Kierujący oplem 59-latek wjechał na przejście dla pieszych gdy przechodziła przez nie matka trójką dzieci. Dwoje dzieci trafiło do szpitala, jednak na szczęśnie nie doznały poważnych obrażeń. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu u kierowcy.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 17 na ulicy gen. Charles de Gaulle. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Opel, wjeżdżając z ulicy Reymonta na ulice gen. Charles de Gaulle w stronę Ronda Sybiraków, nie udzielił pierwszeństwa kobiecie, która przechodziła przez jezdnie z trójką dzieci. Dwójka nieletnich została przetransportowana do szpitala.  Na szczęście ich obrażenia nie zagrażały życiu i zdrowiu. Po badaniach diagnostycznych dzieci wróciły do domu.

59-letni kierowca był trzeźwy. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie zauważył pieszych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Będziemy wtedy bardziej widoczni dla kierujących pojazdami, zwłaszcza w porze jesienno–zimowej, kiedy warunki pogodowe, w tym widoczność, bardzo szybko się zmieniają i szybciej może dojść do tragedii.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.