Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Co ciekawe, bardzo spora liczba osób zainteresowana jest leasingowaniem używanych pojazdów. Pytania dotyczą wielu kwestii. Nie wiemy do końca jak wyglądają procedury pozyskania takiego samochodu, jakie są wymagania związane z okresem użytkowania, maksymalnego wieku auta oraz jego pochodzenia.

Decydując się na ofertę takich firm jak Arval Skoda Fabia 2015 albo też Skoda Octavia 2015 może stać się naszym samochodem. Tak naprawdę, jeżeli chodzi o auta używane istnieje wiele różnych możliwości, o których warto nieco wspomnieć.

Skoda Fabia 2015 w leasing – Czy opłaca się pozyskiwać auta używane?

Kwestia wieku pojazdu

Co ważne, leasingodawcy zdecydowanie wolą finansować samochody nowe. Leasing aut używanych to działanie, które nieco wymuszają na firmach klienci. Znajdziemy też jednak takie, które specjalizują się wyłącznie w autach poleasingowych. Bez względu na to, tylko nowe samochody gwarantują dobre warunki leasingu.

Należy być świadomym tego, że większość firm leasingowych, decyduje się na finansowanie aut maksymalnie 3-4 letnich. Tylko niektóre naginają tę granicę do 4-6 lat. Co prawda, możliwy jest też leasing aut 6-7 letnich, aczkolwiek oferta wówczas, będzie nieatrakcyjna.

Czas trwania leasingu, a wiek pojazdu

W związku z leasingiem używanych aut, pojawia się jedna ważna zasada. Otóż suma wieku samochodu i okresu leasingu, nie może przekraczać ośmiu lat. Jest to natomiast bardzo ogólny warunek. W poszczególnych firmach, może to wyglądać nieco inaczej, zarówno powiększając tę sumę, jak i zmniejszając w innych przypadkach.

Opłata wstępna

Podobnie jak w wypadku klasycznego leasingu, gdzie pozyskuje się nowe pojazdu, jeżeli chodzi o te używane, także należy uiścić wpłatę wstępną – maksymalna, najczęściej wynosi 45% wartości środka stałego. Minimalna zaś, może zależeć od kilku czynników. Będzie to chociażby wiek samochodu, polityka firmy leasingowej, procedury oraz źródło pochodzenia pojazdu.

W największej ilości przypadków, spotkamy się jednak z 10-15% wpłatą wstępną. Zdarzy się też, że będzie ona mniejsza, jednak będzie to zależało od powyższych czynników.

Pochodzenia auta

Tutaj także, bardzo ciężko wyłonić jedną zasadę, która obowiązuje zawsze. Niektóre firmy zgadzają się tylko na leasing aut, które pochodzą od autoryzowanych dealerów, jednak niektóre pozwolą na zakup od osób prywatnych, komisów i importerów.

Jako, że to leasingodawca jest formalnie właścicielem auta, zawsze będzie przywiązywał wagę do jego pochodzenia. Kiedy doszłoby do jakiegokolwiek nieporozumienia, zależy im po prostu na kontakcie z firmą, która będzie jak najbardziej godna zaufania i wiarygodna.

A może samochody poleasingowe?

Co ciekawe, spotkamy się też ze sprzedażą aut poleasingowych. Kiedy przedsiębiorcom kończy się leasing aukcje udostępniane w sieci umożliwiają ich odsprzedaż. Bardzo często spotkamy tam też samochody powindykacyjne. Należy jednak być bardzo skrupulatnym w ocenie pojazdu z licytacji poleasingowej, gdyż pamiętajmy, że wciąż mamy do czynienia z używanymi pojazdami, a nie dopiero co opuszczającymi salon.

Pojazdy poleasingowe możemy wyszukiwać nawet za pomocą wyszukiwarki internetowej, wpisując w nią interesującą nas frazę np. - samochody poleasingowe Warszawa. Tutaj, tak jak i w przypadku innych opcji finansowania, mamy spore pole do popisu i możliwość wyboru spośród wielu dostępnych modeli. Mogą to być samochody dostawcze poleasingowe, osobowe, SUV-y i wszystkie inne, które po zakończeniu umowy z poprzednim leasingobiorcą, przestały być już mu potrzebne.

1000 Znaków do wykorzystania