Dwóch młodych mężczyzn, którzy ukradli z mieszkania sprzęt elektroniczny, a następnie uderzyli i przewrócili właściciela, zostało zatrzymanych przez zabrzańskich policjantów. Decyzją prokuratury na czas trwającego postępowania zatrzymani mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum Zabrza . 38-latek wpuścił do swojego mieszkania dwóch znanych mu młodych mężczyzn. Ci jednak wychodząc z mieszkania postanowili zabrać ze sobą sprzęt elektroniczny. Kiedy pokrzywdzony mężczyzna zorientował się chciał zatrzymać sprawców i odzyskać sprzęt. Napastnikami byli 19-letni i 20 – letni mieszkańcy Zabrza, którzy zdołali jednak wybiec z mieszkania przy tym uderzając i przewracając próbującego odzyskać mienie mężczyznę. Sprawców kradzieży rozbójniczej zatrzymali jednak zabrzańscy policjanci. Mundurowi odzyskali również skradziony sprzęt. Jak się okazało sprawcy znani byli policjantom, bowiem wcześniej już karani byli za przestępstwa. W środę decyzją prokuratury na czas trwającego postępowania zostali oni objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.