• Czy wiesz że...

  Czy wiesz, że nie każda wada wzroku uniemożliwia wstąpienie do Policji?

 • Kobieta podejrzewana o kradzież torebki

  Publikujemy wizerunek kobiety, która podejrzewana jest o dokonanie kradzieży torebki wraz z dokumentami w wyniku czego powstały straty w wysokości 4050 zł. Do kradzieży doszło w sklepie przy ulicy Krakowskiej 5, w dniu 11 września 2019 roku. Podejrzewana to kobieta w wieku ok. 20-25 lat, szczupłej budowy ciała, wzrostu około 160 cm, miała ciemne farbowane włosy, Jeżeli rozpoznajesz kobietę, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 273 39 10, 32 273 39 11, 32 273 39 20

 • Potrącenie na pasach przy ulicy Charlesa De Gaulle'a

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek w centrum miasta na ul. Charlesa De Gaulle'a. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została zabrzanka, która schodziła z przejścia dla pieszych. Czynności w sprawie trwają.

 • Zabrzańska drogówka szkoliła strażaków

  Policja i straż pożarna często współpracują, m.in. podczas obsługi i usuwania skutków wypadków drogowych. Zdarza się, że na miejscu, prócz zawodowych strażaków, pomocy udzielają również druhowie ochotniczych straży pożarnych. Oni też są ważnym ogniwem w organizacji bezpieczeństwa naszego kraju. Czasami przychodzi im kierować ruchem, dlatego policjanci z drogówki szkolą ich w tym zakresie.

 • Nie daj się oszukać!!!

  Oszuści szukają cały czas nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. Jedną z form takich oszustw jest przedstawianie się za policjanta lub członka rodziny. Zabrzańscy policjanci ostrzegają przed osobami, które w rozmowie telefonicznej podają się za policjantów. Dzisiaj na terenie Zabrza znowu odnotowano kilka takich telefonów! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy!!!

 • Ćwiczenia EGIDA-19 w zabrzańskiej komendzie

  W niedziele na terenie zabrzańskiej komendy odbyły się ogólnopolskie ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA 19”. W przedsięwzięciu tym uczestniczyło 18 rezerwistów, którzy mają stanowić uzupełnienie kadrowe zabrzańskiego garnizonu policji na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Przez cały dzień rezerwiści zdobywali wiedzę z zakresu obronności państwa, broni palnej, środków przymusu bezpośredniego czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • Awanse i wyróżnienia dla pracowników i policjantów z zabrzańskiej komendy

  W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Wziął w niej udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński wraz ze swoim Zastępcą insp. Arturem Bednarkiem. Przybyli również: Dyrektor Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Magdalena Szewczuk-Szturc, która reprezentowała Wojewodę Śląskiego, Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka oraz Zastępca Naczelnika Wydziału w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji mł. insp. Michał Pudło.

 • Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego na autostradzie A4

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 1 października 2019 r. około godziny 19.00 na 317 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia, gdzie kierujący nieustalonym pojazdem pozostawił na jezdni przedmiot, który uszkodził koło pojazdu Skoda oraz pokrywę silnika i reflektor samochodu Fiat. Osoby będące świadkami tego zdarzenia lub posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją

 • Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego na ulicy Makoszowskiej 1

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 13 października 2019 r. około godziny 20.00 na ulicy Makoszowskiej 1, gdzie kierujący samochodem marki Seat wykonał manewr gwałtownego hamowania, wskutek czego uderzył w niego samochód marki Volkswagen. Osoby będące świadkami tego zdarzenia lub posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją

 • Podsumowanie działań "NURD"

  Wczoraj na terenie całego kraju w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Zabrzańscy mundurowi również przyłączyli się do działań. Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Ujawniali również nieprzepisowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

 • Bądź czujny, nie daj się oszukać!

  Oszuści szukają cały czas nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. Jedną z form takich oszustw jest przedstawianie się za policjanta lub członka rodziny. Przekonała się o tym 70-letnia zabrzanka, która wczoraj wręczyła oszustom 40 tys. złotych! Czynności w tej sprawie trwają, a policjanci przestrzegają przed oszustami.

 • Ukończył ćwierćmaraton komandosa w Czarnem

  Zabrzański policjant mł. asp. Andrzej Spiechowicz 9 listopada ukończył V Ćwierćmarato Komandosa w Czarnem. Jest to kolejny punkt na drodze do zdobycia Wielkiego Szlema Komandosa. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!

 • Poszukiwani świadkowie potrącenia pieszego na ulicy Wolności 245

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 4 października 2019 r. około godziny 12.10 na ulicy Wolności 245, gdzie kierujący samochodem osobowym Toyota Yaris, srebrne kołpaki, kolor czarny bądź granatowy, potrącił na przejściu dla pieszych 25-letnią kobietę. Po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby będące świadkami tego zdarzenia lub posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją.

 • Czy wiesz że...

  Czy wiesz, że w Polsce działa system Child Alert?

 • Areszt za kradzież rozbójniczą

  Policjanci z III Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali sprawce kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją zabrzańskiego sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 • Nie Zabijaj - Jedź bezpiecznie!

  Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - ogólnopolskie działania Policji

  14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Dozory policyjne dla sprawców pobicia

  Mundurowi z zabrzańskiej trójki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wspólnie pobili 52-letniego mieszkańca Zabrza. Na czas trwającego postępowania podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Za pobicie grozi im kara do 3 lat więzienia. W trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Ponadto w mieszkaniu gdzie się ukrywali, ujawniono krzak marihuany. Czynności w sprawie trwają.

 • Ujawniają "Lewe prądy"

  Zabrzańscy policjanci stale prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej. W wyniku podjętych kontroli w ostatnim czasie w ciągu jednego dnia ujawnili 4 nielegalne podłączenia w mieszkaniach przy ulicy Buchenwaldczyków i Szczęść Boże. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

 • Zapraszamy media na IV konferencje „Wolność od... Wolność do..."

  Komenda Miejska Policji w Zabrzu wspólnie z Wydziałem Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej i Urzędem Miejskim w Zabrzu organizuje IV konferencję „Wolność od… Wolność do… drogi i rozdroża pokonywania własnych słabości”. Konferencja odbędzie się 20 listopada 2019 roku w budynku Politechniki Śląskiej w Zabrzu przy ulicy Roosevelta 26-28. Organizatorzy serdecznie zapraszają media do udziału w konferencji i w śniadaniu prasowym, które odbędzie się o godz. 9.00