Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Zabrzańscy policjanci wspólnie z mundurowymi ze Śląska zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale i w całym mieście. Podczas wygranego przez gospodarzy spotkania zatrzymano 2 mężczyzn, za posiadanie narkotyków i materiałów pirotechnicznych. Czynności w sprawach trwają.

Do wczorajszej imprezy piłkarskiej policjanci jak zwykle przygotowywali się wspólnie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Państwową Strażą Pożarną, Strażą Miejską oraz służbami ratownictwa medycznego. W efekcie przygotowań powstał kompleksowy plan zabezpieczenia imprezy sportowej. Do służby skierowano nie tylko zabrzańskich policjantów, ale również stróżów prawa z oddziału prewencji, a także mundurowych z jednostek, gdzie kibice sympatyzują z drużynami, które rozgrywały mecz. Dzięki zaangażowaniu służb w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, w mieście nie doszło do naruszeń prawa.

Niestety, nie wszyscy przybyli na stadion kibice mogli obejrzeć mecz. W związku z posiadaniem narkotyków zatrzymany został 37-letni mieszkaniec Sosnowca, który w pudełku papierosów miał marihuanę. Mężczyzna ze stadionu został przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywanych czynności przyznał się do winy. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat więzienia. Drugi z zatrzymanych to również kibic Zagłębia Sosnowiec. 42-letni mężczyzna został ujęty przez ochronę obiektu, w chwili kiedy na teren imprezy masowej wniósł materiały pirotechniczne, a następnie przekazany policjantom. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Czynności w sprawach trwają.