Kulturalny lipiec w MOK Zabrze: start już 5 lipca
Lipiec w Miejskim Ośrodku Kultury zapowiada się niezwykle interesująco. Seria warsztatów i wystaw dedykowanych dzieciom oraz młodzieży, to doskonała okazja, by spędzić wakacyjne dni w twórczy i inspirujący sposób. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano na ten miesiąc!

Wystawa „Oczami Dzieci” w Galerii MOK

Od 5 lipca w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury można podziwiać wyjątkową wystawę zatytułowaną „Oczami Dzieci”. Prezentuje ona prace najmłodszych artystów, którzy poprzez swoją twórczość wyrażają dziecięcy świat pełen kolorów i fantazji. To nie tylko doskonała okazja, by zobaczyć, jak dzieci postrzegają otaczającą rzeczywistość, ale również by wspólnie z nimi odkrywać tajemnice sztuki.

Warsztaty radiowo-telewizyjne „MOKtowizor”

W dniach 8-12 lipca, w godzinach od 9:00 do 13:30, odbędą się warsztaty radiowo-telewizyjne „MOKtowizor”. To unikalna szansa dla młodych uczestników, aby zgłębić tajniki pracy w mediach. Warsztaty te pozwolą na naukę podstaw dziennikarstwa radiowego i telewizyjnego, a także na zrozumienie, jak powstają programy, które oglądamy na co dzień. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił przed kamerą oraz za mikrofonem, co na pewno dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Teatralno-muzyczne warsztaty „Legenda o sMOKu”

Od 15 do 19 lipca, w tych samych godzinach, MOK zaprasza na kolejne warsztaty, tym razem teatralno-muzyczne, pod nazwą „Legenda o sMOKu”. Podczas tych zajęć młodzi artyści będą mieli możliwość rozwijania swoich talentów scenicznych oraz muzycznych. Warsztaty zakończą się premierą powarsztatowej etiudy, która odbędzie się 19 lipca o godzinie 12:00. To doskonała okazja, by zobaczyć efekty pracy uczestników oraz ich interpretację legendy o smoku w nowoczesnym wydaniu.

Filmowe zakończenie miesiąca

Na zakończenie lipca, w dniach 29-31, od godziny 9:00 do 14:00, odbędą się warsztaty filmowe. To propozycja dla młodych pasjonatów kina, którzy chcą dowiedzieć się, jak wygląda praca na planie filmowym. Uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia własnych krótkich filmów, od scenariusza, przez zdjęcia, aż po montaż. Te warsztaty to nie tylko nauka, ale również doskonała zabawa i okazja do poznania nowych przyjaciół, którzy podzielają filmowe pasje.

Stałe zajęcia w MOK – przerwa wakacyjna

Warto również pamiętać, że stałe zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury mają przerwę wakacyjną i powrócą we wrześniu. To dobra okazja, by już teraz zaplanować udział w ulubionych zajęciach i aktywnościach na nadchodzący sezon.

Lipiec w MOK to czas pełen kreatywnych wyzwań i inspirujących spotkań. Niezależnie od tego, czy interesujesz się sztuką, mediami, teatrem czy filmem, w ofercie MOK na pewno znajdziesz coś dla siebie. Przyjdź i przekonaj się sam, jak wiele ciekawych możliwości czeka na Ciebie w Miejskim Ośrodku Kultury!


Na podst. Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu