Zabrzańscy dzielnicowi regularnie spotykają się z mieszkańcami Zabrza w ramach wspólnego dbania o bezpieczeństwo w mieście. Tym razem na spotkanie z działkowcami z ROD Słoneczne przy ulicy Gdańskiej wybrali się dzielnicowi z II komisariatu. To kolejne z serii spotkań, które mają na celu wypracowanie wspólnych rozwiązań dotyczących poprawy bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych.

Celem spotkania było wypracowanie wspólnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na działkach, ograniczenie kradzieży, kradzieży z włamaniem do altan i zniszczeń mienia. Policjanci zapewnili, że działkowcy ze swoimi problemami zawsze mogą zwrócić się o pomoc nie tylko do dzielnicowego, ale również do funkcjonariuszy z komisariatu przy ulicy Trocera. 

PRZYPOMINA, ABY TWOJA DZIAŁKA BYŁA BEZPIECZNA

1) Właściwie zabezpieczyć sprzęt ogrodniczy, który najczęściej pada łupem złodziei. Przechowywany sprzęt i inne przedmioty stanowiące wartość np: wiatraki, skrzynki z narzędziami powinny być umieszczone w miejscu niewidocznym dla osób postronnych lub zabierane do domu.

2) Zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.

3) Starannie zabezpieczcie altanę lub domek - wzmocnić drzwi, zamontować na nich atestowane zamki i założyć na okna kraty

4) Stan zabezpieczeń kontrolować co jakiś czas po zamknięciu. Kilkumiesięczną nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży.

5) Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.

6) O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- poznać sąsiadów, wymienić się telefonami i zwracać uwagę na działki i wszystkie niepokojące sytuacje.

7) Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym jest działka.