Zabrzańscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę dzięki czujności świadka

W Zabrzu kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności mieszkańców! To przykład, jak wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo na drogach.
- Zabrze na czołowej pozycji w walce z nietrzeźwymi kierowcami
- Bezpieczeństwo na drogach priorytetem dla mieszkańców
Zabrze na czołowej pozycji w walce z nietrzeźwymi kierowcami
W piątkowy wieczór, tuż przed godziną 20:00, zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanym zachowaniu kierowcy poruszającego się ulicą Fabryczną. Dzięki szybkiej reakcji świadka, który dostrzegł niebezpieczny styl jazdy, mundurowi mogli natychmiast zareagować. Na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Sobieskiego zatrzymano mężczyznę prowadzącego Nissana, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu!
Bezpieczeństwo na drogach priorytetem dla mieszkańców
Dzięki zdecydowanej postawie zgłaszającego, udało się uniknąć potencjalnej tragedii. Zatrzymany kierowca stanie teraz przed sądem, gdzie grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata oraz obowiązek uiszczenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Warto podkreślić, że każdy przypadek nietrzeźwego prowadzenia pojazdu jest traktowany bardzo poważnie, a konsekwencje mogą być dotkliwe.
Samochód sprawcy został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Policja apeluje do mieszkańców o dalszą czujność i informowanie ich o wszelkich niepokojących sytuacjach na drodze. Kampania Nie reagujesz akceptujesz!” trwa w najlepsze i już wielokrotnie przyczyniła się do zatrzymania przestępców oraz nietrzeźwych kierowców. Każda informacja ma znaczenie w walce o bezpieczeństwo w naszym mieście!
Na podst. KMP w Zabrzu
Ostatnie Artykuły

Agresja przy kontroli zaprowadziła policję prosto do marihuany w mieszkaniu

W Zabrzu skok na halę ugrzązł na dachu - policja i straż odcięły ucieczkę

Nowoczesny garaż blaszany czy klasyczny wybór który ma sens w praktyce
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Sparta Katowice – Górnik II Zabrze 1:2. Goście z Zabrza odwrócili losy meczu](/images/mecz/thumbnails/sparta-katowice-gornik-ii-zabrze-02042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Sparta Katowice – Górnik II Zabrze 1:2. Goście z Zabrza odwrócili losy meczu

Planszówki i botanika spotkają się na jednym stole w Zabrzu

Książki i LEGO w Biskupicach - biblioteka rozruszała popołudnie

Karetki dostaną łatwiejszy wyjazd, a Politechnika mocniejszy grunt w centrum Zabrza

Działki w Zabrzu dostaną zastrzyk gotówki, który zmieni ich zielone zaplecze

Nowe boisko przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych otworzy się także po lekcjach

W Teatrze Nowym padły słowa wdzięczności i ruszyła premiera Złotej rybki

Na Brygadzistów w Zabrzu wjechał w drzewo - wynik badania wyjaśnił wszystko

Nowy salon CentrumRowerowe.pl 1 kwietnia otwiera swoje drzwi w Zabrzu!

Warsztaty 4K znów w Zabrzu - uczniowie wchodzą do gry z pomysłami

