Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Sprawcom dotkliwego pobicia mężczyzny przedstawiono zarzuty. Było to możliwe dzięki reakcji mieszkańców na publikację wizerunku podejrzewanych o popełnienie przestępstwa. Dziękujemy mediom za pomoc w publikacji oraz wszystkim, którzy dzielili się z nami swoimi podejrzeniami.

Do zdarzenia doszło w nocy 27 stycznia 2019 roku w budynku centrum handlowego przy ul. Wolności. Kamery monitoringu zarejestrowały jak dwóch mężczyzn dotkliwie bije 30-latka, który traci przytomność. Mężczyzna z urazem głowy został hospitalizowany. Zaledwie po kilku godzinach od upublicznienia w mediach wizerunku zaczęły napływać informacje dotyczące tożsamości sprawców. Wszystkie informacje były skrupulatnie sprawdzane. W wyniku podjętych czynności mężczyznom w wieku 22 i 24 przedstawiono zarzut pobicia. Podejrzani przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze. Jednak o jej wysokości zadecyduje zabrzański sąd.

Serdecznie dziękujemy mediom za pomoc w rozpowszechnieniu informacji, a także mieszkańcom naszego miasta. Dzięki komunikatom, które ukazały się w mediach i informacjom przekazywanym przez obywateli, policjanci mogli szybciej ustalić tożsamość sprawców, którzy za swój czyn poniosą konsekwencje.