Przedszkole z językiem angielskim w warszawskim Wilanowie to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez rodziców. Wielu z nich nazywa tego rodzaju placówkę przedszkolem przyszłości, jednak aby było to określenie adekwatne, niezbędne jest spełnienie przez przedszkole kilku warunków. Przed Tobą 7 największych zalet, jakie może mieć taka placówka – o ile oczywiście poświecisz wystarczająco dużo czasu, by wybrać tą odpowiednią!

Przedszkole z językiem angielskim – 7 zalet takiej placówki

Przedszkole z językiem angielskim – 7 najważniejszych zalet

  1. Nauka języka angielskiego

To oczywiście podstawa – przedszkole z językiem angielskim Warszawa Wilanów jest coraz częściej wybierane przez rodziców przede wszystkim ze względu na rozwijanie kompetencji językowych dziecka. Dzięki profesjonalnym lektorom oraz native speakerom, dziecko wchłania nowe słówka i wyrażenia niczym gąbka, a angielski staje się jego naturalnym środowiskiem. W ten sposób przystosowuje się do niego i łatwiej przyjdzie mu opanowanie go w przyszłości – to z kolei znacznie zwiększy jego możliwości, np. na rynku pracy.

  1. Wykwalifikowana, szeroka kadra specjalistów

Oczywiście przedszkole angielskie to nie tylko najlepsi lektorzy, ale również inni specjaliści. Podstawą są oczywiście nauczyciele, pełniący jednocześnie rolę opiekunów grup – powinni oni być wykwalifikowani i doświadczeni, bo to od ich podejścia będzie zależało, czy dziecko poczuje się bezpiecznie i szczęśliwie w placówce. Bardzo duże znaczenie mają również inni specjaliści – przede wszystkim psychologowie, logopedzi oraz terapeuci integracji sensorycznej. Zatrudniają ich najlepsze przedszkola prywatne, które pragną kompleksowo zadbać o rozwój swoich podopiecznych.

  1. Doskonałe wyposażenie

Nowoczesne angielskie przedszkole powinno dysponować nowoczesnymi salami, wyposażonymi w odpowiednie umeblowanie, materiały dydaktyczne czy zabawki. Placówka powinna posiadać również własny plac zabaw i zadbać o monitoring, w celu zwiększenia bezpieczeństwa każdego dziecka. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja latorośl czuje się tam doskonale i bezpiecznie.

  1. Wiele zajęć dodatkowych

Podstawowy plan zajęć to nie wszystko, co powinno zapewnić nowoczesne, prywatne przedszkole z językiem angielskim w warszawskim Wilanowie. Tym, co wyróżnia te najlepsze placówki, jest duża liczba zajęć dodatkowych. Są one organizowane po to, by dziecko mogło lepiej poznać świat, odkryć w sobie nowe talenty i oczywiście wspaniale spędzić czas. Bajkoterapie, kursy tańca, nauka pływania, spotkania z ciekawymi ludźmi, a nawet wyjścia do kin czy teatrów – wszystko to sprawia, że przedszkole językowe jest warte uwagi.

  1. Indywidualne podejście do malucha

Przedszkola publiczne tworzą nawet 25-osobowe grupy dzieci, co uniemożliwia indywidualne podejście do ich potrzeb. Dlatego też alternatywą są placówki prywatne, które tworzą zaledwie kilkuosobowe grupy dzieci – dzięki temu nauka oraz opieka nad każdym maluchem przebiega w sposób skuteczny i całkowicie bezproblemowy.

  1. Stały kontakt z rodzicami

Wybierając przedszkole dwujęzyczne koniecznie sprawdź, czy zapewni Ci ono stały kontakt i poinformuje o wszystkim, co związane z Twoim dzieckiem. Takie zainteresowanie będzie sposobem na to, by dowiedzieć się o postępach czy problemach malucha i pozwoli Ci podjąć decyzje co do jego dalszej edukacji.

  1. Odpowiednie posiłki

Całodzienne wyżywienie to duża zaleta przedszkola z językiem angielskim w warszawskim Wilanowie – musi ono jednak być bardzo wysokiej jakości. Sprawdź więc, jaka firma cateringowa dostarcza dania i czy są one przygotowane w oparciu o wytyczne Instytutu Żywności i Żywienia. To również będzie miało duży wpływ na rozwój i zadowolenie Twojego dziecka!