Jak wytrzymać w postanowieniach noworocznych? Zrealizować je jeszcze w... starym roku!

Kolejny rok zbliża się ku końcowi. Czas wrócić do zeszłorocznych postanowień noworocznych – które z nich udało Ci się zrealizować? Zapewne jak większość z nas, zapomniałeś o swojej liście postanowień gdzieś między lutym a marcem. Jak nie zawieść samego siebie i w przyszłym roku zrealizować noworoczne postanowienia? To proste – zabierz się za nie... już teraz!

1. Kup karnet na rok, jeśli chcesz być FIT!

Chcesz schudnąć w przyszłym roku? Powiedzmy sobie szczerze – który rok z rzędu już to sobie obiecujesz? Aby nie odpuścić jak co roku jeszcze w styczniu, wykup roczny karnet na ulubione zajęcia sportowe! Siłownia, basen, zumba, crossfit? Wybierz to, co najbardziej Cię interesuje i zapłać za rok z góry, a będziesz mieć pewność, że Twoja motywacja nie opadnie po drugiej wizycie!

2. Zarezerwuj wakacje na przyszły rok

Wymarzone wakacje nad morzem to coroczne postanowienie niemal każdego z nas – jednak czy zawsze udaje nam się je zrealizować? Spójrzmy prawdzie w oczy – w biegu noworocznych spraw szybko zapominamy o zarezerwowaniu wakacji, a co za tym idzie najlepsze oferty przechodzą nam koło nosa. Budzimy się w czerwcu, kiedy ceny hoteli nad morzem są już wyższe a liczba ofert ograniczona, bądź... nie budzimy się wcale i przekładamy wakacje na kolejny rok. Najlepiej jest więc zarezerwować wakacje już teraz, aby w biegu codziennego życia to marzenie nie uciekło na dalszy plan!

3. Umów wizyty u specjalistów już teraz!

Kiedy ostatnio kontrolowałeś znamiona u dermatologa? Pamiętasz także, że kobiety powinny wykonywać cytologię i badać piersi raz na rok, natomiast mężczyźni zgłaszać się na badania kontrolne do urologa co 2-3 lata? A czy pamiętasz o badaniach wzroku? A o kontrolach dentystycznych raz na pół roku? Nie wspominając już o dolegliwościach, które na co dzień ignorujemy, a które mogą okazać się głębszym problemem zdrowotnym. Umówmy więc na przyszły rok wizyty u specjalistów, na które i tak czekać będziemy zapewne kilka miesięcy – w ten sposób nie zignorujemy ich z biegiem czasu!

Zadbanie o postanowienia noworoczne jeszcze w starym roku pozwoli nam zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim daje nam motywację na cały kolejny rok i uwalnia z presji zrealizowania noworocznych postanowień za wszelką cenę. Stary rok to jest także okres, kiedy nostalgia związana z faktem, że coś się kończy, szczególnie skłania nas do refleksji, że chcemy zmienić coś w swoim życiu. Także Internet w ruch, telefony w dłoń i... czas zaplanować wielkie zmiany!