W środę policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu zostali wezwani do jednego z marketów. Okazało się, że 42-latnia kobieta przekleiła metkę z klapek na droższe obuwie. Kobieta wprowadziła obsługę sklepu w błąd i wyłudziła tym samym różnicę w cenie produktów wynoszącą 99 złotych. Zgodnie z obowiązującym prawem jest to przestępstwo i może grozić za nie do 8 lat więzienia.

W środę około godz. 19:30 dyżurny komisariatu II otrzymał zgłoszenie o oszustwie, do jakiego miało dojść w jednym z marketów przy Alei Wojciecha Korfantego. Według informacji ochroniarze ujęli tam kobietę, która przykleiła naklejkę z ceną z tańszego produktu na droższy. Dyżurny wysłał na miejsce mundurowych. Tam oczekiwali na nich pracownicy, którzy zauważyli, jak kobieta podejrzanie się zachowuje. Kobieta zerwała z jednego towaru metkę z ceną i nakleili ją na inny towar. Funkcjonariusze przejęli 42-latke ujętą przez pracowników ochrony. Dochodzenie wykazało, że kobieta, będąc na hali, przykleiła metkę z tanich klapek, na droższe buty sportowe. Następnie poszła do kasy. Już za linią kas oszustka została ujęta przez ochronę i przekazana policjantom. Kobieta usłyszał już zarzuty dotyczący oszustwa.

Policjanci przypominają:

Należy pamiętać, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie w celu zakupienia go po cenie tańszej niż rzeczywiście kosztuje, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, jest to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.