Wczoraj na terenie całego kraju policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Z wypoczynku wracali uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zabrzańska drogówka również przyłączyła się do działań i dbała o bezpieczeństwo podróżujących, którzy wracali z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również tych, którzy wyjechali tylko na weekend.

Przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie. Śmierć ponoszą również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Wzmożone działania przeprowadzone w całej Polsce miały m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy rażąco tę prędkość przekroczyli musieli liczyć się z konsekwencjami. Tylko na terenie Zabrza policjanci drogówki podczas 126 kontroli ujawnili aż 109 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi. Kolejne działania już wkrótce.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.