Bezpieczne Wakacje 15 czerwca w MOK: Strażacy, Policja i Atrakcje dla Dzieci
Już 15 czerwca Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na pełne atrakcji wydarzenie pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. To doskonała okazja, by w ostatnią sobotę roku szkolnego zapoznać dzieci i młodzież z zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
  1. Start o godz. 11.00, zakończenie o 14.00.
  2. Prezentacje służb ratowniczych i znakowanie rowerów.
  3. Pokazy Yoshinkan Aikido i szachy gigantyczne.
  4. Wystawa prac Grzegorza Chudego – zwiedzanie po ciemku.

Impreza startuje o 11.00. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji – od dmuchańców i elektrycznych samochodzików dla dzieci po kolorowy popcorn i kawiarenkę. Służby ratownicze, w tym strażacy i policjanci, zaprezentują swoje wyposażenie oraz pojazdy. Ponadto, strażnicy miejscy będą znakować rowery, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo podczas wakacyjnych wojaży.

W programie znajdą się także wyjątkowe aktywności. O 11.30 odbędzie się pokaz Yoshinkan Aikido, a uczestnicy będą mogli wziąć udział w otwartym treningu prowadzonym przez Stowarzyszenie Irimi. Dla miłośników gier planszowych przygotowano gigantyczne szachy, a o 12.15 rozegrane zostanie „Szachowe Starcie Małych Tytanów”.

Nie zabraknie również edukacji dotyczącej bezpieczeństwa w obecności psów. O 13.00 odbędą się zajęcia z Larą pod hasłem „Bezpieczne Wakacje z Psem”, które pomogą dzieciom zrozumieć, jak postępować w kontaktach ze zwierzętami.

Kulturalną perełką wydarzenia będzie wystawa prac Grzegorza Chudego, którą zwiedzać będzie można o godzinach 11.30, 12.30 i 13.30. Zwiedzanie odbędzie się w nietypowych warunkach – po ciemku, co z pewnością doda wystawie tajemniczości. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów 32 278 08 02 lub 531 614 667.

Pozostałe atrakcje obejmują artystyczne animacje, takie jak malowanie buziek, tworzenie pomponów i szydełkowanie breloków. Wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z dmuchańców i elektrycznych samochodzików, a także obejrzeć prezentacje radiowozów i wyposażenia Straży Miejskiej oraz Policji.

Kawiarenka, prowadzona we współpracy z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta, zaoferuje smakołyki, a dochód z niej zostanie przeznaczony na potrzeby Ośrodka Wsparcia dla Kobiet. Warto odwiedzić to miejsce i wspomóc szczytny cel!

Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury oraz Dzielnicowe Ośrodki Kultury w Zabrzu-Biskupicach, Zabrzu-Grzybowicach, Zabrzu-Kończycach i Zabrzu-Pawłowie, a także Kino ROMA. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej wspaniałej inicjatywie!


UM Zabrze