Żyjemy w XXI wieku, a co za tym idzie, wszelkie technologie pędzą do przodu jak oszalałe. Jednym z odwiecznych problemów, coraz częściej spotykającym nasze społeczeństwo są problemy z uzębieniem. Ale nie ma się co przejmować, już tłumaczę dlaczego…

Czy mówi Ci coś określenie protetyka stomatologiczna Żoliborz? A może implantologia zębowa w Warszawie? Nie bardzo? To zacznijmy od prostszych pojęć.

Czym jest sztuczne uzębienie?

Implanty, koronki, korony porcelanowe, protezy, a najzwyczajniej – sztuczne uzębienie. W dzisiejszych czasach brak lub braki w uzębieniu nie stanowią problemów dla gabinetów dentystycznych. Technologia poszła tak do przodu, że można już zastąpić nie tylko brak jednego zęba, ale i całego uzębienia. Implanty zębowe są w formie ruchomej bądź stałej. Ruchome to takie, które można wyciągnąć, a stałe to takie, które są zrośnięte z kością szczęki.

Od razu nasuwa się pytanie, czy jest to ogólnodostępne? Czy łatwo znaleźć protetyka w Warszawie? Czy implanty zębowe na Żoliborzu są drogie? Czy dużo ludzi odwiedza teraz gabinety stomatologiczne w celu uzupełnienia braków? Oczywiście tych pytań jest cała masa, ale warto najpierw zacząć od początku i zapoznać się o co chodzi w tych brakach i jak się je uzupełnia.

Protetyka to dział nauki zajmujący się odtwarzaniem pierwotnego stanu zgryzu, po naturalniej utracie uzębienia bądź po ich masywnym uszkodzeniu. Do protetyki zębowej możemy również zaliczyć rehabilitację pacjentów po operacjach, np. onkologicznych, z pomocą protez pooperacyjnych.

Implantologia zaś to nauka zajmująca się wprowadzaniem implantów do żywego organizmu oraz ich interakcjach i warunkach potrzebnych do przyjęcia się wszczepu.

Zatem już wiemy, że protetyka i implantologia, to żadne straszne, ani tym bardziej wstydliwe pojęcie i każdemu z nas może się kiedyś przydać.

Problemy z uzębieniem i ich rozwiązanie

Dlaczego to spotyka właśnie nas?

Jak wszyscy wiemy, utrata zębów nie musi być spowodowana ich złym stanem , którego przyczyną jest wiek. Może wydarzyć się to również na skutek nieszczęśliwego wypadku. A warto w takich sytuacjach wiedzieć, gdzie np. w Warszawie jest, najlepiej rozwinięta protetyka stomatologiczna. Żoliborz jest najlepiej zaopatrzoną dzielnicą – może odpowiedzieć nasz znajomy, więc nie bójmy się pytać i szukać, gdyż naprawdę dużo osób korzysta z takich usług.

A jak to działa?

Implanty zębowe wyglądają jak małe tytanowe śruby, które są wkładane w miejsce starego , brakującego zęba. Jest on umieszczany na okres kilku miesięcy, a po tym czasie można dopiero zakładać nadbudowę ,czyli widoczną część, bardzo podobną do reszty uzębienia. Nadbudowy są najczęściej robione z porcelany.

Koronki porcelanowe zaś są najczęściej nakładane na zęby, które mają duże ubytki, w celu nadbudowy, żeby pierwotny stan zgryzu wrócił do normalności.

Można również łatwo zakupić protezy ruchome, które są najczęściej stosowane w przypadku całkowitego braku uzębienia.

Mam nadzieję, że wszyscy znamy już pojęcia protetyka, implantologia oraz czym jest sam implant zębowy. Może i jest to często spotykany problem w dzisiejszych czasach, ale nasze gabinety dentystyczne są tak rozwinięte , że nie musimy się obawiać niczego.

Żeby dowiedzieć się więcej na ten temat należy udać się do specjalistycznej poradni, gdzie specjaliści z dziedziny stomatologii szczegółowo wprowadzą nas w temat protetyki. Wykonywane przez nich zabiegi spowodują, że Twój uśmiech będzie olśniewający, bez ubytków i braków zębowych!

1000 Znaków do wykorzystania