Pomóżmy Zabrzańskim rodzinom poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu

Pomóżmy Zabrzańskim rodzinom poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło we wtorek 23 marca 2021 w mieszkaniu na drugim piętrze przy ulicy Struzika 6 w Zabrzu.
Na miejsce wysłano 17 zastępów Straży Pożarnej z Zabrza, Gliwic i Rudy Śląskiej, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zespoły Ratownictwa Medycznego, patrole Policji.
Siła podczas wybuchu była tak mocna, że balustrada zabezpieczająca balkon została oderwana, a jego mieszkaniec został wyrzucony na zewnątrz. Druga z poszkodowanych osób to lokator, który zaraz po wybuchu zasłabł. Dwie osoby zostały hospitalizowane, w tym jedna w stanie ciężkim. Konstrukcja ściany nośnej budynku została naruszona.
Stowarzyszenie Wielka Flota Zjednoczonych Sił oraz portal miejski Info Zabrze zbierają środki finansowe dla rodzin poszkodowanych w wybuchu, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, przeprowadzenie remontów zniszczonych mieszkań oraz pomoc doraźną.
Poza zbiórką Stowarzyszanie Flota wraz z Info Zabrze będą organizować eventy charytatywne podczas których również będą zbierane dary i środki finansowe na rzecz poszkodowanych rodzin.
Nie bądźmy obojętni! Pomagajmy
-– O postępach w zbiórce będziemy na bieżąco informować na stronie Stowarzyszenia Wielka Flota Zjednoczonych Sił oraz na portalu Info Zabrze.
Ostatnie Artykuły

Botanika spotka kryminalistykę. Dwa majowe wydarzenia w zabrzańskim ogrodzie

Kibicowski przemarsz sparaliżuje centrum Zabrza - policja wskazała objazdy
![[PIŁKA NOŻNA] Górnik II Zabrze – Górnik Polkowice 6:0 w 33. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa 3 (Grupa III)](/images/mecz/thumbnails/gornik-ii-zabrze-gornik-polkowice-22052026-60.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Górnik II Zabrze – Górnik Polkowice 6:0 w 33. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa 3 (Grupa III)

TataTeżCzyta 2026 w Zabrzu - biblioteka stawia na wspólne chwile z książką

Kresy wróciły do Zabrza - wieczór, który poruszył rodzinne pamięci

Pamięć o Monte Cassino połączyła Zabrze. Szkoła dostała ważne wyróżnienie

W Zabrzu 60 uczniów przeszło test na pierwsze rowerowe uprawnienia

W Arenie Zabrze rusza delegatura RIG. Liderzy biznesu spotkają się przy stole

Na strzelnicy w Zabrzu ćwiczyli decyzje, które ważą sekundy

Makoszowy i Bagier pod lupą. Badania mają wskazać drogę do rekultywacji

Świadkowie zatrzymali dwie nietrzeźwe kierujące w jeden wieczór w Zabrzu

Uczniowie wcielili się w radnych. W ratuszu sprawdzili, jak zapadają decyzje

Jak wygląda montaż głębinowej pompy ciepła? - Przewodnik krok po kroku

BookPower w urzędzie miasta - ósma klasa z Zabrza rozbroiła fake newsy
Przydatne dane teleadresowe
- Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu - kontakt i zajęcia
- Instytut Technologii Paliw i Energii w Zabrzu - kontakt, laboratoria, oferta dla biznesu
- Sąd Rejonowy w Zabrzu - kontakt, wydziały
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach Filia w Zabrzu - zapisy i siedziba
- Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu - kierunki i kontakt
- JSW KOKS - kontakt, koksownie, oferta i przyłączenia mediów
