• Dziś akcja "Kaskadowy pomiar prędkości". Kierowco noga z gazu!

  Dzisiaj policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone na terenie 8 jednostek policji w województwie śląskim.

 • Zatrzymani za oszustwa przy sprzedaży pieluch

  Zabrzańscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z policjantami z Wielkopolski zatrzymali 2 osoby podejrzane o oszustwa internetowe przy sprzedaży pieluch jednorazowych dla dzieci. W trakcie czynności policjanci zatrzymali jeszcze mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Czynności w sprawach trwają.

 • Zarzut i policyjny dozór za pobicie

  Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który wspólnie z 3 nieletnimi pobili 16-letniego mieszkańca Zabrza. Na czas trwającego postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Za pobicie grozi mu kara do 3 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.

 • Kierowco – nie blokuj torowiska!

  W związku ze zdarzeniami z ubiegłego tygodnia przypominamy, że w przypadku zatrzymania się w tzw. korku, zabronione jest blokowanie torowiska tramwajowego. Zachowanie takie jest tamowaniem ruchu, co stanowi wykroczenie drogowe. Utrudnienia w ruchu pojazdów nie muszą jednocześnie paraliżować jazdy tramwajów.

 • Zatrzymany z marihuaną w kieszeni

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Marihuanę ujawniono w trakcie interwencji w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce. Podejrzany przyznał się do winy. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

 • Kradli prąd w centrum miasta i na Osiedlu Młodego Górnika

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej. W wyniku podjętych kontroli ujawnili 3 nielegalne podłączenia w centrum miasta i na Osiedlu Młodego Górnika. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

 • Kontrolowali kierujących i samochody pod kątem narkotyków

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki prowadzili działania mające wykluczyć z dalszej jazdy kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków. Podczas kontroli, obok stróżów prawa obecny był także funkcjonariusz z Krajowej Administracji Skarbowej wraz z psem wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Kolejne działania już wkrótce.

 • Działania „Bezpieczny pieszy” nadal trwają

  Policjanci zabrzańskiej drogówki kolejny dzień prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. Policyjna akcja potrwa do późnych godzin popołudniowych.

 • Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 17 maja br., który odbył się we Wrocławiu, Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Tomasz Szymański zainaugurował trzecią ogólnopolską edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • Trwają testy sprawnościowe zabrzańskich policjantów

  Od połowy kwietnia zabrzańscy policjanci biorą udział w corocznych testach sprawnościowych. Pod czujnym okiem instruktorów, stróże prawa egzaminowani są w czterech obowiązkowych konkurencjach. Test nie sprawił większej trudności żadnemu z uczestników. Dotychczas wszyscy zaliczyli test pozytywnie.

 • Nowi policjanci w Zabrzu

  Dzisiaj szeregi zabrzańskiej policji zasiliło 5 nowych policjantów. Należą oni do grona 120 osób, które zostały przyjęte do śląskiej Policji. Najbliższe miesiące będą dla nich czasem wytężonej nauki w szkole policyjnej. Kolejne przyjęcia do służby już w lipcu, wrześniu, listopadzie i grudniu. Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do złożenia dokumentów w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu ul. 1 Maja 10.

 • Działania „Bezpieczny pieszy” na zabrzańskich drogach

  Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. Policyjna akcja potrwa do późnych godzin popołudniowych.

 • Kontrolowali ciężarówki w celu eliminacji transportu niebezpiecznych odpadów

  W piątek policjanci zabrzańskiej drogówki sprawdzali ładunki przewożone przez ciężarówki podczas działań pn. „Utylizacja”. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na pojazdy, które mogły przewozić towary niedozwolone i zagrażający środowisku. Zabrzańskich mundurowych wspomagają policjanci z Bytomia i Tarnowskich Gór oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

 • Śmiertelny wypadek motocyklisty na zabrzańskim odcinku DTŚ

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. W wyniku zdarzenia motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Podróżując pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze.

 • Uciekli z domu, bo chcieli pooglądać jeże

  Policyjni wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji ujawnili dwóch chłopców, którzy w nocy spacerowali po Zabrzu. Jak się okazało wymknęli się z domu, kiedy ich mama spała, bo chcieli pooglądać jeże. Chłopcy cali i zdrowi w towarzystwie policjantów wrócili do domu.

 • Środki do impregnacji drewna — informacje praktyczne

  Drewno to bardzo wdzięczny materiał, który odpowiednio zaaranżowany może dodać każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jest on bardzo popularny zarówno w budownictwie, jak i w kontekście prac wykończeniowych we wnętrzach domów. Często stosuje się go także do produkcji mebli i innych elementach wyposażenia pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że decydując się na użycie tego surowca, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w środki do impregnacji drewna. W przeciwnym wypadku szybko stanie się ono podatne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, opady śniegu, wzmożone promieniowanie UV oraz duże wahania temperatur. W konsekwencji może dość do pojawienia się pęknięć, rozwarstwień, przebarwień, a nawet do zalęgnięcia się owadów (np. korników). Pozostaje zatem spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie środki do impregnacji drewna zasługują na największą uwagę?

