Policja Zabrze: Kolejna osoba straciła prawo jazdy. Policja apeluje ZWOLNIJ!
Zabrzańscy policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole prędkości na drogach naszego miasta. Wczoraj, z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, prawo jazdy straciła kolejna osoba.
Wieczorem na ul.Goduli, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem marki Opel, 44-letniego mieszkańca Piekar Ślaskich. Mężczyzna zignorował ograniczenie prędkości do 50 km/h, mając na liczniku ponad 111 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Mundurowi zatrzymali też kierującemu prawo jazdy. Policjanci apelują- Zwolnij i żyj. Jazda w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h to ogromna nieodpowiedzialność. Droga hamowania samochodu osobowego przy tej prędkości to około 40 metrów. Warto się nad tym zastanowić, zanim przyspieszysz na drodze, w terenie zabudowanym.
Komenda Miejska Policji w Zabrzu,
zabrze.slaska.policja.gov.pl/k29/informacje/wiadomosci/300621,Kolejna-osoba-stracila-prawo-jazdy-Policja-apeluje-ZWOLNIJ.html
Autor: krystian