• Nie zatrzymał się do kontroli

  Policjanci z drogówki oraz wywiadowcy z zabrzańskiej komendy zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przyczyną ucieczki był brak uprawnień do kierowania i bogata przeszłość kryminalna kierowcy. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Będąc nietrzeźwym ukradł samochód i rozbił go o drzewo

  Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który w środę rano po imprezie suto zakrapianej alkoholem ukradł swojemu znajomemu samochód, po czym rozbił go o drzewo. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który jest kwalifikowanym ratownikiem medycznym i chciał udzielić pomocy kierowcy. Jednak ten nie chciał pomocy i wolał uciec z miejsca zdarzenia. Na szczęście policjant dobrze zapamiętał jego wygląd, co przyczyniło się do jego szybkiego zatrzymania.

 • Areszt za rozbój na byłej konkubinie

  Policjanci z III Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który w poniedziałek podczas awantury ze swoją konkubiną groził jej, a następnie używając wobec niej przemocy ukradł jej torebkę z dokumentami, telefonem i kluczami. Wczoraj na wniosek prokuratury zabrzański sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu za ten czyn grozi kara do 12 lat więzienia.

 • Zakończenie sprawy oszustw przy sprzedaży pieluch

  Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli sprawę oszustw internetowych przy sprzedaży pieluch dla dzieci, ubrań oraz chemii gospodarczej. W sprawie tej zarzuty usłyszało aż 7 osób. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który łącznie pozwolił na przedstawienie 260 zarzutów. Jeden z podejrzanych jeszcze przed rozpoczęciem sprawy w sądzie, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 5 lat pozbawienia wolności.

 • Kolejne automaty do nielegalnego hazardu zabezpieczone

  Zabrzańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 3 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

  Zabrzańscy policjanci niemal codziennie odwiedzają placówki oświaty, w których podczas zimowych ferii prowadzone są zajęcia. Podczas spotkań mundurowi przeprowadzają pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku. Tym razem dzielnicowi z drugiego komisariatu spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 14 i Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu.

 • Anonimowy "artysta" poszukiwany

  Policjanci z zabrzańskiej jedynki poszukują anonimowego "artysty" który swoją twórczością postanowił upiększyć paczkomat na ulicy Sądowej w Zabrzu. Niestety pośpiech, w jakim powstawało "dzieło sztuki" sprawił, że autor zapomniał się podpisać. Policjanci z pierwszego komisariatu bardzo chcą poznać tego "artystę". Jeżeli go rozpoznajesz, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 35 10, 32 370 35 11, 32 370 35 25 lub najbliższą jednostką Policji – 997. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

 • Od początku roku zatrzymali już 36 poszukiwanych

  Zabrzańscy mundurowi od początku roku zatrzymali aż 36 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych była jedna osoba poszukiwana listem gończym oraz 4 nieletnich, którzy uciekli z ośrodków wychowawczych. Zatrzymane zostały też osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności.

 • 12 kierowców na "podwójnym gazie"

  Niedawno chwaliliśmy zabrzańskich kierowców za pozytywną postawę podczas akcji "Trzeźwość", gdzie na ponad 1200 przebadanych kierowców żaden nie wsiadł za kierownice swojego samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Niestety początek roku pokazuje, że na drogach naszego miasta ciągle można spotkać kierowców, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego wsiadają za kierownice na "podwójnym gazie". Z tym zjawiskiem skutecznie walczą zabrzańscy policjanci, którzy od początku roku ujawnili już 12 takich kierowców.

 • Kolejna ofiara metody "na policjanta"

  Oszuści szukają cały czas nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. Jedną z form takich oszustw jest przedstawianie się za policjanta lub członka rodziny. Podszywając się pod krewnych i policjantów okradają najstarszych mieszkańców ze wszystkich oszczędności. Niestety w poniedziałek przekonał się o tym 81-letni zabrzanin, który oszustom podającym się za policjantów przekazał prawie 60 tys. złotych.

 • Czy wiesz że...

  Czy wiesz, że Policja ma prawo do prewencyjnego użycia środków przymusu bezpośredniego?

 • Zadbajmy o bezpieczeństwo swoich ogródków działkowych

  Sezon działkowy już dawno się zakończył. Pogoda nie sprzyja zarówno pracom ogrodowym, jak również relaksowi na działce. W okresie zimowym z oczywistych powodów rzadziej odwiedzamy działki rekreacyjne. Niestety zdarza się, że pozostawiony w słabo zabezpieczonych altankach sprzęt ogrodniczy, sprzęt RTV i AGD oraz inne wartościowe przedmioty padają łupem złodziei. Warto więc pamiętać o dobrym zabezpieczeniu tego, co przywozimy i zostawiamy na działkach. Czujność i zwracanie uwagi na obce osoby obserwujące działki również może uchronić ogródki przed włamaniami.

