Pracownicy z dziedziny informatyki z rejonów Azji — to oni podbiją polski rynek IT!

Zapotrzebowanie na pracowników branży IT nie ma końca. Ich niedobór powoduje, że o programistów konkurują firmy na całym świecie. Na naszym rodzimym rynku pracy powszechne stają się praktyki takie jak „wojna stawkowa” i podkupywanie pracowników.

Aby uniknąć tych nieetycznych działań, wielu polskich przedsiębiorców decyduje się podjąć współpracę z agencją pracy tymczasowej. Pomaga ona pozyskać pracowników z dziedziny informatyki z rejonów Azji. A to właśnie oni w niedługim czasie zawojują nasz rynek IT!

Pracownicy z dziedziny informatyki z rejonów Azji — dlaczego warto ich zatrudniać?

Według szacunków Unii Europejskiej na rynku brakuje około 500-600 tysięcy pracowników branży IT. Różne statystyki jasno pokazują, że problemy kadrowe ma około 70% do 93% przedsiębiorstw. A to dopiero początek góry lodowej. Pracodawcy, aby wyróżnić się na tle konkurencji, muszą zaproponować pracownikom odpowiednie wynagrodzenie i liczne benefity. Tylko to pozwoli im pozyskać i zatrzymać najbardziej utalentowanych programistów i informatyków.

Pracownicy z dziedziny informatyki z rejonów Azji to odpowiedź na potrzeby naszego sektora IT. Programiści z Azji w swoim rodzimym kraju o takich zarobkach, jakie mają ich koledzy po fachu z Europy lub Ameryki, mogą tylko pomarzyć. Migrując do Polski, zwiększają swoją szansę na rozwój i wysokie wynagrodzenie. Z kolei nasi przedsiębiorcy unikają żmudnego procesu rekrutacji, dzięki czemu optymalizują koszty. Nie biorą także udziału w „wojnie stawkowej” i nie uciekają się do podkupywania pracowników. Zyskują lojalnych programistów, którzy są w stanie pracować u nich przez długi czas.

Rynek informatyczny w Azji

Nie obawiaj się, że agencja pracy tymczasowej nie pozyska dla Ciebie wykwalifikowanej kadry z Azji. Jest wręcz przeciwnie! Owszem, wielu Azjatów, którzy migrują do naszego kraju, pracuje na stanowiskach fizycznych — w produkcji, przetwórstwie i usługach. Nie oznacza to jednak, że azjatyckie rynki informatyczne nie są mocno rozwinięte.

Tajwan, Korea Południowa i Singapur to potentaci, jeśli chodzi o produkcję elektroniki i sprzętu komputerowego. Natomiast Indie to prawdziwy lider pod względem rozwoju usług IT i produkcji oprogramowania.

Indyjska branża informatyczna jest największa spośród wszystkich rynków wschodzących. Jak więc nietrudno się domyślić, Azja jest nasycona programistami i informatykami. Ich wiedza i doświadczenie robią imponujące wrażenie. Dlaczego masz zatem nie pozyskać pracowników z dziedziny informatyki z rejonów Azji?

Informatyk z Azji — pracowity, uśmiechnięty i gotowy na nowe wyzwania

Informatycy z Azji to nie tylko osoby o bogatym doświadczeniu zawodowym, ale także przyjaźnie nastawione do świata i ludzi. Wystarczy spojrzeć na Filipińczyków. Wśród nich jest wielu katolików, dlatego różnice religijne między nimi a naszymi rodakami nie są mocno zauważalne. Poza tym Azjaci są zawsze uśmiechnięci, optymistyczni i — co ważne dla naszych przedsiębiorców — nie boją się wyzwań. Wśród Azjatów wielu jest utalentowanych programistów i informatyków. W rodzimym kraju nie mogą liczyć na wysokie zarobki, dlatego migracja do Polski jest dla nich szansą na lepsze życie.

Ciekawe projekty, benefity i sprzęt najnowszej klasy, czyli co warto zaproponować programistom?

Programiści to ta grupa zawodowa, którą bardzo trudno zadowolić. Wielu z nich ma świadomość przewagi rynku pracownika nad rynkiem pracodawcy. Pracownicy branży IT mają wobec polskich przedsiębiorców nieraz absurdalne wymagania. Wiedz jednak, że zmierzysz się z nimi tylko wtedy, kiedy zdecydujesz się szukać programistów na rodzimym rynku. Kiedy sięgniesz po informatyków z Azji, sytuacja ulegnie zmianie. Przede wszystkim staniesz się uczestnikiem trójstronnej umowy, czyli pracodawcą-użytkownikiem. To agencja pracy tymczasowej, z którą podejmiesz współpracę, naliczy i wypłaci pracownikom wynagrodzenia, a ponadto zajmie się wszelkimi kwestiami kadrowymi. Odpadną Ci także problemy związane z transportem i zakwaterowaniem cudzoziemców.

Jako że nie wydasz fortuny na rekrutację, informatykom z Azji zaproponujesz godziwe warunki pracy. Zainwestujesz najnowszej klasy sprzęt, zadbasz, aby Twoi pracownicy brali udział w ciekawych projektach i wyślesz ich na liczne szkolenia.

Twoi programiści z krajów Dalekiego Wschodu na pewno docenią Twoje starania. Zyskasz lojalnych, wykwalifikowanych pracowników i przestaniesz obawiać się kryzysów kadrowych w swojej firmie. Niestraszna Ci ogromna rotacja w sektorze IT, ponieważ przygotujesz się na trudne czasy i przechytrzysz rynek pracy.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.dpworkers.pl/pracownicy-z-azji.html