Noc Muzeów 2024: Zwiedzaj Sztolnię Królowa Luiza i Kopalnię Guido w promocyjnych cenach!
Już jutro wyjątkowa noc! Przed nami Noc Muzeów 2024
  1. Podziemne atrakcje w Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido
  2. Wydarzenia w Galerii Café Silesia
  3. Nocne zwiedzanie Szybu Maciej
  4. Pokazy pojazdów wojskowych w Parku Techniki Wojskowej

W najbliższą sobotę, 18 maja, nasze miasto ożywi się dzięki wydarzeniom organizowanym w ramach Nocy Muzeów. To doskonała okazja, aby spędzić wieczór w sposób nietuzinkowy, odkrywając lokalne skarby kultury i historii.

Jeśli marzycie o niezapomnianej przygodzie, koniecznie odwiedźcie Sztolnię Królowa Luiza i Kopalnię Guido. Tego wieczoru będzie można skorzystać z promocyjnych cen na zwiedzanie. Na odwiedzających czeka m.in. Podziemny Spacer Górniczy – najniżej położona trasa turystyczna w górnictwie węglowym, 320 metrów pod ziemią! Dodatkowo, Podziemna Podróż w Czasie przybliży historię przemysłu węglowego, a Podziemne Królestwo Maszyn zachwyci największym w Europie Parkiem Maszyn Górniczych. Warto także skorzystać z Podziemnego Spływu Sztolnią – to najdłuższy podziemny spływ w Europie!

Nie mniej interesująco zapowiadają się wydarzenia w Galerii Café Silesia, gdzie o godzinie 17.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy tkaniny artystycznej „Wątki zebrane. Wanda Hołoszkiewicz oraz goście: Grupa PRZEKAZ, Amalia Fidyk i…” W programie również kuratorskie oprowadzania, pokazy tkania na krośnie oraz tworzenia koronki klockowej, a także warsztaty makramowe i wieczorne występy teatralne.

Szyb Maciej również przygotował coś specjalnego. Nocne zwiedzanie z przewodnikiem pod osłoną nocy to nie lada gratka. Poznacie historię obiektu w kompletnych ciemnościach, a jako uczestnicy możecie zdobyć wyjątkowe nagrody. Pamiętajcie tylko, aby zabrać ze sobą latarki. Cena biletu wynosi 30 zł od osoby.

Na koniec warto wspomnieć o wydarzeniach w Parku Techniki Wojskowej. Nocne pokazy pojazdów wojskowych w specjalnym oświetleniu, zabawa z racami, flarami i świecami dymnymi – to wszystko czeka na miłośników militariów. To doskonała okazja do zrobienia niesamowitych zdjęć i poczucia wyjątkowej atmosfery.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w Nocy Muzeów. Niech to będzie noc pełna wrażeń i niezapomnianych wspomnień!


Wg inf z: Urząd Miejski w Zabrzu