Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Dzielnicowy oraz policjanci z Ogniwa Patrolowego z Komisariatu II Policji w Zabrzu podjęli interwencję wobec 40-letniego mężczyzny, który leżał na strychu opuszczonego domu. Ponieważ nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, mundurowi udzielili mu pomocy. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie jesenno-zimowym mogą potrzebować naszej pomocy.

We wtorek krótko przed 19.00 dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Zabrzu, w trakcie kontroli pustostanów zauważył leżącego na strychu opuszczonego budynku mężczyznę. Nietrzeźwy 40-latek był wychłodzony i nie mógł poruszać się o własnych siłach. W trakcie rozmowy mężczyzna nie potrafił określić, jak długo tam przebywał, mówił jedynie, że jest mu zimno. Z uwagi na to, że sytuacja, w jakiej znalazł się bezdomny mężczyzna, zagrażała jego życiu i zdrowiu, koniecznym było umieszczenie go w placówce opiekuńczej. Na miejsce wezwano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy pomogli dzielnicowemu przetransportować mężczyznę w bezpieczne miejsce.

Pamiętajmy, na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, a także osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym służby. Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzone.

Przypominamy również o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kilka kliknięć pomoże wskazać miejsce przebywania osoby potrzebującej pomocy. Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/akcja-zima/infolinia-dla-bezdomnych