Policja przypomina: odblaski i opieka dorosłych przed Halloween. Żarty mogą być przestępstwem

Przy gasnących światłach ulice i chodniki będą pełne przebierańców. Policja apeluje o widoczność, rozwagę i towarzyszenie dzieciom podczas zabaw „cukierek albo psikus”.
Komenda Miejska Policji w Zabrzu w komunikacie przed jutrzejszym Halloween przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zalecają noszenie odblasków, jasnych ubrań lub używanie latarek, aby kierowcy mogli zobaczyć pieszych z daleka.
Policja wskazuje na ryzyka związane z ruchem drogowym. Przechodzenie przez jezdnię ma się odbywać wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Należy upewnić się, że pojazd zdąży wyhamować i nie wbiegać nagle na jezdnię.
W komunikacie zwrócono uwagę na dobór kostiumów. Przebranie nie powinno ograniczać widzenia ani ruchów. Unikać należy długich elementów, które mogą się zaczepić. Maski, które zasłaniają pole widzenia, oraz realistyczne atrapy broni są odradzane — rekwizyty najlepiej, by były ewidentnie zabawkowe.
Policja podkreśla odpowiedzialność dorosłych. Rodzice i opiekunowie mają towarzyszyć młodszym dzieciom podczas odwiedzania domów. Zaleca się sprawdzanie zebranych słodyczy. Starsza młodzież bawiąca się samodzielnie powinna znać zasady bezpieczeństwa i mieć przy sobie naładowany telefon.
W komunikacie pojawiła się też prośba o kulturę wobec innych mieszkańców. Należy unikać głośnych zabaw pod domami osób starszych. Policja przypomina, że żarty, które niszczą mienie lub są złośliwe, to już nie zabawa, a wykroczenie lub przestępstwo.
Osoby organizujące przyjęcia mają zadbać o bezpieczeństwo gości i unikać sytuacji, które mogą przestraszyć dzieci ponad miarę. Policja kończy apel zachętą do rozsądku, by Halloween pozostało czasem zabawy, a nie źródłem niebezpiecznych incydentów.
na podstawie: KMP w Zabrzu.
Ostatnie Artykuły

Motocyklowy patrol w Zabrzu zatrzymał dwóch pijanych kierujących w kilka minut

Dzielnicowi z Zabrza odwiedzili podstawówkę - padły ważne słowa przed wakacjami

Siedmiu policjantów z Zabrza na trasie półmaratonu w Dolinie Zimnika

Zabrzański policjant zdominował rywalizację w Mietkowie

W Zabrzu trzech kierowców straciło prawo jazdy po jednym błędzie

W Zabrzu szykuje się webinarium dla firm. Pojawią się ulgi i dofinansowania

Śląsk w opowieściach Sabiny Waszut - literatura, która pachnie regionem

Orkiestry górnicze zagrają w nowym rytmie. W Zabrzu wraca MOC DĘTYCH

Przedszkole nr 23 świętowało 40 lat i pokazało nowe logo

W Teatrze Nowym rusza letnia scena dla młodych zabrzan

Wakacje w Zabrzu rozkręcą warsztaty, szachy i familijne seanse

Przedszkolaki z Zabrza zaskoczyły drogówkę znajomością znaków

Biznesowy chillout w Tenis Arenie Zabrze połączy kort, rozmowy i atrakcje

W Zabrzu policja zapowiada dzień bezpieczeństwa z symulatorem dachowania
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Wojciecha w Zabrzu - kontakt, msze, sakramenty
- Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - kontakt, awarie, BOK i e-BOK
- Parafia św. Józefa w Zabrzu - msze, kancelaria, cmentarze
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu - kontakt, filie, karta biblioteczna
- JSW KOKS - kontakt, koksownie, oferta i przyłączenia mediów
- Parafia św. Kamila w Zabrzu - msze, kancelaria, sakramenty
