• Do 15 czerwca trwa konkurs na opowiadanie kryminalne „Stulecie polskiego kryminału”

  Biuro Programu „Niepodległa” wspólnie z polską Policją i Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji wspólnie przygotowują się do świętowania stulecia utworzenia polskiej Policji i polskiej policyjnej kryminalistyki. W ramach wspólnych działań powstanie unikalny zbiór opowiadań kryminalnych, które będą osadzone nie tylko w realiach dwudziestolecia międzywojennego czy w czasach współczesnych, ale też i za kolejne 100 lat. Autorami opowiadań w antologii będą laureaci wyjątkowego, najbardziej kryminalnego konkursu literackiego 2019 roku.

 • Był świadkiem kradzieży – zadzwonił na Policję

  Mężczyzna, który był świadkiem kradzieży sklepowej, zadzwonił na Policję i wskazał osoby podejrzane. Dzięki jego reakcji skradziony towar odzyskano, a sprawcy zostali ukarani. Gratulacje za obywatelską postawę.

 • Trwają działania „Alkohol i narkotyki”

  Od 6.00 na terenie całego kraju trwa 24 – godzinna policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”. Policjanci z zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań mających na celu uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 • Schował się w krzakach z amfetaminą w kieszeni

  Policjanci z Rokitnicy zatrzymali mężczyznę, który posiadał amfetaminę. Mężczyzna „wpadł” w ręce mundurowych po awanturze domowej. Chcąc uniknąć konsekwencji uciekł przez balkon i schował się w krzakach. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 • Trwają kontrole motocykli i quadów

  Kolejne działania zabrzański policjantów skierowane do osób jeżdżących na quadach i motocyklach są związane z coraz częściej pojawiającymi się na naszych drogach tego typu pojazdami. Funkcjonariusze, chcąc zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 • Zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabrzańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier losowych. Właściciel lokalu, w którym się znajdowały nie posiadał wymaganej przepisami prawa koncesji. Za naruszenie przepisów ustawy karno – skarbowej grozi mu teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 • Rozpoczęły się egzaminy na kartę rowerową

  Po całym roku przygotowań do egzaminu na kartę rowerową przystępują uczniowie 4 i 5 klas szkół podstawowych z Zabrza. Do końca roku szkolnego, pod czujnym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy trwać będą egzaminy teoretyczne i praktyczne.

 • Trwają działania „Bezpieczny pieszy”

  Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy”. Ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych, który wpływa na zwiększenie ich bezpieczeństwa jest głównym celem podjętych działań. Policyjna akcja potrwa do godzin popołudniowych.

 • Areszt dla podejrzanego o napaść na przechodniów

  Na wniosek śledczych zabrzański sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o brutalną napaść na przechodniów. Podejrzany, który został zatrzymany przez zabrzańskich kryminalnych wcześniej był już karany za włamania, pobicia i jazdę w stanie nietrzeźwości. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Bajkowy Dzień Dziecka z zabrzańskimi policjantami

  Zabrzańscy policjanci przygotowali wiele atrakcji dla dzieci biorących udział w Bajkowym Dniu Dziecka w hali MOSiR. W tym największym zabrzańskim festynie z okazji święta dzieci bierze udział blisko 3 tys. zabrzańskich przedszkolaków. Na stoisku policyjnym na najmłodszych czekał radiowóz, a także służbowe umundurowanie i wyposażenie policjantów. Dzieciaki zajadały się cukierkami w towarzystwie Sznupka.

 • Trwają działania „Alkohol”

  Od wczesnych godzin porannych na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Alkohol”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

 • Zatrzymani za pobicie

  Policjanci z Komisariatu Policji II w Zabrzu zatrzymali podejrzanych o pobicie dwóch mężczyzn w centrum miasta. W skutek pobicia jednemu z pokrzywdzonych usunięto śledzionę. Sprawcą przedstawiono zarzut pobicia, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

 • Zatrzymany z hurtową ilością narkotyków

  Zabrzańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie hurtowej ilości narkotyków. W jego mieszkaniu zabezpieczono prawie 2,5 kg marihuany, prawie 5 kg amfetaminy i substancję służącą do przygotowania narkotyków na rynek. Z zabezpieczonych narkotyków można wyprodukować ponad 225 tys. działek dilerskich narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli również pistolet maszynowy i amunicję. Mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 • Zamiast taksówki wezwał policję

  500 zł mandatu zapłacił mężczyzna, który bezpodstawnie wezwał zabrzańską Policję. Wzywał pomocy, bo miał byś ofiarą napadu. Okazało się jednak, że jest kompletnie pijany i nie ma siły iść do domu. Chciał aby policjanci go podwieźli. Noc spędził w izbie wytrzeźwień.

 • Odpowie za napaść na przechodniów

  Zabrzańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który napadł i dotkliwie pobił dwóch przechodniów. Zatrzymany był już wcześniej karany za włamania, pobicia i jazdę w stanie nietrzeźwości. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

 • „Szkolne Prezentacje 2019”

  Wczoraj w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się „Szkolne Prezentacje 2019”. Do udziału w nich gościnnie zostali zaproszeni zabrzańscy policjanci. Młodzież szkolna odwiedzająca stoisko stróżów prawa mogła między innymi zapoznać się z zasadami przyjęć do służby w Policji.

 • Czy rozpoznajesz mężczyzn podejrzewanych o kradzież?

  Publikujemy wizerunek 2 mężczyzn, którzy podejrzewani są o kradzież elektronarzędzi z marketu budowlanego. Do zdarzenia doszło 29 kwietnia 2019 roku. Jeżeli rozpoznajesz mężczyzn, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 36 10, 32 370 36 38 lub najbliższa jednostką Policji – 997. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

 • Zabrzańska drogówka kontroluje motocykle, skutery i quady

  Od rana zabrzańska drogówka prowadzi wzmożone kontrole kierujących motocyklami, skuterami i quadami. Sprawdzany jest stan trzeźwości kierujących, uprawnienia, a także stan techniczny pojazdów. Działania potrwają do wieczora.

 • Kierujący zgłosił się na Policję po zamieszonym komunikacie

  Kierujący, który brał udział w zdarzeniu drogowym z 8 maja 2019 r. przy ul. Jagiellońskiej w Zabrzu, zgłosił się na Policję i złożył wyjaśnienia w sprawie. W zdarzeniu tym brała udział 5-letnia dziewczynka, która wybiegła zza zaparkowanych samochodów i została potrącona przez samochód osobowy. Po zdarzeniu kierujący odprowadził dziewczynkę do domu. Policjanci dziękują mediom za rozpowszechnienie komunikatu, co przyczyniło się do zgłoszenia kierującego.

 • Podziękowania dla policjantów

  Do zabrzańskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów za zaangażowanie i pomoc w organizacji 15 edycji imprezy charytatywnej dla uczniów szkół specjalnych i integracyjnych „Dzielimy się radością SP 42 - dzieciom”. Słowa podziękowania przekazała Dyrekcja i Koordynatorzy imprezy z SP nr 42 w Zabrzu. Serdecznie dziękujemy.