 • Uczą bezpieczeństwa podczas zimowych ferii

  Okres ferii to nie tylko czas zimowego relaksu dla dzieci i młodzieży, ale również czas intensywnych spotkań policjantów z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Zabrzańscy mundurowi odwiedzają placówki, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci w okresie zimowych ferii. Policjanci rozmawiają z dziećmi o najczęstszych i najpoważniejszych zagrożeniach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

 • Rolety i żaluzje stanowią popularny na całym świecie system zasłonowy. Posiadają one liczne atrybuty, które zakresem swojego działania obejmuję wiele istotnych aspektów naszego życia domowego. Zwiększają naszą prywatność, chronią budynek przed włamaniami, chronią przed hałasem, letnimi upałami oraz zimowymi mrozami, a do tego pięknie wyglądają. Nie każdy jednak ma możliwość zamontowania żaluzji fasadowych. Wówczas dobrym rozwiązaniem będą rolety bezinwazyjne, których montaż zajmuje dosłownie chwilę i nie narusza struktury stolarki okiennej.

  Rolety bezinwazyjne – co to w ogóle jest?

  Rolety bezinwazyjne to system zasłonowy stosowany zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie okna. Montowany jest on bezpośrednio na ramie okiennej, co nie wymaga wiercenia żadnych dziur i jest bardzo proste. To właśnie uproszczony proces montażu stanowi największą zaletę rolet bezinwazyjnych. Bardzo często rolety te posiadają również funkcję żaluzji i są doskonałym rozwiązaniem na dzień i noc, ponieważ pozwalają regulować poziom nasłonecznienia pomieszczenia.

  Miejscami, w których warto montować rolety bezinwazyjne, są pomieszczenia z często zmieniającą się aranżacją i wystrojem wnętrza. Dzięki prostemu montażowi możemy na bieżąco dostosowywać wygląd rolet, ich kolor oraz styl do obecnego wyglądu, na przykład, salonu. Możliwość bezproblemowego ściągnięcia rolet pozwala również na ich łatwe czyszczenie, co jest również ważne, zwłaszcza kiedy wiszą one w kuchni, która kuchennymi rewolucjami potrafi namieszać nie tylko w głowach, ale i na podatnym na zabrudzenia materiale.

  Jak wygląda montaż żaluzji montowanych metodą bezinwazyjną?

  Wyróżniamy dwa główne sposoby montażu bezinwazyjnych systemów zasłonowych. Pierwszym z nich jest montaż za pomocą uchwytów. Nie niszczą one okna w żaden sposób, nie wymagają również żadnego wiercenia i ingerencji w strukturę ramy okiennej. Uchwyty w formie małych haczyków doczepia się po prostu do listwy z wałkiem, na której zamieszczony jest materiał. Nie ma możliwości, by uległy one jakimkolwiek uszkodzeniom, ponieważ są niezależne od mechanizmu otwierania i zamykania okna.

  Drugą metodą jest montowanie rolet bezinwazyjnych za pomocą taśmy dwustronnej. Cała sztuka polega na tym, by przykleić ją na tyle kasety lub listwy, która podpiera rolkę z materiałem. Taśma jest zawsze tej samej szerokości, co roleta. Bardzo ważne jest, by przed jej przyklejeniem oczyścić ramę okna z wszelkich zabrudzeń i kurzu – pozwoli to na dobrze przyklejenie. Rolety bezinwazyjne mocowane za pomocą taśmy dwustronnej poleca się szczególnie w sytuacji okien dzielonych poziomo oraz nieotwieranych.

  W każdej chwili możemy oczywiście ściągnąć zasłony montowane bezinwazyjnie za pomocą taśmy, a jej pozostałość usunąć za pomocą środków czystości.

  Czy warto decydować się na montaż rolet bezinwazyjnych?

  Rolety bezinwazyjne mogą stanowić ciekawą alternatywę dla zasłon zewnętrznych. Te drugie najlepiej jest uwzględniać już na etapie budowy, ponieważ później możemy mieć problem z ich ładnym wkomponowaniem w fasadę budynku. Rolety montowane bezinwazyjnie z kolei możemy bez najmniejszego trudu montować w dowolnym momencie, a dzięki regulacji uchwytów, możemy dostosować je do ram okiennych różnych rozmiarów. Często pełnią one również funkcję dekoracyjną, a wszystko dzięki zastosowaniu ładnych tkanin i materiałów wykończeniowych. Rolety bezinwazyjne będą również doskonałym rozwiązaniem, jeżeli wiemy, iż w najbliższej przyszłości czeka nas poważny remont, a montowanie żaluzji fasadowych (zewnętrznych) nie ma sensu.Zamontuj rolety bezinwazyjne w kilka minut, a później ciesz się nimi cały rok.

 • Bezpieczeństwo w trakcie XXVIII finału WOŚP-porady

  Już w najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędzie się XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników w całym kraju będzie czuwało kilka tysięcy policjantów. W tym dniu na ulicach pojawi się zdecydowanie większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji mundurowych alarmujmy, dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112.

 • Areszt za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem

  Kryminalni z II komisariatu zatrzymali 39-latka, który w nocy z 29 na 30 grudnia przetrzymywał swoją byłą konkubinę w swoim mieszkaniu wbrew jej woli. Kobieta była skuta kajdankami i bita. W czwartek zabrzański sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata więzienia.

 • Trwają działania trzeźwość

  Od wczesnych godzin rannych na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Do godziny 13.00 policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwie osoby, które za kierownice samochodu wsiadły pod wpływem alkoholu.

 • Gdzie możemy znaleźć profesjonalne urządzenia do mycia podłóg?

  Dysponując właściwym sprzętem oraz preparatami czyszczącymi, jesteśmy w stanie dużo szybciej oraz przyjemniej zadbać o nienaganną czystość. W kontekście potrzeb przemysłowych często niezbędne okazują się zaawansowane urządzenia do mycia podłóg. Postanowiliśmy sprawdzić, czym charakteryzują się podobne sprzęty oraz gdzie możemy je pozyskać w atrakcyjnych cenach.

  Urządzenia czyszczące dostępne na rynku

  Do naszej dyspozycji pozostaje szeroki asortyment specjalistycznych urządzeń czyszczących, których głównym zadaniem jest konserwacja powierzchni płaskich na najwyższym poziomie. Pierwszą grupą urządzeń są zamiatarki oraz odkurzacze. Ten segment urządzeń jest przeznaczony do usuwania naniesionego brudu w postaci błota, ścinek, wiórów oraz innych, typowo przemysłowych odpadów sypkich. Odkurzacze są adresowane do niewielkich powierzchni, w których nie możemy skorzystać z nowoczesnych, automatyzowanych zamiatarek z operatorem w pozycji siedzącej.

  Dalszym etapem czyszczenia podłogi jest usuwanie uporczywych zabrudzeń. Najczęściej są to wszelkie substancje lepkie, których nie można usunąć tradycyjnym zamiataniem. Do profesjonalnej konserwacji wykorzystuje się w tym przypadku szorowarki. Również możemy je podzielić na małe urządzenia do mniejszych powierzchni oraz duże automaty do przestronnych hal. Ostatnim krokiem do nadania podłodze nienagannej czystości jest oczywiście polerowanie. Ten proces jest konieczny w sklepach oraz miejscach, w których ważnym czynnikiem jest zadowolenie klienta. Do tych celów możemy wykorzystać maszyny jednotarczowe oraz polerki.

  Gdzie możemy pozyskać profesjonalny sprzęt do czyszczenia podłóg?

  Segment podobnych produktów jest dedykowany przedsiębiorstwom, zakładom przemysłowym, sklepom, magazynom, biurom oraz halom produkcyjnym. Dostęp do specjalistycznej grupy urządzeń jest oczywiście mocno ograniczony. W dobie Internetu możemy jednak zdecydować się na zakupy online. W sieci bez trudu znajdziemy renomowanego producenta lub dystrybutora, który zaproponuje nam profesjonalne urządzenia czyszczące dostosowane do naszych potrzeb.

  Dlaczego zakupy przez Internet są opłacalne? Ponieważ w ten sposób możemy liczyć na szerszy asortyment produktów. W ofercie renomowanej firmy Hako Polska znajdziemy: szorowarki automatyczne, zamiatarki bezpyłowe, odkurzacze, maszyny jednotarczowe i polerki, zaawansowane preparaty czyszczące, a także ogromne i specjalistyczne maszyny do czyszczenia miasta. Urządzenia mogą oczywiście zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Zaawansowane maszyny czyszczące to niezawodny sposób na utrzymanie nienagannego porządku.

  Jak wybrać odpowiednie maszyny czyszczące?

  W tym celu zawsze warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Nowoczesne urządzenia do mycia podłóg odznaczają się licznymi parametrami pracy, które decydują o tym, w jakich miejscach oraz do jakich zabrudzeń sprawdzą się najlepiej. Biorąc pod uwagę, że tego typu produkty nie należą do najtańszych, warto dokładnie skonsultować swój wybór z doświadczonym specjalistą.

  W tym względzie po raz kolejny możemy polecić renomowaną markę Hako Polska cenioną ze względu na wieloletnie doświadczenie oraz bogaty asortyment sprzętu. Fachowcy tej firmy dokładnie przeanalizują nasze potrzeby oraz zaproponują nam idealne rozwiązanie dostosowane do każdej branży oraz różnorodnych obiektów. Firma dostarcza swoje maszyny czyszczące do wielkich zakładów przemysłowych, sklepów, marketów, galerii handlowych, a także placówek służby zdrowia.