• Kaskadowy pomiar prędkości

  Dzisiaj w całym kraju policjanci drogówki prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości. Zabrzańscy mundurowi również włączyli się do działań i od wczesnych godzin rannych patrolują ulice naszego miasta.

 • Zatrzymane za kradzież prądu

  Każdego miesiąca zabrzańscy policjanci ujawniają przypadki kradzieży energii elektrycznej. Chociaż nielegalne podłączenia do sieci energetycznej stwarza zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem również dla osób postronnych, ciągle znajdują się osoby, które lekceważą bezpieczeństwo i kradną prąd. Za nielegalne pobór energii grozi kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

 • Diana doskonali swoje umiejętności w Sułkowicach

  Diana – policyjny pies wyszkolony na wyszukiwanie zapachów materiałów wybuchowych, doskonali swoje umiejętności w Sułkowicach. Podczas dwutygodniowego kursu, wspólnie z sierż. szt. Szymonem Ferensem, oceniana jest nie tylko ze współpracy z przewodnikiem, ale również z pracy węchowej, posłuszeństwa i pokonywania przeszkód technicznych.

 • Czy rozpoznajesz mężczyznę z portretu pamięciowego – poszukiwany za kradzież biżuterii

  Publikujemy portret pamięciowy mężczyzn podejrzewanego o to, że w dniu 12 marca 2019 roku w Zabrzu przy ul. Nad Kanałem dopuścił się kradzieży złotej biżuterii. Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 36 10 lub najbliższa jednostką Policji – 997.

 • Trwają działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych.

 • Odpowie za kradzież prądu

  Kryminalni z komisariatu I namierzyli mieszkanie, którego lokatorka kradła prąd. Kobiecie grozi teraz 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przypominamy, że nielegalne podłączenie do sieci energetycznej to ryzyko pożaru oraz porażenie prądem osób postronnych.

 • W doniczkach hodował konopie

  Zabrzańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w domu hodował konopie indyjskie. Mężczyzna tłumaczył się, że znalazł nasiona i je zasadził, bo chciał zobaczyć co z nich wyrośnie. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 • Zabezpieczono kolejne automaty do nielegalnych gier hazardowych

  Zabrzańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne już w tym roku automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem tym razem 3 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • Podejrzewany o kradzież mieszkaniową - czy rozpoznajesz?

  Publikujemy wizerunek mężczyzn podejrzewanego o to, że w dniu 6 lutego 2019 roku w Zabrzu przy ul. Klonowej dopuścił się kradzieży mieszkaniowej, skąd skradł gotówkę i biżuterię. Mężczyzna wcześniej „klamkował” drzwi innych mieszkań. Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 35 10, 32 370 35 25 lub najbliższa jednostką Policji – 997.

 • Egzamin dla kandydatów do szkoły oficerskiej

  Wczoraj w południe odbył się egzamin dla kandydatów na policyjne szkolenie dla oficerów. Blisko tysiąc policjantów z całego kraju przystąpiło do testu wiedzy, który ma sprawdzić ich umiejętności. Od jego wyniku zależy, czy mundurowi rozpoczną szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Szczytnie i w przyszłości będą mogli zostać oficerami. Postępowanie kwalifikacyjne zostało zorganizowane przy współudziale Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 • Zatrzymany z marihuaną w plecaku

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Marihuanę ujawniono w trakcie interwencji w centrum miasta. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

 • Kierowali z sądowym zakazem i pod wpływem alkoholu

  Policjanci drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadząc swoje samochody popełnili przestępstwo. Jeden z nich złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi kierował w stanie nietrzeźwości. Za swoje czyny odpowiedzą przed zabrzańskim sądem.

 • Prędko(ść) Cię zabierze…ale nie tam gdzie chcesz

  Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.

 • Zarzuty za oszustwa i znęcanie się nad zwierzętami

  Zabrzańscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę oszustwa przy sprzedaży szczeniąt. 46-letnia kobieta w internecie oferowała psy, które były chore i po kilku dniach padały. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat więzienia.

 • Nagroda dla zabrzańskiego komisariatu

  Komisariat IV Policji w Zabrzu został uhonorowany Laurem „Przyjazny dla Mikulczyc” przyznawany przez Radę Dzielnicy Mikulczyce. Statuetka jest wyrazem wdzięczności dla osób i instytucji, którzy w szczególny sposób angażują się na rzecz społeczności lokalnej oraz poprzez swoje dokonania rozsławiają dzielnicę. Zabrzański komisariat otrzymał Laur za zasługi na rzecz bezpieczeństwa w dzielnicy.

 • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastyczno-fotograficznego pn. „Stok nie jest dla bałwanów”

  Rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-fotograficzny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Jury konkursu wyłoniło 10 laureatów spośród blisko 2 000 nadesłanych prac.

 • Pomaganie mają we krwi... „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”

  Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się dzisiaj akcja honorowej zbiórki krwi. W tym roku, w związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, akcja krwiodawstwa odbyła się pod hasłem: „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. Policjanci i pracownicy cywilni chętnie oddawali krew oraz rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. W sumie zebrano 11 litrów życiodajnego płynu, który trafi do najbardziej potrzebujących. Przykład "szedł z samej góry", bowiem krew oddał także szef śląskich policjantów nadinsp. Krzysztof Justyński, który regularnie uczestniczy w honorowych zbiórkach krwi.

 • W walce o Wielkiego Szlema ukończył Setkę Komandosa

  Zabrzański policjant mł. asp. Andrzej Spiechowicz ukończył Setkę Komandosa. Bieg zorganizowany został przez Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu. Zawodnicy musieli pokonać dystans 100 km w umundurowaniu ćwiczebnym, ciężkich butach oraz z plecakiem o wadze min. 10 kg. Setka Komandosa, to kolejny bieg zabrzańskiego policjanta w drodze do zdobycia Wielkiego Szlema Komandosa.

 • 100. rocznica powstania Policji Państwowej 1919-2019

  Na fasadzie gmachu Komendy Głównej Policji 12 marca br. zawieszono dekorację okolicznościową upamiętniającą 100-lecie powstania Policji Państwowej.

 • Trwają działania „Trzeźwość”

  Od wczesnych godzin porannych na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Trzeźwość”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

 • Nie daj się oszukać, bądź ostrożny przy zakupach w internecie

  Każdego roku kupujemy coraz więcej produktów za pośrednictwem stron w Internecie. Korzystanie z sieci w przypadku zakupów jest bardzo wygodne. Nie ruszając się sprzed komputera, można zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. W sklepach internetowych nie ma kolejek, godzin spędzonych na chodzeniu między półkami… Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w tym wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta. Policja radzi, jak rozsądnie korzystać z witryn zakupowych i co zrobić, by dokonanie zakupu było możliwie bezpieczne.