  Środki do impregnacji drewna — na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

  Najlepszy impregnat do drewna to taki, który łączy w sobie cechy estetyki i wysokiego poziomu funkcjonalności. Chodzi o to, aby jego użytkowanie pozwalało na uzyskanie ładnego koloru malowanej powierzchni, ale jednocześnie skutecznie ją zabezpieczało przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych różnego typu. Istnieje grupa produktów malarskich, które odpowiadają takiemu opisowi. Mowa tutaj o środkach do impregnacji drewna pochodzących z oferty marki Tikkurila. Podczas zakupów dobrą praktyką wydaje się gruntowna analiza poszczególnych rozwiązań:

  • konserwacja drewna na zewnątrz wymaga używania środków charakteryzujących się podwyższoną odpornością na działanie wody (deszczu, śniegu) i wilgoci obecnej w powietrzu;
  • impregnat do drewna, kolory w jakich może on występować, są bardzo zróżnicowane. Konsumenci mogą wybierać spośród naturalnych kolorów, a także nieco bardziej szalonych odcieni;
  • srebrna farba do drewna, czyli ostatni krzyk malarskiej mody. Klienci coraz częściej decydują się na pokrywanie mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz przy pomocy metalicznej farby;
  • woski, które w piękny sposób podkreślają naturalny rysunek słojów.

  Wyżej wymieniono jedynie kilka spośród dostępnych możliwości. Ich liczba całkowita jest na tyle duża, że każdy z pewnością jest w stanie odnaleźć propozycję będącą zupełnym odzwierciedleniem jego indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Warto pamiętać, że w razie trudności związanych z podjęciem ostatecznej decyzji, najlepiej jest zwrócić się o pomoc do specjalisty. Takich fachowców można spotkać w większości dużych supermarketów budowlanych, a także w nieco mniejszych punktach. Przykładem tych drugich może być cieszące się doskonałą renomą Studio Farb Pigmentologia. Oddział sklepu mieści się na Wilanowie, w Warszawie, przy ulicy Franciszka Klimczaka 13.

  Uniwersalny sposób ochrony drewna

  Środki do impregnacji drewna do sprawdzona metoda przedłużania żywotności tego niezwykłego surowca. Dzięki odpowiednim substancjom konserwującym można zachować jego doskonały wygląd przez wiele lat i nie trzeba obawiać się o jego niszczenie.

  Wybierając impregnat, należy pamiętać, aby dopasować jego właściwości do tego, w jaki sposób będzie eksploatowana dana powierzchnia drewniana. W przeciwnym wypadku mimo obecności powłoki malarskiej proces niszczenia i tak może nastąpić. To jeden z wielu powodów, dla których warto skorzystać z profesjonalnej porady eksperta.

 • Pseudokibice podejrzani m.in. o przemyt narkotyków, wymuszenia rozbójnicze, groźby, pobicia ...

  W uderzeniu w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, wzięło udział blisko 400 policjantów z CBŚP, z KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszy jednostek kontrterrorystycznych z kraju. Podczas działań na Śląsku zatrzymano 15 osób, a 2 kolejne doprowadzono z AŚ i ZK. W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej przedstawiono im zarzuty. W trakcie akcji zabezpieczono m.in. narkotyki, przedmioty przypominające broń, szereg niebezpiecznych narzędzi oraz rzeczy wskazujące na przynależności klubowe. Łącznie w sprawie występuje już 50 podejrzanych, którym przedstawiono 382 zarzuty i zabezpieczono blisko 50 kg narkotyków, wartych 2,3 mln zł.

 • Reprezentowali zabrzańską komendę podczas mistrzostwa Policji w biegu przełajowym

  Mimo deszczowej aury i jesiennego chłodu zabrzańscy policjanci wzięli udział w V Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. W biegu, który odbył się w Bytomiu, wystartowało w nich aż 221 biegaczy - mundurowych i cywili. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a dla najlepszych przygotowano puchary oraz dyplomy.

 • Ogólopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w zabrzańskiej samochodówce

  W Zespole Szkół Mechaniczno – Samochodowych w Zabrzu odbyła się kolejna edycja młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego. Impreza została zorganizowana przy współudziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Zabrzu oraz MotoRat – Szkoły Jazdy i Ratownictwa Medycznego. Po zaciętej rywalizacji poznaliśmy laureatów motoryzacyjnych zmagań.

 • Bezpieczny Przejazd – wspólne działania zabrzańskich policjantów z SOK

  Policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzili działania „Bezpieczny Przejazd”. W trakcie działań czuwali nad bezpieczeństwem i promowali właściwe zachowania w obrębie kolejowych przejazdów, a także miejsc gdzie przechodzenie przez tory jest niedozwolone. Mundurowi rozmawiali z kierującymi pojazdami, a także z pieszymi o zagrożeniach związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych.