Zabrzańscy policjanci przeprowadzili we wtorek na terenie naszego miasta działania"Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, oraz przyglądali się, czy sami piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi. W wyniku prowadzonych wczoraj działań "Bezpieczny pieszy" policjanci ujawnili 14 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którymi w większości było przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Ponadto policjanci ujawnili 56 wykroczeń popełnione przez kierujących którymi w większości było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Po raz kolejny apelujemy! Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji