Rowerzyści zamykają sezon nocną przejażdżką przed Kąpieliskiem Leśnym

W Zabrzu pojawi się wyjątkowa nocna grupa na dwóch kółkach — zaproszenie wyszło od miejscowych pasjonatów. Wydarzenie ma nie tylko charakter sportowy, ale też towarzyski; ma być ostatnim akcentem sezonu rowerowego. Organizatorzy liczą na udział zarówno doświadczonych cyklistów, jak i amatorów, którzy chcą spróbować nocnej trasy.
- Nocny Rajd Rowerowy przy Kąpielisku Leśnym
- Zabrze - zbiórka, bezpieczeństwo i integracja
Nocny Rajd Rowerowy przy Kąpielisku Leśnym
Inicjatywa powstała oddolnie — to pomysł grupy zabrzańskich rowerzystów, którzy postanowili pożegnać sezon w niecodzienny sposób. Spotkanie zaplanowano na czwartek, 30 października, a zbiórka odbędzie się o 19:00 przed wejściem na Kąpielisko Leśne w Maciejowie. Organizatorzy podkreślają, że liczy się wspólna pasja do dwóch kółek i chęć dobrej zabawy pod osłoną nocy.
Uczestnicy proszeni są o zabezpieczenie sprzętu i ubioru — priorytetem są lampki. W komunikacie rekomendowane są lampki przednie i tylne lub czołówki, a także ciepła odzież, bo wieczorne temperatury mogą być niższe niż w ciągu dnia. To wydarzenie ma charakter otwarty, więc każdy, kto ma sprawny rower i odpowiednie oświetlenie, może dołączyć.
Zabrze - zbiórka, bezpieczeństwo i integracja
Chociaż pomysł jest spontaniczny, organizatorzy zwracają uwagę na bezpieczeństwo uczestników i odpowiednie przygotowanie sprzętu. Nocna przejażdżka to okazja do integracji pasjonatów z różnych części miasta — zwłaszcza tych, którzy na co dzień jeżdżą solo lub w mniejszych grupach. Dla wielu będzie to także sposób, by połączyć aktywność fizyczną z towarzyską atmosferą kończącego się sezonu.
W praktyce oznacza to, że oprócz obowiązkowego oświetlenia warto zabrać ze sobą odzież dostosowaną do warunków pogodowych i ewentualne wyposażenie awaryjne. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa wszystkie osoby lubiące ruch na świeżym powietrzu i wspólne rowerowe wyjazdy.
na podstawie: UM Zabrze.
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Puchar Polski – finał: Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 2:0. Zabrzanie po 54 latach znów z trofeum](/images/mecz/thumbnails/gornik-zabrze-rakow-czestochowa-02052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Puchar Polski – finał: Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 2:0. Zabrzanie po 54 latach znów z trofeum

Wśród zieleni i z jogą. Rodzinny piknik w Zabrzu ma wiele do zaoferowania
![[PIŁKA NOŻNA] Górnik II Zabrze – Lechia Zielona Góra 0:2 w Betclic 3. Lidze, Grupa III](/images/mecz/thumbnails/gornik-ii-zabrze-lechia-zielona-gora-01052026-02.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Górnik II Zabrze – Lechia Zielona Góra 0:2 w Betclic 3. Lidze, Grupa III

Strefa rekreacyjna Aquarius Kopernik znów działa. Majówka ma już własny grafik

Sześć przelewów i 44 tysiące straciła po romansie przez Messenger w Zabrzu

31 wykroczeń w Zabrzu - policyjna akcja na prędkość ujawniła problem

Nowe rady dzielnic ruszyły z kadencją. W Zabrzu zaczyna się praca blisko osiedli

Majówka pod lupą policji - jeden błąd może kosztować sporo

Ponad promil i cofnięte uprawnienia - nocny kurs 26-latka przerwała policja w Zabrzu

W Zabrzu policja ruszyła na kierowców z ciężką nogą

W Mikulczycach odsłonią tablicę o kresowych rodzinach i nowym początku
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D): KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SPR Górnik Zabrze 43:32. Gospodarze potwierdzili wyższość w 25. kolejce](/images/mecz/thumbnails/kszo-ostrowiec-swietokrzyski-spr-gornik-zabrze-29042026-4332.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D): KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SPR Górnik Zabrze 43:32. Gospodarze potwierdzili wyższość w 25. kolejce

Majówka w wojskowym klimacie przyciągnie rodziny do zabrzańskiego parku

