Auta w abonamencie to usługa skierowana głównie do klientów indywidualnych, pozwalająca na wynajem nowego samochodu na bardzo korzystnych zasadach. Jakie są największe zalety tej oferty, dla których warto się na nią zdecydować?

Auto na abonament, czyli samochód prosto z salonu

Nowy samochód posiada wiele zalet – jest niezawodny, posiada gwarancję producenta, występuje w wersji z bogatym wyposażeniem i najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Zachwyca też nienagannym wyglądem z zewnątrz i wewnątrz, dzięki czemu jego codzienne użytkowanie jest dużą przyjemnością. Niestety, jest to droga opcja, na którą nie wszyscy chcą lub mogą się zdecydować. Sposobem na ominięcie dużych kosztów i wieloletniego zobowiązania jest wynajem – auta w abonamencie to obecnie najbardziej korzystna opcja, dostępna dla klientów indywidualnych.

Samochód na abonament to ciekawe rozwiązanie, w ramach którego można otrzymać zupełnie nowe auto na 12 miesięcy, płacąc przy tym jedynie korzystny abonament. Zasady są proste – wybiera się auto wśród dostępnych, nowoczesnych modeli, odbiera się je z wypożyczalni samochodów luksusowych i korzysta z niego przez pełen rok. W tym czasie opłaca się jedynie comiesięczny abonament o wysokości ustalonej przy podpisaniu umowy. Po roku zwraca się auto do wypożyczalni i można albo zrezygnować z usługi, albo zdecydować się na kolejną umowę, w ramach której otrzyma się następny nowy model, również pochodzące prosto z salonu.

Samochody w abonamencie – auto z przydatnymi usługami

Wybierając auto na abonament, nie trzeba martwić się o takie kwestie, jak ubezpieczenie czy przeglądy. W ramach abonamentu można bowiem zyskać również przydatne usługi, które ułatwią codzienne korzystanie z auta i odciążą klienta od wielu formalności.

Można zdecydować się na standardowy abonament, w ramach którego otrzymuje się nowe auto na gwarancji producenta – jest to najtańsza opcja, która przypadnie wielu klientom do gustu. Można także wybrać pakiety rozszerzone o dodatkowe usługi, takie jak:

  • zapewnienie pełnego ubezpieczenia AC i OC,
  • zapewnienie pakietu assistance i samochodu zastępczego w razie awarii,
  • zapewnienie serwisowania i przeglądów w ASO.

Dzięki temu klient może skupić się na codziennej jeździe, a wszystkimi innymi kwestiami zajmie się wypożyczalnia.

Samochód na abonament – niskie ograniczenia, duża elastyczność

Auta w abonamencie to usługa dopasowana do potrzeb współczesnego klienta. Nie wiąże się z wieloma ograniczeniami i pozwala na dużą swobodę – użytkownik może korzystać z auta niemal na takich samych zasadach, jak z własnego pojazdu. Warto jedynie pamiętać, że w każdej wypożyczalni obowiązuje inny limit kilometrów – jest to kwestia, na którą powinno się zwrócić uwagę. Limit może być z góry narzucony dla wszystkich pakietów lub różnić się w zależności od wybranej opcji. Zazwyczaj można go także dopasować do swoich potrzeb, należy jednak zgłosić taką potrzebę przed podpisaniem umowy.

Autem na abonament można swobodnie poruszać się po kraju, a także za granicą – fakt wyjazdu poza Polskę należy jedynie zgłosić do wypożyczalni na kilka dni przed planowaną podróżą ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Tak duża elastyczność usługi sprawia, że z samochodu w abonamencie korzysta się bardzo wygodnie.

Auta w abonamencie – co zyskasz, decydując się na usługę?