Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie i kradzież z altanek działkowych. Do zatrzymania doszło dzięki postawie obywatelskiej właściciela działki, który ujął sprawcę tuż po włamaniu. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło pod koniec kwietnia. Zabrzańscy policjanci zostali wezwani na ogródki działkowe ROD Gwarek w rejonie Osiedla Janek. Tam czekał na nich właściciel jednej z działek, który ujął włamywacza. Z relacji właściciela wynika, że kiedy podjeżdżał z rodziną na działkę zauważył mężczyznę, który szybkim krokiem oddala się w stronę lasu. Kiedy weszli na swój ogródek zobaczyli wyłamane drzwi altanki i splądrowany budynek. Właściciel pobiegł w stronę lasu i ujął 37-letniego włamywacza, który miał przy sobie skradzione rzeczy. Mężczyzna natychmiast powiadomił zabrzańską policję, która go zatrzymała. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że włamywacz okradł jeszcze 3 inne działki. Jego łupem padły narzędzia ogrodowe, a także kable odcięte ze sprzętu AGD, który znajdował się w altankach. Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Ma on bogata policyjną kartotekę. „Siedział” już za pobicia, groźby i kradzieże. Zatrzymany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.