
Cyberprzestrzeń pełna pułapek – jak młodzi zabrzanie mogą się przed nimi chronić? Policja uczy, jak bezpiecznie korzystać z internetu i unikać niebezpieczeństw czyhających online.
- Spotkanie uczniów w Zabrzu z policjantem o zagrożeniach w sieci
- Zabrzańscy funkcjonariusze stale dbają o świadomość mieszkańców
Spotkanie uczniów w Zabrzu z policjantem o zagrożeniach w sieci
W Szkole Podstawowej nr 28 w Zabrzu odbyło się wyjątkowe spotkanie, podczas którego asp. Adam Strzodka przybliżył młodym mieszkańcom miasta tematykę cyberzagrożeń. W dobie wszechobecnego internetu, gdzie codziennie miliony użytkowników korzystają z sieci, edukacja na temat bezpieczeństwa online staje się nieodzowna. Mundurowy zwrócił uwagę na odpowiedzialność za własne zachowania w sieci oraz na ryzyka związane z ujawnianiem danych osobowych.
Policjant podkreślił, że młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy, jak łatwo można paść ofiarą oszustw lub niebezpiecznych kontaktów internetowych. Szczególną uwagę poświęcono kwestii spotkań z osobami poznanymi online, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego dzieci i młodzieży.
Zabrzańscy funkcjonariusze stale dbają o świadomość mieszkańców
Nie jest to jednorazowa inicjatywa – policjanci z Zabrza regularnie odwiedzają szkoły i organizują prelekcje profilaktyczne skierowane do różnych grup wiekowych. Ich celem jest przekazywanie praktycznych wskazówek, które pomagają mieszkańcom lepiej chronić się przed przestępstwami i zagrożeniami pojawiającymi się w codziennym życiu.
Podczas takich spotkań funkcjonariusze odpowiadają na pytania uczestników, rozwiewając wątpliwości i budując zaufanie. Dzięki temu młodzi zabrzanie mogą zdobywać wiedzę nie tylko teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności pozwalające im bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie.
Spotkania takie odbywają się niemal codziennie, a ich harmonogram można śledzić w lokalnych placówkach oświatowych oraz na stronie Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.
Opierając się na: KMP w Zabrzu