Branża IT wciąż skarży się na niedobory pracowników. Nie dziwi to, ponieważ rynek programistów jest rynkiem pracownika. Jako pracodawca na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że kandydat do pracy nie tylko powinien posiadać pewne umiejętności, ale także pasować do zespołu. Tylko to daje gwarancję, że pracownik zechce zostać w Twojej firmie na dłużej. Oczywiście przyciągniesz go benefitami, ale nie tylko. Obecnie programiści cenią sobie pracę zdalną i liczne dofinansowania.

Jeśli nie wiesz, jak ich pozyskać, zdaj się na agencję pracy. Współpraca z nią daje wiele korzyści, zarówno Tobie, jak i pracownikom.

Programiści JavaScript — jak ich pozyskać i zatrzymać w firmie na dłużej?

Programista JavaScript — to on wybiera pracodawcę!

Rynek sektora IT należy do pracowników. I nie jest to niczym nowym, ponieważ w tej branży od lat kandydatów do pracy jest coraz mniej w stosunku do rosnącego zapotrzebowania na kadrę. Oczywiście dla programistów JavaScript lub innego języka programowania to świetna wiadomość. Dla pracodawców jednak niekoniecznie.

Jak wykazują liczne badania, programista JavaScript średnio spędza w jednej firmie 2 lata, po czym skuszony propozycją konkurencji, idzie do innego przedsiębiorstwa. Szacuje się, że w przyszłości okres pracy programisty w jednej firmie spadnie nawet do 6 miesięcy. Już teraz przygotuj się na te zmiany lub po prostu pozyskaj lojalnych pracowników. Jak? Z pomocą przyjdzie Ci agencja pracy.

Agencja pracy a programiści JavaScript

Dzięki współpracy z agencją pracy pozyskasz programistów JavaScript. Na pewno już wiesz, że rekrutacja w branży IT wcale nie jest łatwa. Na rynku pracy masz sporą konkurencję w postaci takich firm, jak Twoja. Jeśli nie chcesz więcej brać udziału w „wojnie stawkowej”, działaj szybko. Współpraca z agencją pracy pozwoli Ci zapomnieć o żmudnej rekrutacji programistów JavaScript. Firma zewnętrzna skutecznie ich dla Ciebie pozyska.

W jaki sposób?

Direct search, sourcing i inne sposoby rekrutacji programistów

Direct search i sourcing są aktywnymi sposobami pozyskiwania kandydatów do pracy przez portale społecznościowe takie jak Facebook i LinkedIn. Agencja pracy wyszukuje najlepszych specjalistów i proponuje im zatrudnienie. Wielu z nich, kiedy otrzymuje atrakcyjną ofertę pracy, decyduje się na nią zaaplikować.

Oprócz stosowania powyższych metod agencja pracy publikuje oferty pracy na różnych serwisach z ogłoszeniami, a także w grupach tematycznych na Facebooku.

Jakie korzyści daje zatrudnianie programistów JavaScript przez agencję pracy?

Nie musisz skupiać się na wieloetapowej rekrutacji, więc masz więcej czasu na to, aby przemyśleć, co chcesz zaoferować programiście JavaScript. Benefity nie cieszą się taką popularnością, jak jeszcze kilka lat temu. Czego zatem pragną programiści? Wbrew pozorom szukają stabilizacji. Oczekują także od pracodawcy dofinansowania opiekunki do dzieci czy wesela. Znaczenie dla programistów ma również praca zdalna. Wykonują oni bowiem takie zadania, które nie wymagają stałej obecności w biurze. Nie bez znaczenia są także stawki, jakie agencja zaproponuje Twoim przyszłym pracownikom. To one determinują fakt, czy kandydat w ogóle podejmie zatrudnienie. Programista JavaScript oczekuje, że zapewnisz mu ciekawe projekty, nieustanny rozwój i dobre relacje podwładny-pracownik. Z agencją pracy to wszystko staje się realne. Nie wydajesz na rekrutację, nie obciążasz także działu HR — pieniądze, które przeznaczyłbyś na te cele, spożytkujesz na udogodnienia dla pracowników. Agencje pracy posiadają rozbudowane bazy kandydatów, więc możesz pozyskać nawet kilku bądź kilkunastu programistów, co przy panujących na rynku brakach kadrowych jest praktycznie niemożliwością.

Programowanie JavaScript — czym jest?

JavaScript jest rozbudowanym językiem programowania. Obecnie wielu absolwentów uczy się go pod kątem frontendu. JavaScript daje sporo możliwości, a przy tym wszystkim nie jest skomplikowana. Opiera się na gotowych bibliotekach, z których w razie potrzeby można skorzystać. Dzięki JavaScript mnóstwo stron internetowych nie wyglądałoby tak atrakcyjnie jak dzisiaj (grafiki 2D, 3D, mapy, multimedia). Ten język programowania odpowiada także za pojawiające się na stronach internetowych chatboty, wyskakujące okienka z reklamami, banery, zapisy na newslettera.

Kiedy nawiążesz współpracę z agencją pracy, nie tylko pozyskasz wykwalifikowanych pracowników, ale także oszczędzisz czas i pieniądze. Programiści JavaScript mogą przebierać w ofertach pracy i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja ta uległa zmianie. Weź to pod uwagę i skup się na stworzeniu atrakcyjnej oferty, a nie na poszukiwaniach kadry.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://www.dpworkers.pl/