Sytuacja na polskim rynku pracy jest dramatyczna. I nie chodzi tu wcale o wysokie bezrobocie, ale o brak pracowników. Przedsiębiorcy bezskutecznie szukają kandydatów do pracy, a jeśli ich już znajdują, mają oni zbyt wygórowana wymagania finansowe. Na takie stan rzeczy ma wpływ kilka czynników: niż demograficzny, migracje polskich fachowców za granicę i liczne programy socjalne. Kryzys kadrowy dotknął budownictwo, spawalnictwo, przetwórstwo, transport i produkcję.

Nasi pracodawcy coraz częściej skłaniają się ku temu, aby zatrudniać obcokrajowców. Nawiązują w tym celu współpracę z agencją pracy tymczasowej, która zapewnia cudzoziemcom transport i zakwaterowanie. Jeśli chodzi o to ostatnie, warto przyjrzeć się noclegom pracowniczym w Zabrzu. To miejsca o miłej atmosferze i wysokim standardzie.

Noclegi pracownicze w Zabrzu — miejsca integracji i odpoczynku

Noclegi pracownicze w Zabrzu — dla kogo to dobre rozwiązanie?

Noclegi pracownicze w Zabrzu są dobrym rozwiązaniem głównie dla obcokrajowców. Nie oznacza to jednak, że nie skorzystają z nich także inne osoby. Oferta hostelu przeznaczona jest również dla pracowników przebywających na delegacjach czy wyjeżdżających do innego miasta w celach służbowych. Migracje Polaków za pracą wcale nie należą do przeszłości. Miejsca noclegowe powstały także z myślą o nich.

W hotelach często ceny są tak wysokie, że niewielu pracowników może sobie pozwolić na nocleg w nich. Standardy owych miejsc także pozostawiają wiele do życzenia, mimo że szczycą się one doskonałymi warunkami. Hostele wyróżniają się wysokim standardem i przyjemną, rodzinną atmosferą. Spełnią wymagania wielu gości, w tym także obcokrajowców. W hostelu mogą się zakwaterować nawet liczne grupy cudzoziemców, co jeśli chodzi o hotel, jest niemożliwością.

Zabrze — miasto inwestycji

Krajobraz Zabrza to głównie kopalnie i zakłady przemysłowe. Przez lata miasto przekształciło się w ośrodek gospodarki przyjazny zarówno mikroprzedsiębiorcom, jak i dużym koncernom. Zabrze należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, co oznacza, że jest doskonałym miejscem zarobkowym. Liczne kopalnie, zakłady przemysłowe, usługowe i produkcyjne sprawiają, że do Zabrza chętnie odsyła się obcokrajowców migrujących do naszego kraju w poszukiwaniu pracy.

Można śmiało stwierdzić, że pandemia nie miała wpływu na inwestycje, jakie zaplanowano w Zabrzu. Miasto nie zwolniło tempa, dzielnie realizując projekty służące poprawie jakości życia mieszkańców. Buduje się nie tylko nowe osiedla, ale także trasy rowerowe i drogi. Modernizacjom poddaje się przedszkola i szkoły. Innowacje obejmują również budowę sieci ciepłowniczej dla dwóch osiedli.

Jak widać, liczne inwestycje sprzyjają temu, aby zatrudniać obcokrajowców. Przyjeżdżają oni do tego miasta, aby pomagać naszym przedsiębiorcom w realizacji wielu zleceń i kontraktów.

Lokalizacja noclegów pracowniczych w Zabrzu

Noclegi pracownicze w Zabrzu zlokalizowane są w centrum miasta. Oznacza to, że pracownicy mogą bez problemu dojechać do miast ościennych. Właściciele hostelu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wyspani i wypoczęci cudzoziemcy, którzy nie tracą zbyt wiele czasu na dojazdy do pracy, są zmotywowani i bardziej angażują się w swoje obowiązki.

Kwatery pracownicze — jakie pokoje oferują?

Wiesz już, że kwatery pracownicze w Zabrzu cechuje wysoki standard. W hostelu panują doskonałe warunki — idealne, aby wypocząć przed kolejnym dniem pracy. Pomieszczenia są solidnie wysprzątane i dobrze wyposażone. Wydawać by się mogło, że czystość w hostelu jest kwestią drugorzędną, jednak to ona nierzadko przemawia za wyborem danego miejsca noclegowego.

Na kwaterach pracowniczych w Zabrzu pokoje są dwu-, trzy- i wieloosobowe. Oczywiście jak w wielu tego typu miejscach, goście mogą skorzystać z pokoi i dla kobiet, i dla mężczyzn. Jednak nie każdemu taka integracja przypadnie do gustu. Dlatego właśnie noclegi pracownicze proponują również osobne pomieszczenia dla panów i pań. Pokoje wyposażone są w wygodne łóżka z zawsze czystą pościelą, szafki, stoliki i telewizor. Mało osób obecnie potrafi obyć się bez internetu, jednak właściciele hostelu pomyśleli także o Wi-Fi. Dzięki temu goście mogą bez przeszkód surfować po sieci.

Wyposażenie to nie wszystko, czyli pozostałe udogodnienia dla gości hostelu

Dobrze wyposażone pokoje to nie jedyne udogodnienia dla gości hostelu. Jest ich o wiele więcej. Pracownicy mogą skorzystać z aneksu kuchennego, w którym nie brakuje kawy i herbaty, jak również podstawowych sprzętów służących do przygotowania prostego posiłku. Wielu cudzoziemców liczy każdą złotówkę, dlatego nie stołują się w drogich barach i restauracjach. W aneksie kuchennym mogą za niewielkie pieniądze ugotować skromne, ale pożywne danie.

Na korytarzu znajduje się wspólna łazienka. Wyposażona jest w podstawowe akcesoria do utrzymania higieny. Jednak ręczniki szybkoschnące, suszarkę i kosmetyki należy zabrać ze sobą z domu.

Właściciele noclegów pracowniczych udostępniają gościom wspólne pomieszczenie socjalne, które przypomina świetlicę. To tam pracownicy po całym dniu wytężonej aktywności zawodowej mogą zrelaksować się, rozmawiając lub oglądając telewizję.

Przy obiekcie znajduje się parking, więc osoby, które jeżdżą samochodami, nie obawiają się o to, gdzie postawić pojazd.

Kwatery pracownicze w Zabrzu to przyjazne miejsca o miłej, rodzinnej atmosferze. Cudzoziemcy i pracownicy na delegacjach na pewno docenią je za komfort, jaki zapewniają oraz liczne udogodnienia.

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://www.abinoclegi.pl/noclegi-pracownicze-zabrze.html