Żurawie typu HDS - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Żurawie HDS wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu do podnoszenia, przenoszenia, załadunku i rozładunku kontenerów. Ale co tak bardzo różni je od innych żurawi?

Suwnica HDS to rodzaj suwnicy kontenerowej, która może przemieszczać kontenery zarówno w poziomie, jak iw pionie. Posiada zdolność do przemieszczania towarów zarówno na krótkie, jak i na duże odległości. Mogą również podnosić ładunki, które są zbyt ciężkie dla innych typów kontenerów, ponieważ mają solidną konstrukcję i większą siłę podnoszenia niż inne żurawie ze względu na swoją unikalną konstrukcję.

Zastosowanie żurawi HDS we współczesnym przemyśle jest szerokie i różnorodne - są one używane w portach lądowych na całym świecie, na statkach wojennych i na terminalach kolejowych, żeby wymienić tylko kilka.

Ile może podnieść żuraw typu HDS?

Żuraw HDS to rodzaj żurawia gąsienicowego z poziomym obrotowym masztem. Są one zwykle używane do budowy wysokich budynków, mostów i innych dużych projektów.

Maksymalne obciążenie żurawia HDS zależy od producenta. Niektóre modele mają maksymalną ładowność do 500 ton, podczas gdy inne nie mają ograniczeń. Sprawdź również takie usługi HDS https://powersolutions.com.pl/uslugi-hds/

Usługi dźwigowe żurawiem HDS, a bezpieczeństwo

Żuraw jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego projektu. Stała się integralną częścią branży budowlanej. Wykorzystanie dźwigów w budownictwie wzrosło z następujących powodów:

Zwiększanie wysokości budynków – średnia wysokość budowanych budynków jest o 25% wyższa niż średnia wysokość 20 lat temu. W rezultacie do montażu ciężkich konstrukcji, które są zbyt wysokie, aby można je było postawić na poziomie gruntu, potrzebne są dźwigi.

Automatyzacja – Automatyzacja w operacjach dźwigowych uczyniła je bardziej elastycznymi i wydajnymi. Zmniejszyło to koszty pracy i uczyniło je bardziej niezawodnymi ze względu na ich funkcje bezpieczeństwa. To, w połączeniu z ich zdolnością do obsługi cięższych ładunków, spowodowało wzrost wykorzystania żurawi do różnych celów, w tym prac montażowych, montażowych i demontażowych.

Mobilny dźwig - zalety i korzyści

Jedną z głównych zalet żurawia samojezdnego jest to, że można je przenieść w dowolne miejsce ze względną łatwością.

Najpopularniejszym typem żurawi samojezdnych jest żuraw teleskopowy, który składa się z wysięgnika teleskopowego i wciągnika zamontowanego na podwoziu. Najpopularniejszym typem używanym w Stanach Zjednoczonych oraz w większości krajów Europy i Azji jest żuraw samowznoszący montowany na naczepie.

Żurawie samojezdne są specjalnie zaprojektowane tak, aby były łatwe w montażu i demontażu przy minimalnym wysiłku w celach transportowych. Oznacza to, że w razie potrzeby można je łatwo przetransportować z jednego placu budowy na drugi, zmieniając ich konfigurację ze stanu transportowego (płaska paczka) do stanu roboczego (zmontowane).