Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Przyczyn zawilgocenia pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych jest wiele, a jedną z nich może być nawet niepoprawnie wykonana izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Chcąc pozbyć się wilgoci i niekorzystnych zmian, do jakich prowadzi, trzeba przede wszystkim pozbyć się przyczyny, a następnie zastosować odpowiednie osuszanie domu. Metod jest wiele, firm oferujących pomoc przy wykonywaniu tych czynności nie brakuje, więc powodu do paniki nie ma. Trzeba tylko wybrać dobrego fachowca, co można uczynić posługując się hasłem osuszanie budynków Warszawa  lub podając inne miasto ze swojego regionu.

Sposobów osuszania wilgotnych murów, pomieszczeń czy całych budynków jest wiele. Jedną z nich jest tak zwana iniekcja krystaliczna. Chcąc poznać ją bliżej, warto przede wszystkim zorientować się, jakie są wady i zalety stosowania tej metody.

Czym jest iniekcja krystaliczna?

Iniekcja krystaliczna jest metodą, dzięki której można wykonać skuteczne osuszanie budynków. Została zapoczątkowana przez dr inż. Wojciecha Nawrota, który w swoim niewielkim laboratorium stworzył tą innowacyjną i zarazem tanią metodę. Istnieje już właściwie od wielu lat, ale z uwagi na to, że jest ekologiczna, ekonomiczna i do tego trwała, doskonale wpisuje się w obowiązujące trendy w budownictwie. Jak w takim razie wygląda osuszanie murów tą metodą?

Iniekcja krystaliczna polega na wywierceniu otworów w murze na jednym poziomie równomiernie co około 15 cm. Otwory te powinny być głębokie na blisko ¾ głębokości ściany. Co więcej, muszą być również wykonane pod odpowiednim kątem. Następnie wprowadza się w nie specjalną mieszaninę – preparat. Ma to na celu osuszenie ścian, a także wypełnienie porów fundamentów. To prowadzi do uszczelnienia i uniemożliwienia dalszego pobierania wody z gruntu. Stąd osuszanie murów metodą iniekcji jest skuteczne i polecane w różnych sytuacjach.

Zalety i wady iniekcji krystalicznej

Zalety iniekcji krystalicznej

Profesjonalne osuszanie ścian z wilgoci przy użyciu iniekcji ma wiele zalet. Oto i one:

· nie wymaga wstępnego osuszania murów,

· to najskuteczniejsza metoda,

· ma przystępną cenę,

· to blokada izolacyjna, która jest całkiem ekologiczna,

· preparaty stosowane w zakresie iniekcji są bezpieczne i skuteczne,

· iniekcja jest wodoszczelna, gazoszczelna i stanowi dobrą izolację elektryczną,

· nie narusza konstrukcji budynku,

· spełnia wszystkie konserwatorskie kryteria,

· przy jej użyciu można wykonać osuszanie piwnicy, pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych.

Czy iniekcja krystaliczna w ogóle ma jakieś wady?

Wypowiadając się na temat iniekcji krystalicznej, podkreśla się głównie zalety tej metody. Czy to oznacza, że nie posiada ona żadnych wad? Wiele na to wskazuje, jednak są osoby, które twierdzą, że w przypadku mocnego zawilgocenia albo kiedy mury są niejednorodne, metoda ta nie działa. Może to wobec tego oznaczać, że nie jest wskazana w każdym przypadku. Na szczęście jednak, jeżeli nie iniekcja, to są jeszcze inne sposoby osuszania budynków. Wystarczy więc zgłosić się do fachowców, by uzyskać poradę. A wracając jeszcze do iniekcji, trzeba podkreślić, że dla wielu osób wadą tej metody jest to, że nie wszyscy mogą zająć się tym osuszaniem samodzielnie. Sam sposób nie jest trudny, ale nawet najmniejszy błąd może nie zagwarantować oczekiwanego efektu. Dlatego, jeżeli ktoś się na tym nie zna, lepiej niech się za to nie zabiera.

Decydując się na tę metodę z uwagi na przewagę jej zalet, warto skontaktować się z fachowcem, który zajmie się przeprowadzeniem tego rodzaju osuszania. Znaleźć go można chociażby w internecie. Słowa osuszanie Warszawa wpisane do wyszukiwarki internetowej mają wielką moc. Prowadzą do wyświetlenia się ofert wielu firm. Trzeba tylko wybrać tę, która faktycznie ma doświadczenie w osuszaniu metodą iniekcji. W przeciwnym razie proces ten może nie przebiec do końca tak, jak powinien. Przykładowo, jeżeli chodzi o osuszanie ścian Warszawa to miasto, w którym dość często korzysta się z tych usług. W samej stolicy zapewne jest niejedna firma, która się tym zajmuje, ale tylko wybrane robią to dobrze. Nie można więc decydować się na usługi konkretnej bez odpowiedniego uzasadnienia. Jakość usług jest tu najważniejsza.