Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o podpalenie samochodu i kierowanie gróźb karalnych. 22-latek usłyszał zarzuty i grozi mu do 5 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował mężczyznę.

We wtorek po godzinie 7.00 dyżurny Komisariatu I Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie dotyczące próby podpalenia mieszkania na ulicy Reform Rolnych. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Kiedy mundurowi zjawili się pod wskazanym adresem, okazało się, że 22-letni mieszkaniec Zabrza przyszedł pod blok swojej byłej dziewczyny i podpalił auto jej ojca. Groził też podpaleniem mieszkania i pozbawieniem życia byłej dziewczyny oraz jej rodziny. Mężczyzna został zatrzymany, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących kierowanie gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował 22-latka. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Warto wiedzieć, że przestępstwo groźby karalnej ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Nikt nie powinien żyć w strachu, a organy ścigania służą pomocą w tego typu sytuacjach.