Zabrzańscy kryminalni ustalili i namierzyli mężczyznę podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. 27-latek w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości narkotyków oraz uprawiał konopie. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Zabrza wytypowali i namierzyli 31-latka, który może posiadać znaczne ilości narkotyków. W ubiegły piątek policjanci zaplanowali i przeprowadzili skuteczną realizację, w której trakcie, zatrzymali na gorącym uczynku 31-latka. W trakcie przeszukania jego mieszkania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, pół kilograma amfetaminy oraz  zlikwidowali uprawę konopi.  Zatrzymany usłyszał już zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włókniste.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Zabrzu wniosek o zastosowanie wobec 31-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat więzienia.