Komu przyda się alkomat?

Rosnąca popularność alkomatów sprawiła, że coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem takiego urządzenia. Z pewnością alkomat może być przydatny w wielu sytuacjach, jednak, czy naprawdę warto kupić alkomat? Sprawdź, komu przyda się takie urządzenie.

Urządzenie dla wszystkich

Tak naprawdę, alkomat zakupiony na neomaniak.pl może przydać się każdemu, kto spożywa alkohol. Pozwala na szybkie sprawdzenie stanu trzeźwości i uniknięcie przykrych konsekwencji wykonywania czynności pod wpływem alkoholu. W jakich sytuacjach może przydać się alkomat?

Dla kierowców

Najpowszechniejsze wykorzystanie urządzenia do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, to sprawdzenie trzeźwości przed prowadzeniem autem. To dobry sposób na sprawdzenie, czy po lampce wina do obiadu, czy wieczornym piwie można bezpiecznie wsiąść za kółko. Alkomat przyda się również, gdy wieczorem podczas imprezy wypiło się odrobinę za dużo, a rano okazuje się, że trzeba gdzieś pilnie podjechać. Często pozornie kierowca czuje się dobrze, a po badaniu alkomatem okazuje się, że alkohol jeszcze nie został w pełni usunięty z organizmu.

Dla amatorów białego szaleństwa

Jazda na nartach, czy snowboardzie pod wpływem alkoholu jest bardzo nieodpowiedzialna, a pijany narciarz stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób przebywających na stoku. Brak odpowiedniej oceny odległości i prędkości wraz z obniżonym refleksem mogą doprowadzić do tragedii. Dlatego, jeśli przy kominku rozgrzewamy się kilkoma grzańcami, czy „herbatą z prądem”, to lepiej sprawdzić, czy na pewno jesteśmy trzeźwi i możemy bezpiecznie szaleć na stoku.

Dla rowerzystów

Warto pamiętać, że nie tylko jazda autem pod wpływem alkoholu jest surowo zakazana, ale dotyczy to także jazdy rowerem. W końcu rowerzysta również jest uczestnikiem ruchu drogowego, a jazda „wężykiem” stanowi poważne zagrożenie dla pieszych, innych rowerzystów i podróżujących autami.

Dla miłośników sportów wodnych

Sterowanie żaglówką, czy motorówką pod wpływem alkoholu to nie najlepszy pomysł. Grozi nam nie tylko mandat, ale też znacznie poważniejsze konsekwencje, zwłaszcza że często sternik bierze na siebie odpowiedzialność również za innych, przebywających na łódce. Wypadek na wodzie może skończyć się tragiczne. Zresztą wystarczy spojrzeć na statystyki: większość utopionych dorosłych była pod wpływem alkoholu! Można tego w prosty sposób uniknąć ograniczając lub eliminując spożywanie alkoholu nad wodą oraz przeprowadzając kontrole trzeźwości.