Podłogi winylowe Quick Step Warszawa – jak je montować?

Zamontowanie paneli podłogowych wcale nie musi być problemem! Aktualnie do wyboru posiadamy wiele modeli paneli, w tym także te, które wykorzystują systemy zatrzaskowe. Wśród nich znajdują się panele Quick Step, które świetnie nadają się do różnych wnętrz!

Są wodoodporne, cienkie, przyjemne w dotyku, bardzo wytrzymałe i trwałe – panele winylowe to doskonała propozycja do wielu aranżacji. Można zamontować je nie tylko w salonie czy w sypialni, ale nawet w kuchni czy też w łazience.

Jednym z liderów w produkcji paneli winylowych jest firma Quick Step Warszawa, która specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy podłóg dla wymagających użytkowników. Jej panele doskonale nadają się zarówno do domu, jak również do biur czy obiektów handlowych.

Dzisiaj sprzedaż paneli winylowych Quick Step prowadzi wiele firm, w tym między innymi firma Dekorus z Warszawy.

W jaki sposób montuje się panele Quick Step? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Quick Step Warszawa – metody montażu paneli winylowych

Nowoczesne podłogi winylowe można zamontować na dwa sposoby – jako podłogi pływające lub też klejone.

W każdym przypadku montaż jest prosty, ponieważ panele podłogowe Quick Step wykorzystują specjalny system Uniclic Multifit. Jest to system zatrzaskowy, który umożliwia wykonanie montażu bez kleju – szybko, wygodnie i łatwo, nawet wtedy, gdy nie mamy w tym doświadczenia!

Panele podłogowe od firmy Quick Step można bez trudu zamontować samodzielnie, ale możemy także zdecydować się na skorzystanie z usług ekip montażowych, na przykład wtedy, gdy kupimy panele w sklepie Dekorus w Warszawie.

Quick Step Warszawa – najpopularniejszy montaż pływający

Montaż pływający to najpopularniejszy typ montażu podłóg Quick Step winyl. Opracowany przez firmę system zatrzaskowy Uniclic Multifit w połączeniu z dedykowanym podkładem gwarantuje doskonałe efekty!

Panele Quick Step Warszawa wykorzystujące system Uniclic Multifit posiadają specjalne rowki i pióra, które łączone są ze sobą przez proste „zatrzaśnięcie”. Nie trzeba zatem żadnego kleju oraz innych materiałów montażowych.

Montaż pływający – krok po kroku:

  1. Rozłóż na podłodze specjalny podkład do montażu.

  2. Umieść dłuższy bok panelu w położonej już desce.

  3. Dosuń do siebie krótsze boki desek.

  4. Mocno dociśnij panel kciukiem aż do momentu, w którym usłyszysz kliknięcie.

Panele firmy Quick Step pozwalają na stworzenie równej nawierzchni bez szczelin. Podłoga jest od razu gotowa do użytkowania!

Montaż pływający podłóg Quick Step możliwy jest także wtedy, gdy wybierzemy panele laminowane czy też panele drewniane.

Quick Step Warszawa – dobierz odpowiednie narzędzia i akcesoria

Gdy chcemy zdecydować się na podłogi Quick Step z winylu, na przykład Quick Step Livyn i inne podłogi winylowe Warszawa, w takim przypadku w asortymencie firmy Quick Step możemy znaleźć także szeroką gamę narzędzi oraz akcesoriów.

Firma dostarcza zatem nie tylko panele winylowe Warszawa, ale także innego rodzaju asortyment, na przykład są to zestawy instalacyjne, narzędzia montażowe, kleje, silikony, również listwy przyścienne, profile do łączenia materiałów podłogowych.

W sieci możemy znaleźć wiele pomocnych porad, jak montować panele Warszawa. Specjalne instrukcje czekają na nas także na stronie internetowej producenta Quick Step. Jeśli nie mamy jednak czasu na wykonanie montażu we własnym zakresie, zawsze możemy skorzystać z pomocy fachowych ekip montażowych!