło 2 września 2019 roku przy ulicy Reymonta 7a. Jeżeli rozpoznajesz mężczyzn, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 35 10, 32 370 35 11, 3237035 21 lub najbliższa jednostką Policji – 997. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Zabrzu. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

 • Wybory do Sejmu i Senatu

  13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.

 • Kierowali po użyciu alkoholu

  Tylko dzisiejszego poranka zabrzańscy policjanci zatrzymali 4 kierujących po użyciu alkoholu. Pokazuje to jak ważne są stałe kontrole, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie". Choć kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu jest jedynie wykroczeniem, to kierujący, którzy dopuszczą się takiego wykroczenia mogą spodziewać się poważnych konsekfencji, takich jak utrata prawo jazdy i wysoka grzywna.

 • Trwają poszukiwania zaginionego

  Zabrzańscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 80-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna wczoraj w godzinach wieczornych opuścił swoje mieszkanie. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z zabrzańską Policją tel. 32 2779200.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań 80-letniego mężczyzny

  Zabrzańscy policjanci wspierani przez kolegów z katowickiego oddziału prewencji oraz straż pożarną od poniedziałku prowadzili poszukiwania zaginionego 80-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna przez 4 dni błądził po nieużytkach. Mundurowi odnaleźli go dzisiaj rano leżącego w trawie, kilka kilometrów od domu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia, na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

 • Śmiertelny wypadek na ulicy 3-go Maja w Zabrzu

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. 3-go Maja w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem dojeżdżając do przejścia dla pieszych, nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącego przez przejście mężczyznę. W wyniku zdarzenia potrącony mężczyzna zmarł na miejscu. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.