Młoty wyburzeniowe to elektronarzędzia, które są niezbędne podczas prac rozbiórkowych. Służą do kucia w betonie, kamieniu i cegle. Jakie parametry powinien mieć tego typu sprzęt, aby dobrze spełniał swoje zadanie?
Młoty wyburzeniowe — mocne narzędzie przeznaczone do skuwania i rozbiórki
Młoty wyburzeniowe to potężne narzędzia. Zaprojektowano je tak, aby były w stanie skuwać beton, cegłę i kamień. Tego rodzaju sprzęt jest mocny i ciężki, więc idealny do rozbiórki betonowych ścian i podłóg. To urządzenie przyda Ci się, kiedy chcesz wyburzyć twardą ścianę z kamienia. To wprost niezbędnik wielu ekip remontowo-budowlanych.
Młoty wyburzeniowe dzielą się na elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne. Z pomocą młota wyburzeniowego przebijesz ścianę, usuniesz posadzkę czy wykujesz drzwi.
Obsługa młota wyburzeniowego do łatwych nie należy. Urządzenie samo w sobie jest masywne, więc wymaga też sporej siły operatora.
Wybór młota wyburzeniowego, czyli najważniejsze parametry urządzenia
Jeśli masz zamiar wyburzyć sporą konstrukcję, zdaj sobie sprawę tego, że potrzebujesz profesjonalnego sprzętu. Urządzenie dla amatora może zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Z założenia jest też lżejsze, więc jego moc i prędkość obrotowa, również będą mniejsze. Długotrwała praca z użyciem nieprofesjonalnego lub półprofesjonalnego sprzętu sprawi, że po krótkim czasie przestanie on po prostu działać.
Na jakie parametry młota wyburzeniowego powinieneś zwrócić uwagę?
Moc
To podstawowy parametr młota wyburzeniowego. Określa on, co tak naprawdę może Twój sprzęt. Jeśli chcesz wykonać operację dłutowania, która doprowadzi do wyburzenia ścian betonowych, moc Twojego urządzenia powinna przekroczyć 1000 W. Owszem, możesz kupić sprzęt o niższej mocy, jednak wykorzystasz go głównie do tego, aby skuć posadzkę czy płytki ceramiczne.
Energia udaru
Młoty wyburzeniowe należą do narzędzi udarowych. Jedynie silny udar wyburzy betonową ścianę. Ową energię udaru podaje się w dżulach (J). Im jest ona większa, tym silniejszy udar. Do lekkich prac wyburzeniowych (trwających krótko) zastosuj urządzenie o energii udaru na poziomie od 7 do 15 J. Parametry te okażą się wystarczające również podczas prac instalacyjnych, kiedy wykonujesz płytkie dziury w ścianach lub w stropie.
Do mocnych wyburzeń i rozbiórek, wybierz sprzęt o energii udaru przekraczającej wartość 20 J. Najsilniejszy sprzęt cechuje moc udaru oscylująca wokół 50-60 J. Stosuje się go najczęściej do wyburzania fundamentów.
Częstotliwość udaru
Określa ona ilość uderzeń na minutę, jaką wykonuje mechanizm udarowy. Najbardziej efektywny sprzęt cechuje ponad 1000 uderzeń na minutę. Najmocniejsze urządzenia mają częstotliwość udaru na poziomie od 3000 do 4000 uderzeń na minutę.
Prędkość obrotowa
Ten parametr mówi o tym, jaki opór jest w stanie pokonać Twój sprzęt. Twoje narzędzie powinno mieć prędkość obrotową na poziomie 1000 obrotów na minutę. Wiedz jednak, że im mniejsza prędkość obrotowa, z tym większym oporem poradzi sobie Twoje urządzenie.
Pamiętaj, że aby jak najefektywniej wykorzystać młot wyburzeniowy, kąt, pod jakim należy nim uderzać, powinien wynosić 90 stopni. Tylko wtedy siła uderzenia ma szansę stać się maksymalną, czyli taką, która przebije się przez wszystko.
Młotów wyburzeniowych używaj wyłącznie w odpowiednim ubraniu ochronnym. Niezbędne są rękawice, specjalne okulary i kask. Ostatni zapobiegnie obrażeniom czaszki, które mogłyby mieć miejsce, gdyby fragmenty kamiennej lub betonowej ściany zaczęły odpadać w niekontrolowany sposób.
Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/