Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Kierujący, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h, utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. To nie jedyne konsekwencje, jakie poniósł. Na najbliższe 3 miesiące utracił swoje prawo jazdy.

Do zatrzymania kierującego, który brawurowo poruszał się po drogach Zabrza, doszło wczoraj na ulicy Legnickiej. W tym miejscu policjanci wielokrotnie prowadzą wzmożone  kontrole prędkości, aby poprawić bezpieczeństwo na  zabrzańskich drogach. Tym razem zabrzańska drogówka zatrzymała do kontroli kierującego skodą, który znacznie przekroczył dozwolona w mieście prędkość. 47-letni mieszkaniec Gliwic, jadąc osobówką na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał aż 105 km/h. Za przekroczenie prędkości o 55 km/h policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kategorii B. Mężczyzna swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany wysokim mandatem i nałożono  na  niego 10 punktów karnych.  

Zabrzańscy policjanci przypominają, że nie ma żadnego pobłażania dla piratów drogowych i zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres 3 miesięcy każdemu kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.