• Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 • Najpierw upili, a potem okradli

  Kryminalni z IV komisariatu zatrzymali parę, która okradła mieszkańca Mikulczyc. Podejrzani płacili zbliżeniowo za zakupy skradzioną kartą bankomatową aż 12 razy. Zatrzymani przyznali się do winy. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

 • Okradli mieszkanie sąsiada

  Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich, prowadzą czynności w sprawie dwóch nastolatków podejrzanych o kradzież mieszkaniową. Ich łupem padły laptopy, drukarka, słuchawki i gotówka. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

 • ZAPROSZENIE NA WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2019

  Serdecznie zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Święta Policji, które odbędą się w niedzielę 21 lipca 2019 roku. Uroczystość odbywać się będzie pod honorowym patronatem Elżbiety Witek - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. W tym roku policyjne święto jest szczególne, bowiem przypada w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Z tej okazji wydarzenie przybierze jeszcze bardziej uroczysty charakter.

 • Po 2 latach ukrywania się „wpadł” w Gubinie

  Zabrzańscy kryminalni zakończyli poszukiwania mężczyzny, który od 2 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki współpracy z policjantami komisariatu w Gubinie poszukiwany został zatrzymany. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

 • Bezpieczne lato nie tylko w mieście

  4 tydzień wakacji powoli dobiega końca. Cześć zabrzańskich dzieci już wyjechało na wakacje, a kolejni czekają na wyjazd. Wielu z nich spędza również wakacje w mieście korzystając z oferty półkolonii. To właśnie z tymi dziećmi policyjni profilaktyce rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie wakacji.

 • Kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej

  Policjanci zabrzańskiej drogówki i inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach na dworcu w centrum miasta kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej. Tym razem zostały zatrzymane 4 dowody rejestracyjne. To już trzecia taka kontrola z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów w naszym mieście. Kolejne działania już wkrótce.

 • Uwaga na oszustów podszywających się pod policjantów

  Zabrzańscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy podszywając się pod policjantów wyłudzają pieniądze. Wczoraj oszuści zadzwonili do mieszkanki Zabrza i prowadząc rozmowę telefoniczną skłonili ja do wypłacenia z dwóch banków oszczędności całego życia. Następnie kobieta koperty z pieniędzmi wrzuciła do kosza na śmieci w centrum miasta. Dopiero po kilku godzinach zawiadomiła policję.

 • Podsumowali wczorajsze działania

  Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali wczorajsze działania „Bezpieczny pieszy”. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Tylko w ciągu kilku godzin 17 kierujących złamało przepisy ruchu drogowego.

 • Przyjęliśmy 8 nowych policjantów

  Dzisiaj śląski garnizon zasiliło 111 nowych policjantów. Aż 8 policjantów służbę pełnić będzie w Zabrzu. Pod koniec lipca złożą oni ślubowanie i rozpoczną ponad półroczne szkolenie podstawowe. Po trwającym następnie blisko trzy miesiące procesie adaptacji w oddziałach prewencji, młodzi mundurowi trafią do swoich jednostek, gdzie będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

 • Poszukiwany i jego nastoletni kolega zatrzymani za posiadanie narkotyków

  Policjanci z III komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich dodatkowo poszukiwany był nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia wyrok za alimenty. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 50 działek dilerskich marihuany i prawie 500 porcji amfetaminy. Za posiadanie narkotyków zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

 • Działania „Bezpieczny pieszy” na zabrzańskich drogach

  Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych, co znacząco wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na zabrzańskich drogach. W rejonie skrzyżowań policjanci wykorzystują Ruchome Stanowisko Dowodzenia, które rejestruje wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych użytkowników dróg.

 • Kontrolowali zbiorniki wodne i tereny leśne

  Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lasów Państwowych Nadleśnictwa Brynek sprawdzali tereny leśne i zbiorniki wodne pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania. Miejsca te w trwającym sezonie letnim będą systematycznie kontrolowane przez służby mundurowe. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w mieście.

 • INSPEKTOR KUCIA PO WIELOLETNIEJ SŁUŻBIE POŻEGNAŁ SIĘ Z MUNDUREM

  Po 27 latach służby Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Piotr Kucia rozstał się z mundurem. Komendant z dniem 12 lipca odszedł na zasłużoną emeryturę. Pożegnali go policjanci oraz pracownicy cywilni śląskiej Policji.

 • FAKT: WYPRZEDZANIE TO NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY MANEWR W RUCHU DROGOWYM

  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

 • Zatrzymali 11 kierujących pod wpływem alkoholu

  Od początku lipca policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali aż 11 kierujących pod wpływem alkoholu. 5 z nich odpowie za popełnienie przestępstwa jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości, pozostali poniosą konsekwencje za popełnienie wykroczenia. Kierujący, którzy kierowali „na podwójnym gazie” już utracili swoje prawo jazdy. Czynności w sprawach trwają.

 • Bos już pełni służbę w Zabrzu

  Od kilku dni w zabrzańskiej jednostce pełni służbę nowy funkcjonariusz policji. Jest nim Bos - owczarek niemiecki wyszkolony do służby patrolowej i tropienia śladów ludzkich. Już w sierpniu wspólnie z asp.szt. Dariuszem Woźnicą odbędą specjalne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach.

 • Zatrzymany z marihuaną w kieszeni

  Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Marihuanę ujawniono w trakcie interwencji w centrum miasta. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

 • Kontrolują prędkość w ramach działań „Prędkość zabija”

  Zabrzańscy policjanci wspólnie z policjantami drogówki z Gliwic, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór i komisariatu autostradowego prowadzą na terenie naszego miasta kontrole prędkości. Akcja ta ma na celu eliminowanie z ruchu piratów drogowych, wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz wideorejestratory, zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach. Policyjne działania, które są prowadzone w ramach współpracy pomiędzy śląskimi jednostkami, potrwają do wieczora.

 • Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą!

  Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Policja apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

 • Poszukujemy kierującego i świadków zdarzenia drogowego

  Kryminalni zabrzańskiej komendy poszukują świadków i kierującego samochodem osobowym, który brał udział w zdarzeniu drogowym w dniu 10 czerwca 2019 r. na ul. Bytomskiej w Zabrzu. Kierujący samochodem osobowym nagle wjechał przed autobus, zmuszając kierującego do gwałtownego hamowania, co spowodowało obrażenia ciała u 3 pasażerek autobusu. Osoby, które posiadają wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją tel. 32 277 92 00, 32 277 92 49, 32 277 92 80 lub najbliższą jednostką Policji.