Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Ponad 200 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Cracovi. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale i w całym mieście. Podczas wygranego przez gospodarzy spotkania, zatrzymano 1 osobę, która złamała obowiązujące przepisy.

Do piątkowej imprezy piłkarskiej policjanci jak zwykle przygotowywali się wspólnie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Państwową Strażą Pożarną, Strażą Miejską oraz służbami ratownictwa medycznego. W efekcie przygotowań powstał kompleksowy plan zabezpieczenia imprezy sportowej. Do służby skierowano nie tylko zabrzańskich policjantów, ale również stróżów prawa z oddziału prewencji, a także mundurowych z jednostek, gdzie kibice sympatyzują z drużynami, które rozgrywały mecz. Łącznie o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie trwania imprezy masowej, ale również na długo przed jego rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego dbało ponad 200 policjantów. Dzięki zaangażowaniu służb w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, w mieście nie doszło do naruszeń prawa.

W trakcie meczu zatrzymany został 29-letni kibic Górnika Zabrza, który mając w organiźmie blisko 2 promile alkoholu usiłował wtargnąć na teren imprezy masowej. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu za to do 3 lat więzienia.