• Kolejne zarzuty w sprawie kradzieży alkoholu

  Wracamy do sprawy z początku września, gdzie policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież hurtowej ilości alkoholu. Skuteczna praca policjantów z zabrzańskiej czwórki pozwoliła na ustalenie podejrzanego o paserstwo oraz odzyskanie części skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Kolejne spotkania policjantów z najmłodszymi

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i z powodu rozpoczynającego się roku szkolnego policjanci odwiedzili kolejne przedszkola, w których prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa. Mundurowi przeprowadzili w nich zajęcia dla dzieciaków dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwej reakcji podczas kontaktu z nieznajomym.

 • Pirat drogowy zatrzymany

  Kierujący, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h, utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. To nie jedyne konsekwencje, jakie poniósł. Na najbliższe 3 miesiące utracił swoje prawo jazdy.

 • Zatrzymany bez uprawnień z narkotykami

  Wczoraj policjanci z Zespołu Wywiadowczego zatrzymali kierującego, który poruszał się po ulicach naszego miasta samochodem osobowym bez wymaganych uprawnień. Policjanci ustalili też, że samochód, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu, ujawnili w nim narkotyki.

 • Czy wiesz że...

  Czy policjant musi zawsze uprzedzić o zamiarze użycia środków przymusu bezpośredniego?

 • Areszt za kradzież rozbójniczą

  Policjanci z I Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali sprawce kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją zabrzańskiego sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 • Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 7 września 2019 r. na ul. Chudowskiej, gdzie kierujący srebrnym Reault Scenikt, włączając się do ruchu z pasa zieleni, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem marki Ford Mustang, przez co pojazd ten wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Osoby będące świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z zabrzańską Policją tel. 32 27792500, 322779297, 322779260 lub najbliższą jednostką Policj

 • Szukał grzybów a znalazł marihuanę

  O nietypowym znalezisku poinformowała zabrzańskich policjantów osoba, która w niedziele postanowiła wybrać się na grzyby w okolice lasów przy ulicy Chudowskiej. Zamiast grzybów znalazła trzy doniczki z krzakami marihuany. Czynności w sprawie trwają.

 • Zabrzańscy policjanci ukończyli bytomski półmaraton.

  Szóstka zabrzańskich policjantów wzięła udział w 11. PKO Bytomski Półmaraton. Przy dobrej pogodzie, wszyscy nasi policjanci ukończyli zawody na dystansie 21 km i 97 m. Policyjnym sportowcom życzymy idealnej pogody i braku kontuzji podczas kolejnych udanych startów.

 • Czy wiesz że...

  Czy wiesz, że ponadprzeciętna inteligencja przypisywana większości seryjnych i wielokrotnych morderców to stereotyp?

 • Brali udział w akcji Motoserce 2019

  W ubiegłą sobotę zabrzańscy policjanci z wydziału ruchy drogowego wzięli udział w akcji Motoserce 2019 organizowanej przez Fire Birds MC i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Celem akcji była zbiórka krwi, która jest darem życia, bo jak dobrze wiemy, nie da się jej wyprodukować.

 • O bezpieczeństwie z najmłodszymi mieszkańcami Zabrza

  Rozpoczął się rok szkolny, policjanci odwiedzili przedszkola, w których prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa. Mundurowi przeprowadzili w nich zajęcia dla dzieciaków dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwej reakcji podczas kontaktu z nieznajomym.

 • Zabezpieczyli aż 7 automatów do nielegalnego hazardu

  Zabrzańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem aż 7 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • Brali udział w XV Dniu Nauki

  Zabrzańscy mundurowi z zespołu profilaktyki brali udział w XV Dniu Nauki organizowanym przez Miasto Zabrze oraz Sztolnie Królowa Luiza Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. W trakcie wydarzenia towarzyszyli im uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu.

 • Dbali o bezpieczeństwo podczas niedzielnych piłkarskich zmagań

  Policjanci z zabrzańskiej komendy wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji z Katowic zabezpieczali sobotni mecz ekstraklasy. Widowisko zgromadziło ponad 17 tys. miłośników piłki nożnej. Na stadionie przy ul. Roosevelta, Górnik Zabrze zmierzył się z drużyną Śląska Wrocław. W trakcie imprezy zatrzymano 6 pseudokibiców, którzy naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

 • Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, jak się zachować na drodze widząc pojazd uprzywilejowany?

 • Ogólnopolskie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Dzisiaj zabrzańscy policjanci ruchu drogowego biorą udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

 • Odzyskali telefon i zatrzymali sprawce kradzieży

  Tylko 2 dni zajęło odzyskanie skradzionego telefonu i ustalenie sprawcy kradzieży kryminalnym z II Komisariatu Policji w Zabrzu. Sprawczyni przyznała się do winy. Za kradzież grozi jej do 5 lat więzienia.

 • „Czy wiesz, że?” - nowy projekt informacyjno-edukacyjny policji

  Na tej stronie internetowej pragniemy informować czytelników portalu, o wszystkich zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w tych obszarach, za które odpowiada Policja. Formuła Projektu sprowadza się do stawiania pytań i udzielania krótkich odpowiedzi z wielu dziedzin, czasem także tych niezwiązanych bezpośrednio z bezpieczeństwem, lecz ciekawostkami z historii Policji oraz ludzi, którzy ją tworzyli.

 • Zabezpieczyli nielegalny tytoń

  Prawie 17 kg tytoniu, zabezpieczyli zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Do zabezpieczenia nielegalnego tytoniu doszło podczas kontroli jednego z mieszkań w centrum miasta.