Weź udział w wakacyjnej grze terenowej – zgłoś drużynę już teraz!
Centrum Rozwoju Rodziny zaprasza do udziału w niezwykłej grze terenowej, która pozwoli mieszkańcom Zabrza lepiej poznać swoje miasto. To idealna okazja, aby spędzić czas z rodziną, odkrywając jednocześnie dziedzictwo industrialne regionu. Zabawa zaczyna się już dziś!

Jak wziąć udział w grze terenowej organizowanej przez Centrum Rozwoju Rodziny?

Aby dołączyć do wakacyjnej gry terenowej, wystarczy zgłosić się do Centrum Rozwoju Rodziny. Wystarczy obecność kapitana drużyny lub innej pełnoletniej osoby, aby odebrać kartę gry oraz wpisać się na listę uczestników. Należy podać skład drużyny, nazwę oraz numer telefonu kontaktowego do kapitana. Każda drużyna otrzyma jedną kartę gry, która składa się ze strony wprowadzającej, dwóch kartek „Miejsca na pieczątki” oraz listy miejsc do odwiedzenia. Dodatkową stronę na pieczątki można odebrać w dowolnym momencie w Centrum.

Zasady gry terenowej – co należy zrobić?

Gra terenowa polega na odwiedzeniu wyznaczonych punktów kontrolnych oraz udokumentowaniu wizyty. Uczestnicy mogą zdobywać pieczątki w instytucjach i organizacjach z listy miejsc do odwiedzenia. Jeśli nie jest możliwe zdobycie pieczątki, np. w dni wolne od pracy lub w przypadku pomników, należy zrobić zdjęcie, które jednoznacznie potwierdzi obecność drużyny w danym miejscu. Dodatkowo, drużyny mogą zdobyć dodatkowe punkty, odwiedzając ciekawe miejsca nieznajdujące się na liście lub uczestnicząc w miejskich wydarzeniach, takich jak koncerty czy festyny.

Elastyczne zasady i dodatkowe punkty za kreatywność

Drużyny mają pełną swobodę w wyborze trasy i kolejności odwiedzanych miejsc. Mogą poruszać się pieszo, rowerem czy innymi środkami transportu. Czas przejścia trasy liczony jest od momentu pobrania karty gry do chwili jej oddania. Krótszy czas pokonania trasy będzie premiowany dodatkowym punktem. Ostateczne podsumowanie gry wymaga sporządzenia mapy Zabrza z odwiedzonymi miejscami. Organizatorzy zachęcają do kreatywności przy jej tworzeniu.

Kiedy i gdzie oddać kartę gry?

Karty gry wraz z mapą można oddać w dowolnym momencie trwania gry w godzinach pracy Centrum Rozwoju Rodziny, czyli od wtorku do piątku między 7:30 a 15:30 oraz w poniedziałki do 17:00. Najpóźniejszy termin oddania karty to 30 sierpnia do godziny 12:00. Podsumowanie gry terenowej nastąpi po tym terminie, a zwycięzcami zostaną trzy drużyny, które zgromadzą największą liczbę punktów.

To doskonała okazja, aby w aktywny sposób spędzić wakacje, jednocześnie odkrywając uroki i historię swojego miasta. Zapraszamy do udziału i życzymy udanej zabawy!


Na podst. Urząd Miejski Zabrze